1-0 Geen El Ahmadi en Amrabat 4 EREDIVISIE FEYENOORD - VITESSE Feyenoord klampt zich bij de inhaalrace in de eredivisie vast aan Nicolai Jorgensen. De Deen scoorde elke keer in zijn laatste vijf duels als basisspeler. an een wederopstan ding van regerend landskampioen Fey- enoord kan absoluut nog niet worden ge sproken. Maar wie beschikt over een scorende spits, zal in de eredi visie snel stijgen. Nu de Deense aanvalsleider Nicolai Jorgensen weer met de regelmaat van de klok doelpunten maakt, durft Feyen- oord voorzichtig weer naar boven te kijken. Jorgensen werd zaterdagavond de eerste Feyenoorder die in vier eredivisieduels op rij scoorde in hetzelfde seizoen, sinds Colin Ka- zim-Richards in december 2014. Wie de Europese ontmoetingen meerekent, komt tot een nog mooi ere score. De Deen maakte immers ook nog een goal in Charkov tegen Sjachtar Donetsk. Tegen Manches ter City lukte het hem niet, maar daar viel hij pas in de slotfase in omdat hij een dag eerder ziek, zwak en misselijk was geworden. „Ik ben blij met mijn doelpun ten", zegt de Deen. „Al had ik er misschien nog wel meer moeten maken." Jorgensen ziet het als een nieuwe start, als een basis voor een productief restant van een seizoen waarin Feyenoord voortdurend zal moeten achtervolgen. Knagen Ook bij de Scandinaviër begon het dit seizoen behoorlijk te knagen. Na zijn wervelende debuut jaar in de eredivisie bleef hij in Rotterdam, met het idee dat het succes van Fey enoord wel eens structurele vor men zou kunnen aannemen. Maar de Rotterdammers raakten het spoor bijster, de Deen raakte ge blesseerd en toen hij wel weer speelde ontbrak het messcherpe dat zijn spel vorig seizoen kenmerkte. Dat, zo beweerden veel critici, had wel voor een groot deel te ma ken met hoe de buitenspelers door gaans hun werk doen bij Feyen oord. Steven Berghuis en Sam Lars- son komen graag naar binnen, op zoek naar ruimte voor de individu ele actie. Jean-Paul Boëtius is voor een spits een meer dankbare bui tenspeler, omdat die bij voorkeur voor de assist kiest, maar de Rotter dammer zakte na een prima start ver terug. Jorgensen is ook steeds vaker te zien op andere delen van het veld dan puur in het centrum van de aanvalslinie, op zoek naar de bal. „Maar de laatste weken gaat het be ter", merkt Jorgensen. „Larsson en Berghuis spelen dicht in mijn buurt. Ik geef hen kansen en zij mij." Aanpassing Trainer Giovanni van Bronckhorst maakte een bewuste aanpassing in Berghuis' speelwijze. De clubtop scorer trekt veel meer dan voorheen naar binnen, om als een soort valse schaduwspits achter Jorgensen op te duiken. Dat Berghuis sinds die aanpassing zelf niet meer scoorde, is volgens de aanvaller toeval. „Want ik had tegen FC Groningen kunnen scoren en tegen Vitesse kreeg ik ook kansen." Dat Feyenoord weer wint, twee maal op een rij, is het allerbelang rijkste volgens Jorgensen. Berghuis denkt echter dat er nog volop werk aan de winkel is. „We hebben een paar heel slechte wedstrijden ge- CHAMPIONS LEAGUE speeld. Ook tegen Vitesse konden we de goede openingsfase niet doortrekken. Dan maken we een foutje en durven we elkaar toch weer niet aan te spelen." Juist als Feyenoord de combinatie zoekt, is de ploeg tot iets in staat. Zie de winnende treffer tegen Vi tesse, waar de opbouw links ach terin begon en via een voorzet rechts voorin van Sofyan Amrabat door Jorgensen werd afgemaakt. De Deense spits blijft nuchter. „Ik heb de draad weer opgepakt. Althans, een beetje. Het moet