uo iiiiiiliili Elton John - Diamonds Een glossy box is het, deze luxe uitgave van de meest fonkelende hits van Elton John (70). Die kent, met de 50ste verjaardag van Johns samenwer king met zijn componeerpartner Bernie Taupin, een feestelijke aanleiding. „Onze relatie is gezonder dan ooit", betoogt John in het begeleidende persbericht. Goed nieuws, want met Taupin maakte John zijn beste songs. Taupin schreef de teksten van onder meer het onweerstaan baar zoete Your Song, het nostalgische Goodbye Yellow Brick Road en het nog al tijd overtuigende I Guess That's Why They Call it the Blues. Voorzien van een derde schijf met covers, duetten en Johns eigen favorieten, een fraai boekje met de verha len achter alle songs en vijf- traditioneel foeilelijke - ansichtkaarten is Diamonds een fijn cadeau voor de feestdagen. Madness -Full House- The Very Best Uiteraard: voor echte Madness-fans is deze nieuwe dubbel-cd volkomen overbodig. Onder de 42 songs zijn geen verse num mers. Wel liedjes die nooit eerder op een van Madness' 13 compilatie-albums verschenen. Can't Touch Us Now en Ano ther Version of Me van de meest recente studioplaat van het Britse ska-collectief, bijvoorbeeld. Geen onaardige songs, maar net als een Madness-concert draait ook deze collectie om die iconische hits uit het begin van de jaren 80. One Step Bey ond, My Girl, Night Boat to Cairo, Baggy Trousers, Embarrassment en uiteraard Our House; ze zijn meer dan 30 jaar oud en met recht onverslijtbaar. Maar tegelijk zijn ze op Full House in gezelschap van iets te veel albumtracks die niet de heer lijke combinatie van swingende ska en bubblegumpop bevatten. E Michael Jackson van Halloween de 'meest dansbare én enge hits' uit het oeuvre van de King of Pop. Hoewel de titel (dezelfde als van het schreeuwerige duet met zus Janet) anders suggereert, is de monumentale griezel song Thriller uiteraard het middelpunt van het album. Geflankeerd door spook achtige tracks als Ghosts en Somebody's Watching Me van Rockwell (alias van Kennedy Gordy, de zoon van Motown- oprichter Berry) waarop Jackson het re frein zingt, is het enige nieuwe aan deze nogal karige verzamelaar een aardige remix van de songs Blood on the Dance- floor en Dangerous door deejayduo The White Panda. Jan Smit -20 jaar hits Als Volendam naast pa- lingvissen en succes rijke pop-acts kweken nog ergens goed in is, is het het vieren van jubilea. Vijfjaar geleden versierde Jan Smit zijn eigen 15-jarig bestaan als artiest met een dubbeldikke hitverzameling. Nu Smits eerste hit - zijn ode aan zijn oma Ik zing dit lied voor jou alleen - inmid dels 20 jaar oud is, is er uiteraard weer reden voor slingers en confetti. 20 Jaar hits bevat liefst 40 songs waaronder een tje met zijn nieuwste project, schlager trio KLUBBB3. Het leven danst Sirtaki is bepaald geen hoogtepunt in Smits loop baan. Veel leuker zijn de samenwerking met Broederliefde Kom dichterbij me), het feestduet met Gerard Joling Echte vrienden) en het kleine liefdesliedje 1 Minuut met jou. II AB ZAG 'T ¥@abzagt Gotham De oorsprong van Batman ligt in de tv-serie Gotham waarin hij als weeskind opgroeit in een stad vol schurken. In seizoen drie krijgt de superheld in wording nieuwe tegenstanders, maar vooral The Penguin blijft intrigeren. ELTON JOHN DIAMONDS BIJ STEFAN OP REPEAT ¥@stefanraatgever Nirvana - Smells Like Teen Spirit De stemweek voor de Top 2000 is bezig. Ik vul straks mijn stembiljet in. Daarop deze songs uit mijn jeugd: Roxette met Listen to Your Heart en Smells Like Teen Spirit van Nirvana. En als verlaat in memoriam: Tom Petty's Free Falliri. I I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 89