kk Nederlandse records voor Verweij en Leenstra, zonder te winnen 7 Natuurlijk waren we beter met Wüst, maar daar heb ik nu niets aan uit Melissa Wijfje, Linda de Vries en Annouk van der Weijden. Als het vrouwenteam zich niet zou plaatsen voor de Olympische Spelen, kost dat Nederland ook twee individuele start- plekken, er gaan dan maar 8 in plaats van ïo schaatssters naar Pyeongchang. De mislukte achtervolging symboli seert het moeizame seizoen bij de vrouwen tot dusver. De sprinters en stayers komen er niet aan te pas, Wüst klimt uit een vormdip, Ter Mors ging twee keer door haar rug. En ondertus sen hengelt Japan, dat met de ploeg za terdag weer een wereldrecord reed, de ene na de andere zege binnen. ZILVER Russen Tweede tijd ooit maandag 4 december 2017 GO Bij schaatssters is het ALLE HENS AAN DEK Lotte van Beek gaat onderuit bij de ploegachtervolging in Calgary. Coach Geert Kuiper (links) ziet het met afgrijzen aan. FOTO'S EPA/ANP —Coach Geert Kuiper (57) Maar hij was ook kritisch. „De beste ben ik nog niet. Ik zoek nog naar de ideale slotronde. Vandaag wilde ik te graag, dan verlies ik de techniek uit het oog. Die laatste 200 meter was langlaufen." De Noord-Hollander hoopt niet dat het IOC morgen besluit dat de Russen niet mogen mee doen aan de Olympische Spe len. „Ik wil het sterkst moge lijke deelnemersveld. Het mooist zou zijn om Denis te verslaan." Los daarvan heeft Verweij een probleem als het Russische team, waar hij sinds deze zomer meetraint, wordt uitge sloten. „Dan moet ik naar een plan B. Er zijn wat opties, maar die houd ik voor me." CALGARY Twee Nederlan ders in buitenlandse dienst reden gisteravond in Calgary een nieuw nationaal record. Koen Verweij kraakte op de 1500 meter de oude beste tijd van Kjeld Nuis: 1.41,95. Marrit Leenstra snoepte op dezelfde afstand twee honderdsten af van het Nederlands record van Ireen Wüst: 1.52,06. Beiden wonnen echter niet. Verweij werd in een recht streeks gevecht geklopt door zijn Russische ploeggenoot Denis Joeskov, die met 1.41,33 de tweede tijd ooit reed en maar drie tienden verwijderd bleef van het acht jaar oude wereldrecord van Shani Davis. Leenstra, die sinds vorig sei zoen bij de Italianen meetraint, leek lange tijd te gaan winnen, maar zag in de slotrit Miho Ta- kagi naar 1.51,79 snellen. De Japanse, vrijdag ook winnares van de 3 kilometer, haalde bijna drie tellen van haar per soonlijk record af. Verweij komt van ver en is naar eigen zeggen beter dan ooit. Koen Verweij behaalde gis teren de tweede tijd op de 1500 meter, goed voor een Nederlands record.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35