9 Opnieuw goud Lavreysen Wéér wint een Van der Poel Dubbeldam houdt Zenith won ank k 'ZXi De ene dag is de andere niet. Na het teleurstellende ver lies zaterdagavond van Zuid-Korea wonnen de Nederlandse handbalsters gisteravond met overmacht en naar verwachting van China. In de tweede wedstrijd van de poulefase op het WK handbal in Duitsland werd het 40-15. De ruime overwinning is nog geen reden voor optimisme bij bonds coach Helle Thomsen. Zij schuwde gisteravond na afloop van de wed strijd voor de camera van Ziggo Sport de harde woorden niet. „China is een slechte ploeg." Het is de nummer twee van Azië, maar beduidend min der dan onbetwiste nummer één Zuid-Korea, waar Nederland altijd moeite mee heeft. „Maar", zei Thom- sen, „Ook al is het team van een an der niveau, ook al was het gemakke lijk, het was een erg belangrijke wed strijd voor ons. Ik wilde de juiste fo cus en de juiste houding zien en dat is wel gebeurd." De druk van buitenaf op de ploeg is groot, zo ervaren de Nederlandse vrouwen die twee jaar geleden tweede werden op het WK en het vorig jaar met een punt verschil in de finale van het EK moesten af leggen tegen Noorwegen. Na twee keer zilver lijkt goud de volgende stap, maar Neder land is nog niet op het ni veau van vorig jaar, zo meldden Thomsen en topspeelster Nycke Groot op voorhand. Het team kampte met een aantal blessures, som mige speelsters, waaron der Groot, moeten wedstrijd ritme opdoen. Tegen Zuid-Korea was dit duidelijk merkbaar. Het werd zaterdagavond in Leipzig 22-24, Nederland wist nau welijks te domineren. Reden voor Thomsen om de wedstrijd na afloop tot twee keer toe terug te kijken en een dag later tijdens time-outs met harde stem concentratie van haar speelsters te eisen. De meeste speel sters kwamen zaterdagavond niet aan hun vereiste niveau. Keepster Wester pakte slechts 18 procent van de bal len. Te weinig, zeker tegenover het percentage van de Zuid-Koreaanse keepster: 35. Lois Abbingh was alleen verantwoordelijk voor de helft van het aantal doelpunten voor Neder land. Zij werd uiteindelijk ook verko zen tot speelster van de wedstrijd. Een dag later herpakte Wester zich. Het is niet de eerste keer dat Ne derland in de poulefase van een groot toernooi een wedstrijd ver liest. Vorig jaar op het EK ge beurde hetzelfde tegen Duitsland en herpakte Nederland zich in de volgende ronde. Ook nu is er nog geen reden tot vrees. De eerste vier landen uit de poule van zes gaan door naar de achtste finales, waar direct een knock-outsysteem geldt. Een hoge klassering in de poulefase is wel degelijk van belang, het maakt de kans op het treffen van een zware te genstander minder groot. Nederland heeft een gunstige lo ting, met afwisseling tussen de zware en minder zware tegenstan ders in de poule. Vandaag hebben de speelsters een rustdag, morgen treedt Nederland aan tegen Kameroen, een team dat bekendstaat om de fysiek sterke vrouwen. Estavana Polman, gisteren verkozen tot vrouw van de wedstrijd en net terug na haar zwan gerschap: „Het zal keihard worden. We kunnen niet gaan lanterfanten." Zoals Angela Malestein na afloop zei: „We kunnen er veel over lul len, maar we moeten die ook ge woon winnen." maandag 4 december 2017 BAANWIELRENNEN Harrie Lavreysen (20) uit Luyks- gestel heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen goud veroverd op keirin. Voor Lavreysen is het alweer het tweede goud in de wereldbeker dit seizoen. Drie weken gele den won hij in Manchester goud op de sprint. Voor Shanne Braspennincx en Laurine van Riessen was er eremetaal op de sprint. Braspennincx moest ge noegen nemen met zilver, de voormalig schaatsster Van Riessen pakte brons. Nederland doet in Milton alleen mee met de sprint- ploeg. VELDRIJDEN Geen Ma- thieu van der Poel of Wout van Aert aan de start in de Zilvermeercross in Mol en dus kregen heel wat an dere renners een uitgele zen kans om te winnen. Dat resulteerde in een gesloten wedstrijd, waarbij iedereen elkaar nauwlettend in de gaten hield. David van der Poel (foto), de oudere broer van Mathieu, maakte gebruik van een zandhel- ling om een klootje te slaan. De eerste keer werd hij bijgehaald, een ronde later wist hij wel afstand te nemen. Zo mocht David van der Poel de titel vieren in afwezigheid van zijn broer. Bij de vrouwen won Lucinda Brand. PAARDENSPORT Spring ruiter Jeroen Dubbeldam kan ook de komende jaren gebruik maken van zijn fa voriete paard Zenith. Het SFN II (Springpaarden Fonds Nederland) heeft het toppaard aangekocht voor 850.000 euro, omdat een internetveiling niet het gewenste bod opleverde. „Door deze aankoop blijft de succesvolle combinatie Jeroen Dubbeldam en Ze nith SFN tot in lengte van jaren intact", liet de SFN- directie weten. Dubbeldam heeft met Zenith de we reldtitel en de Europese titel veroverd, zowel indivi dueel als met de nationale equipe. De combinatie haalde in Rio 2016 net niet de olympische barrage. 'We kunnen nu niet gaan lanterfanten' Lisette van der Geest Rotterdam Lois Abbingh ver zorgde zaterdag in haar eentje de halve productie van Oranje in het verlo ren duel met Zuid- Korea (24-22). Angela Steenbakkers neemt het Chinese doel onder vuur. FOTO 'S RONALD HOOGEDOORN Estavana Polman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37