JA (O Lichamen Brabantse sportvissers gevonden in Oosterschelde Aanslag in Jemen Competitie beslist? van drie zeevissers uit Heeze eindigde in een drama. Na een lange zoektocht werden gisteren twee lichamen geborgen. Naar de derde visser wordt vandaag verder gezocht. Ook voor zijn leven wordt gevreesd. Walcheren Een boottochtje Oorlog laait weer op ps PSV schudt ook Ajax van zich af, kloof nu al 10 punten ONGELUK VISBOOTJE o° De drie slachtoffers zijn een vader (79), zoon (51) en een vriend (67). De laatste wordt nog vermist. Het drietal kwam wel vaker vissen in Zeeland. Ze waren er vrijdag ook al op uitgetrokken en overnachtten zoals wel vaker in Wemeldinge in een bed and breakfast. De drie mannen gingen zaterdag ochtend om elf uur vanaf Neeltje Jans met een klein sportvisbootje de Noordzee op. Op het moment dat ze vertrokken was het behoor lijk mistig. Toen ze zaterdagavond niet op de afgesproken tijd terug keerden, sloeg de familie alarm. Bij het sluizencomplex werden later de auto en boottrailer teruggevonden. Wat er precies is gebeurd, moet nog duidelijk worden uit onder zoek. „Vermoedelijk is het bootje tegen een pijler gebotst, maar dat is nog giswerk", zegt politiewoord voerder Mireille Aalders. Daarna moet het bootje onder de Ooster- scheldekering door zijn gespoeld. Het werd op z'n kop teruggevonden op zandplaat De Roggenplaat in de Oosterschelde. Het lichaam van de zoon werd gisterochtend gevonden nabij het voormalige werkeiland Neeltje Jans. Het lichaam van zijn vader werd in de loop van de mid dag door duikers aangetroffen in het bootje. Vermoedelijk is het bootje tegen een pijler gebotst, maar dat is nog giswerk De zoektocht naar de opvarenden begon zaterdagnacht. Eerst in de omgeving van de stormvloedke ring, later verder op de Noordzee. Daarbij werd gezocht door schepen van de KNRM-stations Ouddorp, Neeltje Jans en Westkapelle. De drie Brabanders werden echter niet gevonden. Om 02.30 uur moest de zoektocht worden gestaakt van wege het slechte weer. Er kon door de mist geen vliegtuig of helikopter opstijgen. Gisterochtend om 8.00 uur werd de zoektocht hervat, toen kon ook een vliegtuig van de Kust wacht mee zoeken. Rond 9.30 uur werd een lichaam gevonden in de buurt van Neeltje Jans en twee uur later lokaliseerde het vliegtuig het wrak aan de rand van de Roggen plaat. Dat het nog tot 15.00 uur duurde voor duikers het bootje konden inspecteren en het tweede slachtoffer werd gevonden, had te maken met de waterstand. Het bootje lag op de plaat en de hulp verleners konden er door het lage V water niet bij. Aan het einde van de middag werd het bootje geborgen. Vrijdagnacht kwamen twee an dere sportvissers ook in de proble men door de mist. Zij konden wor den gered. Ze hadden vrijdagnacht door het slechte weer een schuil- plek gezocht bij Kruiningen. Toen het zaterdagochtend nog steeds mistig was, riepen ze de hulp in van de KNRM. Die heeft de mannen naar Hansweert gesleept.P3 Nieuwsmedia SPORT2 Bij Neeltje Jans is gisteravond het bootje geborgen waarmee drie Brabantse sportvissers zijn verongelukt, foto roland de jong O) .c CD Noordzee Neeltje Jans Roggenplaat Bootje gevonden aan rand Roggenplaat Zierikzee Melita Lanting Maurice Steketee Neeltje Jans -Mireille Aalders, politie Vertrekpunt bootje Oosterschelde Colijnsplaat maandag 4 december 2017 9°C Wisselend bewolkt met hier en daar buien pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Vistocht loopt vreselijk af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1