Stemmen "O 4) I REIZEN 2018 effeweg.nl GARANTIE 13 VINCENT LUISTERT RADIO i Wonen in muziek, daar lenen de korte dagen tussen kerst en oud en nieuw zich uitstekend voor. Sinds 1999 doen we dat op Radio 2 in de Top 2000. Ik kan me de eerste editie nog goed herinne ren. We gingen van eeuw en van millen nium wisselen. Er heerste een sfeer van: on gelofelijk, dat wij dit nu net mogen meema ken, we zijn uniek! Sommigen dachten in die dagen dat op 1 januari 2000 de wereld zou vergaan. Dat gebeurde uiteraard niet, anders was er vandaag geen krant geweest. Die eerste Top 2000 was een 5 dagen du rende magische belevenis. Muziek was toen nog veel schaarser dan nu, niemand had nog van playlists, Spotify of Apple Mu sic gehoord. De radio was een magneet, ik kon niet loskomen van de volkomen onvoor spelbare stroom muziek die herinneringen naar boven bracht uit mapjes van mijn ge heugen waarvan ik niet wist dat ze nog be stonden. Frank Zappa, Dancing Fool. Ik was opeens weer 13. Ik stond in de Beatkelder, een muf fig hol op het blindeninstituut waar op woensdagavond plaatjes gedraaid werden. Je kon er bier krijgen. Dat mocht ik uiteraard niet, maar de barman, de blinde reus Ruud van 18, gaf het mij wel, niemand die het zag. Men danste in de Beatkelder, maar omdat niemand in die darkroom wat zag, botste men heel vaak tegen een platenspeler, waar door de naald van de plaat zwiepte. Dancing Fooi werd minstens tien keer overnieuw op gezet. David Bowie, Space Oddity. Ik zit op de grond bij de kachel. Mijn vader legt uit. „Dit lied gaat over een man die een ruimtewan deling maakt en niet meer bij zijn ruimte schip kan komen." Elvis Costello, I Want You. Droog brood en gemeentepils in mijn studentenkamer. Ik zit met mijn elektrische gitaar in een ouwe stoel. Ik speel en zing het nummer net zo lang tot het buurmeisje aanbelt, of ik het haar ook wil leren. Aan deze herinneringen dacht ik toen af gelopen vrijdag de Radio 2 Bus Boys in Bei- len begonnen aan hun 7-daagse veldtocht om het stemmen voor de Top 2000 te promo ten. Geen Bohemian Rhapsody voor mij, geen Hotel California, geen Child In Time. Wat dan wel? Ik ben er nog niet uit, ik blijf aan bijna elke suggestie hangen. Let It Be, de dood van oma. Kate Bush, mijn eerste vriendinnetje. Joe Jackson, mijn vrouw. Ariana Grande, Manchester. 'Molbaby' is eenjongen Tv-flopvoor Jan Smit Vanaf vanavond is Eva Jinek terug met haar dagelijkse talkshow. Met meer ervaring, minder druk en veel energie. „Ze heeft het moeilijk gehad, maar is enorm gegroeid." Collega's spreken zich uit over de rijzende ster. e werd bedolven on der lovende kritie ken, veroverde de Zil- veren Televizier-Ster I voor beste presenta trice en kreeg een eervolle ver melding van de jury van de Nip- kowschijf. Eva Jinek zal met veel voldoening terugkijken op 2017, het jaar waarin ze De Verenigde Staten van Eva maakte én ook nog eens verliefd werd. Vanaf vanavond is ze weer terug met haar talkshow als ze Jeroen Pauw aflost. „Ik ben blij dat ze weer terug is", stelt Suzanne Bosman, oud nieuwslezeres en presentatrice van onder meer EenVandaag. „Zij geeft zóveel energie. Dat is af en toe een verschil met Jeroen die ook een prima programma maakt, maar bij Eva zit je toch vaker op het puntje van je stoel. Dat vind ik fijn. Eva is geïnteres seerd, ad rem, lollig, maar ook scherp als het moet. En ook be langrijk: ze laat mensen goed hun verhaal vertellen. Ik ben een groot