Filmfreak Ab Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door Twee nieuwe live-versies moeten de verzamelaars van de Steve Miller Band verleiden. Mager natuurlijk Als december aanbreekt, bundelen artiesten massaal hun grootste hits om als handzaam cadeau voor de feestdagen te dienen. Stefan Raatgever bespreekt de hoogtepunten uit de oogst van dit jaar. Bryan Adams -Ultimate Op Reckless uit 1984 na is eigenlijk niet één studioalbum van Bryan Adams (58) in zijn geheel de moeite waard. Niet voor niets werden zijn eerste greatest hits-plaat (So Far So Good uit 1993) en zijn Unplugged-concert uit 1997 zijn grootste successen nadat hij in 1991 op de top van zijn roem was met record hit Everything I Do) I Do It For You. Ulti mate leunt vanzelfsprekend op het eerste decennium van Adams' loopbaan toen hij met Summer of 69, Run to You en Can't Stop This Thing We Started smakelijke arbeidsvitaminen schreef. Twee nieuwe songs voegt Adams toe aan het hitgeweld: rocker Ultimate Love en ballade Please Stay. Beide vintage Adams, maar anno 2017 volkomen uit de mode van de hit parade. Status Quo -Collected De dood van Status Quo's Rick Parfitt - op kerstavond vorig jaar - viel enigszins weg in het 'jaar waarin de muziek stierf. George Michael overleed immers een dag later. Pret tig daarom dat Parfitts bijdrage aan En- gelands meest standvastige rockgroep dankzij deze 3 cd's wat extra aandacht krijgt. Slaggitarist Parfitt vormde met zanger/songschrijver Francis Rossi de kern van de formatie die zijn hele carrière moest vechten tegen het imago van een dimensionale drie-akkoorden-band. Wie op Collected de eerste Status Quo-songs onder de loep neemt, wordt echter ge troffen door de kracht van de licht psy chedelische beginjaren van de groep. Pictures ofMatchstick Menen Ice in the Sun ademen de van wietdamp doortrok ken lucht van het einde van de sixties. Daarna kwam met rockstampers als Down, Down, Roll over Lay Down, What ever You Wan t en What You 're Proposing het grote succes. 5 Steve Miller Band -Ultimate Hits Het wekt geen verwon dering: de tracklijst van Ultimate Hits verschilt nauwelijks van de in 2003 verschenen Complete Greatest Hits van de Steve Miller Band. Zelfs de eerste verzamelaar van de groep, Greatest Hits 1974-1978, bevat nauwelijks andere num mers. Twee nieuwe live-versies moeten de verzamelaars dit keer verleiden. Mager natuurlijk. Maar wat maakt het uit als het materiaal zo daverend goed is? Ultimate Hits begint met een fragmentje van de 5-jarige Miller (inmiddels is hij 74) in gesprek met zijn peetvader Les Paul (ja, die van de gitaren). Volgens Paul moet kleine Steve doorgaan met oefenen. Dat deed Miller. Het leverde heerlijke classic rocksongs als Jet Airliner, Jungle Love en Rock'n Me op. En natuurlijk de autoradio hits The Joker, Abacadabra en Fly Like an Eagle. Greatest hits 241 zaterdag 2 december 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 88