Alles automatisch 1 Geld geluk Bobbie en Giel wonen op een huurverdieping in Amsterdam. wie zijn het? 0 -€2000 €2000-03500 €3500 - €5000 GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP Bobbie: „Doordat ik ben opgevoed door een zzp-vader weet ik dat het belangrijk is om een huis te kopen, om te investeren in stenen, omdat je geen pensioen opbouwt. Maar wij krijgen nog geen hypotheek op basis van onze inkomsten." Giel: „Jij als zelfstandige niet. En ik sta als junior-docent op de uni versiteit onderaan de ladder qua verdiensten. Bovendien mag ik deze baan maar vier jaar doen." Bobbie: „Dus wonen we voor lopig in een huurhuis van 50 vierkante meter, voor tooo euro per maand. Voor Amster damse begrippen een goeie deal." Giel: „Inclusiefbelastingen zijn we noo euro kwijt." Bobbie: „Wel 1200! Ik moet daar bij ook nog een werkplek huren voor zo'n 500 euro. Gelukkig heb ik veel klussen, maar ik vind wel dat ik geld achter de hand moet hebben voor als ik een tijdje geen werk heb, dus ik spaar." Giel: „Ik niet." Bobbie: „Het is wel grappig, we zijn al twaalf jaar met elkaar en wonen vijfjaar samen, toch heb ben we pas sinds kort een geza menlijke rekening. Geld aan elkaar overmaken gaat ook zo makkelijk met die apps." Giel: „Ik vond het juist wel leuk dat we elkaar op uit eten konden trakteren. Nu we een gezamen lijke rekening hebben, is het logisch dat je het aftikt van die rekening. We storten er ieder maandelijks zo'n 200 euro op." Bobbie: „Ik zou er liever meer op storten." Giel: „We hebben er nog geen vaste afspraak over. Als het op is, storten we bij van onze eigen rekeningen. De vaste lasten vallen nog onder het oude stramien." Bobbie: „Ik ben hoofdhuurder, dus Giel moet mij de helft van de huur overmaken." Giel: „Ik betaal de energie rekening." Bobbie: „Omdat jij die hebt aangevraagd is dat zo gegroeid." Giel: „Maakt natuurlijk geen reet uit. Bobbie maakt mij maandelijks de helft daarvan over: 47 euro. Dat gaat allemaal geautomatiseerd. Ik zou het prima vinden om al die vaste lasten van de gezamenlijke rekening te betalen." Bobbie: „Ik ook. Het staat op mijn to-dolijst om het te rege len. Maar die lijst is nogal lang. Ik wil bijvoorbeeld ook naar een groenere bank overstap pen, maar dat komt er niet van. Omdat ik de hele dag zittend werk, moet ik ook sporten. Ik heb een duur abonnement voor verschillende sportscholen. Ik betaal 60 euro per maand. Jij bent 40 euro kwijt, toch?" Giel: „Ja, aan de sportschool en zwemmen. Maar het meeste geld geef ik uit aan eten. In de kantine van de universiteit lunch ik voor minstens 7 euro." Bobbie: „We zijn typisch grootstedelijk in ons uitgaven patroon." 'VOOR ONZE REIS HADDEN WE WEL GESPAARD' Giel: „Gemiddeld eens per twee weken gaan we uit eten." Bobbie: „Niet heel duur hoor, voor 50 euro of zo, inclusief drank." Giel: „We zijn afgelopen jaar vier maanden op reis geweest. Naar Australië en Zuidoost-Azië." Bobbie: „Daar hadden we wel voor gespaard. Ik 5000 euro." Giel: „Ik 4500." Bobbie: „Niet alles was op." Giel: „We hebben daarna nog meubels gekocht." Bobbie: „De tafel was 250 euro. De twee stoelen kostten 320." Giel: „Bobbie neemt daarin het voortouw. Met mijn volledige goedkeuring." Bobbie: „Heel vaak vind jij het in eerste instantie te duur, maar ik ben er heel goed in om je over te halen." Giel: „Ik ben uiteindelijk altijd heel blij met jouw keuzes." «I magazine 31 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto MARCO OKHUIZEN Bobbie Roelofs (29) Filmeditor Giel van der Heijden (28) Docent politicolo gie aan de UvA Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer Bobbie: het maat pak dat Giel in Thailand liet maken - bij terugkomst was het te krap Giel: bonsaiboom pje voor Bobbie - moeilijk te verzor gen Bobbie: kat Dam - hij kostte €125 bij het asiel Giel: snowboard, kostte in 2009 €500 - allang kapot, maar dier baar E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 95