Hockeyers verspelen winst tegen olympisch kampioen 8 Veel coureurs pakten mooie titels, maar ze zijn kansloos bij verkiezing 2017 Verkiezing bij de vrouwen is bepaald geen gelopen race Het gaat op Sportgala tussen Dumoulin, Verstappen en Kramer Tom Dumoulin wordt vanavond verkozen tot Wielrenner van het Jaar. Maar andere genomineerden blonken ook uit. Vier op een rij. Tom Dumoulin (27) zal vanavond net als de afgelopen drie jaar het beeldje van de Gerrit Schulte Trofee mee naar huis ne men. Nou zijn verkiezingen in sport en kunst vaak erg aan discus sie onderhevig. Maar wie de Giro plus twee etappes wint, de Binck Bank Tour op zijn naam schrijft en ook nog wereldkampioen tijdrijden is geworden, die mag gerust de be ste wielrenner van Nederland wor den genoemd. Het succes van Dumoulin plaatst al die andere juichende Neder landse wielrenners in de schaduw. Niet alleen Dumoulin won dit jaar op het hoogste niveau. Ook Koen Bouwman, Dylan Groenwegen, Lars Boom, Wout Poels, Danny van Poppel, Bauke Mollema en Jos van Emden. Bij elkaar goed voor twaalf Nederlandse WorldTour-zeges, waaronder twee eindeoverwinnin gen. Vorig jaar stokte de teller op tien. Van Poppel Van die winnaars zijn Boom, Poels en Van Poppel niet eens genomi neerd. Ook Nederlands kampioen Ramon Sinkeldam niet trouwens, terwijl er jaren waren - bijvoor beeld Michael Boogerd in 1998 en 2006 - dat de Nederlands kampi oen automatisch ook de Wielren ner van het Jaar werd zonder dat die één andere wedstrijd wist te win nen. Mathieu van der Poel zal er zijn schouders over ophalen. Hij is op trainingskamp in Spanje en voor Van der Poel telt dit seizoen so wieso maar één prijs: de regen boogtrui die op 4 februari in Val kenburg wordt vergeven. Stiekem weet Van der Poel ook wel dat de kans groot is dat hij de Gerrit Schulte Trofee in de toekomst wel roze van Dumoulin. Bouwmans ploeggenoot Jos van Emden ondervond dit jaar al eens hoe het is om in de schaduw van Dumoulin te staan. Hij won de tijdrit op de slotdag van de Giro, waar zijn vriend Dumoulin de eindzege veiligstelde. En ook Wilco Kelderman zal zich ook geen illusies maken ondanks een prachtige en zwaar bevochten vierde plek in de Vuelta. Mollema weet dat de mooiste zege uit zijn loopbaan, zijn huza renstukje in de Tour de France, niet genoeg is om Dumoulin te verslaan. Hoe mooi zijn solo naar Le Puy-en-Velay ook was. Ook winnen op de Champs-Ély- sées verbleekt bij de prestaties van Dumoulin, beseft Dylan Groenewegen. „De Giro winnen en wereldkampioen worden. Dat is groots. Ik denk dat Tom zowel Wielrenner als Sportman van het Jaar wordt." SPANNEND een keer zal winnen. Sebastian Langeveld staat tussen de kanshebbers vanwege zijn derde plaats in Parijs-Roubaix. Dat Lan geveld niet wint, zal hem geen zier uitmaken. Die podiumplek naast Greg Van Avermaet en Zdenek Sty- bar op het velodroom van Roubaix zal hem dierbaarder zijn dan een bronzen beeldje. t Mollema weet dat mooiste zege uit zijn loopbaan niet genoeg is voor de trofee Twee maanden later beleefde Koen Bouwman de mooiste wielerweek uit zijn leven. Hij won de derde etappe in Critérium du Dauphiné en nam ook de bergtrui mee terug naar de Achterhoek. Maar nie mand hoeft Bouwman uit te leg gen dat zijn trui verbleekt bij het ARNHEM Wielrenner Tom Du moulin neemt het bij de verkie zing van Sportman van het Jaar op tegen autocoureur Max Ver stappen en schaatser Sven Kra mer. De vakjury onder leiding van oud-volleyballer Bas van de Goor, koos voor de drie nomi naties