nog beter." Uitgefloten Schahin baalt van Roda-fans Ogbeche schiet met scherp voor Willem II FC Groningen wint eerste uitwedstrijd maandag 4 december 2017 GO Mikos Gouka Rotterdam V FEYENOORD - VITESSE 9. J0rgensen 1-0 Opstellingen Jones Pasveer Nieuwkoop Dabo Van Beek Kashia Tapia Miazga Nelom Faye Amrabat 66. Büttner El Ahmadi Mount 85. Toornstra Serero Vilhena 82. Van Bergen Berghuis Foor Jorgensen Rashica Larsson Matavz 90. Boëtius 72. Castaignos Linssen 17 Doelpogingen 11 58% Balbezit 42% 12 Overtredingen 13 5 Hoekschoppen 8 O Buitenspel 3 2 Reddingen keeper 7 Scheidsrechter: Van Boekei Toeschouwers: 47.500 Nicolai Jorgensen maakte de enige treffer tegen Vitesse. „Ik heb de draad weer opgepakt. Althans, een beetje." foto pim ras De medische staf van Feyen oord heeft goede hoop dat de knieblessure die Karim El Ah madi tegen Vitesse opliep de aanvoerder niet al te lang aan de kant zal houden. De routinier van Feyenoord viel in de slotfase uit. Bij de eerste onderzoeken werd vooralsnog alleen een ver rekte buitenband van de knie ge constateerd. Voor El Ahmadi, die strompelend het veld verliet, was het uiter aard een opluchting dat zijn kruisbanden ongeschonden uit de strijd waren gekomen. De middenvelder mist wel de wed strijd woensdag in de Champi ons League tegen het Italiaanse Napoli. Dat geldt ook voor Sofyan Am rabat. De Marokkaanse interna tional hield aan een forse bot sing na rust met zijn eigen kee per Brad Jones een enkel- en scheenbeenblessure over. De kans dat hij woensdag speelt, is nihil. Medische verzorging voor Karim El Ahmadi. foto pim ras EREDIVISIE Dani Schahin maakte giste ren na weken eindelijk weer een doelpunt voor Roda JC, maar toch ging het na de gewonnen wedstrijd tegen sc Heerenveen (2-1) vooral ergens anders over. De Duitse spits werd tijdens de wedstrijd door het Roda-pu- bliek uitgefloten en zocht na zijn doelpunt de confronta tie met de fans. Door zijn vinger op zijn mond te leg gen, maakte hij duidelijk niet gediend te zijn van de fluit concerten. „Dit was mijn manier om het voor onze ploeg op te nemen", zei Schahin. „We worden vanaf het begin uitgefloten; we spelen tegen twaalf man." EREDIVISIE Een vliegende start heeft Willem II een ruime 3-1 zege op Heracles Almelo opgele verd. De Tilburgers leidden na 21 minuten al met 3-0, met dank aan twee doel punten van Bartholomew Ogbeche (foto) en eentje van Fran Sol. Ogbeche is de man in vorm de laatste weken bij Willem II. De spits liep in januari van dit jaar een zware knieblessure en moest negen maanden re valideren. In de laatste drie duels voor Willem II maakte hij maar liefst zes doelpun ten. Dat is net zoveel als in zijn 27 wedstrijden daarvoor in de hoogste klasse van het betaalde voetbal. EREDIVISIE FC Groningen heeft voor het eerst dit seizoen een uitduel gewonnen. De for matie van coach Ernest Faber deed dat zaterdag avond door ADO Den Haag te verslaan (0-3). De spor tieve crisis bij FC Groningen lijkt weer even bezworen, al keert de rust pas echt terug als de uitwedstrijd tegen Roda JC volgende week ook een goed resultaat op levert. Een tegenvaller voor de Groningers was dat doel man Sergio Padt na afloop van het duel op een transfer hintte. De doelman, wiens contract komende zomer af loopt, gaf aan graag al in de winterstop te willen vertrek ken. „Als ze wat aan me wil len verdienen, zullen ze me nu moeten verkopen." Jorgensen is het kompas inde Kuin J?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32