1 Column f Nieuwe Liefde eet voor het eerst mee met Monica en haar dochters. AAN HET EIND IS ZELFS SPRAKE VAN IETS DAT LIJKT OP EEN KNUFFEL Eet eens netjes met je mond dicht. Was het leuk op school? Hoe gaat het met de nieuwe juf? Nee, niet gillen. Brengen jullie even de borden naar achter? Rustig naar boven nu en douchen, ik kom er zo aan. Nieuwe Liefde zit voor het eerst bij ons aan tafel en ik doe heel hard m'n best om te laten zien wat een goede moeder ik ben en hoe leuk mijn kinderen zijn. Van die kinderen die echt geen belemmering zullen vormen voor de rest van onze rela tie. En tegelijkertijd peil ik constant de meisjes. Is het te veel voor ze? Vinden ze hem leuk? Is het te vroeg na de scheiding? Tot nu toe zaten we samen lekker in onze bubbel, Nieuwe Liefde en ik. Als we samen waren, waren we samen. Alle tijd voor elkaar, lekker uitslapen, wandelen, kletsen, eten. Geen verantwoordelijk heden. Maar dat is natuurlijk niet het echte leven. Het echte leven woont bij mij thuis in de vorm van twee kleine meisjes. Willen Nieuwe Liefde en ik vooruit, dan moeten zij deel worden van onze bubbel. De eerste kennismaking was een zachte landing in de Efteling. Mijn moe der was ook mee. Voor de gezelligheid, maar ook voor de goedkeuring. Als oma het normaal vond dat Nieuwe Liefde erbij was, dan zouden de meisjes dat vast ook vinden. Dat lukte inderdaad aardig. Afge leid door het Schip, snoep en de Baron, vonden ze sowieso alles best. Oudste Dochter was wat afhoudend, maar Jong ste Dochter wilde Nieuwe Liefde zelfs al een handje geven. Als ik dan aan de an dere kant ging lopen, konden wij haar mooi samen omhoog zwiepen. Die kleine weet wel hoe ze voor zichzelf moet zorgen. Er was ook al wat emotie. We hadden Nieuwe Liefde nog niet afgezet of Jongste Dochter zei: 'Ik wil geen nieuwe papa'. Daar had ik op gerekend. 'Je krijgt ook geen nieuwe papa', zei ik stellig. 'Je hebt al een papa en die gaat nooit weg.' Dat stelde een beetje gerust. Voor Nieuwe Liefde is het ook nogal wat. Twee kleine meisjes. Dat vind ik vooral. Hij is er zelf een stuk rustiger onder. 'Zullen we stoepranden?' stelt hij voor. 'Dat mag vast nog wel even van mama, voordat jullie naar bed moeten.' Stoepranden? Dat kennen ze niet. Hij doet het voor en Oudste Dochter is met een gegrepen. Jongste Dochter schudt nee, maar ze komt wel bij me zitten om vanuit de deuropening te kijken. In m'n achterhoofd blijft de radar draaien. Vindt Oudste Dochter het wel echt leuk? Vindt Nieuwe Liefde het wel echt leuk? Voelt de jongste zich niet bui tengesloten? Als Oudste Dochter maar tegen haar verlies kan. Ze doen wel drie potjes samen en aan het einde is zelfs sprake van iets dat lijkt op een knuffel. 'Goed, en nu echt naar boven', zeg ik. Als ze gedoucht en gepoetst in bed liggen, zak ik neer op de bank. 'Rustig aan, hè', zegt Nieuwe Liefde. Ja, knik ik. Rustig aan. Stoepranden Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl 61 zaterdag 2 december 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70