fan." Ook Catherine Keyl kijkt uit naar vanavond. „Eva heeft haar zaakjes goed voor elkaar. Ze is helder, heeft humor en is abso luut gegroeid. Kan ook niet an ders. Het is een kwestie van er varing opdoen", aldus de door de wol geverfde televisiemaker en presentatrice. „Het is razend knap wat ze doet", vindt collega Anita Wit- zier. „Natuurlijk draait het om de gasten, maar het is nu een personalityshow geworden, waarbij zij bepalend is voor het tempo, de sfeer, eigenlijk voor al les wat daar gebeurt." Het is nog maar anderhalfjaar geleden dat de meningen over elkaar heen buitelden en kritiek haar ten deel viel. „Toen speelde ze meer op safe", vervolgt Wit- zier. „Logisch, want je moet eerst zorgen dat het klopt wat je doet, wat je zegt en je wilt geen fouten maken. Daar was ze in Ik hoop dat ze geen verbeelding krijgt. Maar ik zie dat niet gebeuren eerste instantie mee bezig." „Ze had het in het begin super moeilijk, omdat iedereen zat te zeiken", herinnert Keyl zich. „En over wat.als je een vrouw bent, beginnen ze dus over make-up, je kleding, je kapsel. Dingen die totaal niet ter zake doen. Kun je wel zeggen: trek ik me niets van aan, maar dat doe je toch." De druk lijkt minder groot. Witzier: „Eva is relatief kort be zig, maar dit is absoluut geen hype. Ze is gegroeid door het heel veel te doen, heeft veel ver trouwen gekregen en goeie men sen om zich heen verzameld. Dat is belangrijk. Ze heeft een gewel dig gevoel voor humor en is trouw gebleven aan zichzelf. Als: 'dit wil ik en daar vecht ik voor'. Ze laat ze zich niet van de wijs brengen." „Er komen niet vaak van dit soort talenten voorbij", stelt Witzier. „Nu is het een beetje gek om te zeggen dat ze er al is, want ze is nog jong, maar zij kan dit verder uitbouwen." Verbeterpunten? Valkuilen? Niet veel, stelt Catherine Keyl. „Ik hoop dat ze geen verbeelding krijgt. Een groot gevaar, maar ik zie dat bij Eva niet gebeuren. Ik zag haar in dat reisprogramma van Johnny de Mol die zei dat ze nooit had gepiept over een paar dagen niet douchen. Nou, ik ken de verhalen over presentatrices die midden in de bush waar nie mand een cent te makken heeft, zeuren om een kapper. Dan is Eva zo heerlijk down to earth. Dat komt wel goed." VoLop boekbaar! MET VERTREK- www.effeweg.nl of bel 088 10 30 800 2 GEEN verplichte aanbetaling maandag 4 december 2017 Reageren? vincent@persgroep.nl VERWACHTING Airen Mylene en Taeke Taekema krijgen een zoon. De twee leerden elkaar kennen tijdens deelname aan Wie is de Mol? TELEVISIE Het zaterdag- avondprogram ma Sorry Voor Alles met Jan Smit is een flop. Afgelopen za terdag keken maar 624.000 mensen. Eva Ji nek neemt haar troon weer in Dennis Jansen Eva Jinek neemt vanaf vanavond het stokje van Jeroen Pauw weer over. foto bas czerwinski/anp kippa —Catherine Keyl Jinek vanavond, 22.55 uur NPO 1 Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Opstappen bij u in de buurt! Veelzijdig Polen 10 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 30 apr, 14 mei, lljun Estland, Letland en Litouwen 11 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 18 mei, 15jun, 6juL Sauerland All-inclusive 5 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 16, 28 apr, 26 mei Italiaanse Bloemenrivièra en Cöte d'Azur 8 DAAGSE BUSREIS Vertrek o.a.: 16,23 mrt, 5,10,15 apr Bodensee 8 DAAGSE FIETSREIS Vertrek o.a.: 13, 20jul, 3,10 aug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13