uit een shortlist die was opgesteld door de NOS en NOC*NSF, de organisatoren van het Sportgala. Bij de vrou wen bleven zeilster Marit Bouwmeester, wegwielrenster Anna van der Breggen en atlete Dafne Schippers over. De stem ming is op 19 december, vooraf gaand aan het gala in de Am sterdamse RAI. Sporters stem men daar op sporters, de geno digde bondscoaches doen dat voor de coachprijs. Hun aandeel bepaalt 50 procent van de keuze. De individuele vakjuryleden bepalen de andere helft van de keuze. De prijs voor de beste ploeg gaat naar het nationale mannenhockeyteam, de aflos- singsploeg van de shorttrack mannen of het Nederlands vrouwenvoetbalteam. De strijd om de titel Coach van het Jaar gaat tussen Jac Orie (Jangebaan- schaatsen), Jeroen Otter (short track) en Sarina Wiegman (vrouwenvoetbal). BHUBANESWAR De Neder landse hockeyers hebben ook hun tweede wedstrijd in de fina leronde van de World League niet kunnen winnen. Na de ne derlaag zaterdag tegen Spanje (3- 2) volgde in het Indiase Bhuba- neswar een 3-3-gelijkspel tegen olympisch kampioen Argenti nië. Morgen volgt het laatste groepsduel tegen België, dat al twee keer won. Oranje kwam een dag na het fletse optreden tegen Spanje te gen de Argentijnen een stuk be ter voor de dag. Zonder de ge blesseerde aanvoerder Van der Weerden, kwam de ploeg van bondscoach Max Caldas in het eerst kwart op voorsprong door een doelpunt van Brinkman. Hij rondde van dichtbij af na uitste kende voorbereidend werk van Verga en Van Ass. Bij Oranje verving Van der Ven in het doel Blaak. Die was, net als aanvaller Van Dam, getroffen door maag- en darmklachten. Verga zelf zorgde in het derde kwart na een solo voor de 2-0. De Europees kam pioen leek het duel in handen te t Oranje miste Blaak en Van Dam, die kampten met maag- en darmklachten hebben, maar Rey in het derde kwart en Vila in het laatste brach ten de stand weer in evenwicht. Pruijser leek Oranje alsnog de winst te bezorgen met een tip-inn nadat de Argentijnse doelman Vi valdi de inzet van Havenga uit een strafcorner nog had gestopt. De Ar gentijnen gaven zich niet gewon nen en putten moed uit een man- meersituatie nadat Keilerman met geel naar de kant was gestuurd. Een treffer van Vila werd nog af gekeurd na ingrijpen van de video- ref, maar dertig seconden voor het verstrijken van de tijd schoot Peillat alsnog raak uit een strafcorner. Alle vier landen uit groep A gaan door naar de kwartfinales. maandag 4 december 2017 GO Daan Hakkenberg Rotterdam De vergeten wielrenners naast Tom Dumoulin Dumoulin (I) heeft Van Emden, Groenewegen en Mollema (vlnr) voor zich. foto's cor vos ROTTERDAM Bij de mannen mag de ver kiezing van wielren ner van het jaar een gelopen koers zijn, bij de vrouwen zal het spannend zijn tot het moment dat de winnares met de Keetie van Oosten- Hage Trofee in haar handen staat. Kir- sten Wild en Mari anne Vos staan tus sen de genomineer den, maar de meeste kans maken toch Annemiek van Vleuten, Anna van der Breggen en Chantal Blaak. Kie zen tussen die drie lijkt ondoenlijk aan gezien Van Vleuten La Course won en in Noorwegen wereld kampioen tijdrijden werd. Van der Breg gen won het drieluik in de Ardennen (Am- stel Gold Race, Waalse Pijl en Luik- Bastenaken-Luik) en de Giro Rosa. En wat te denken van Chantal Blaak. Als ze als wereld kampioene - mede door fijn ploegen- spel met Van der Breggen en Van Vleuten - geen wiel- renster van het jaar wordt, wanneer dan wel?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36