OZCAN AKYOL 2,5 jaar cel voor man met bivakmuts en terrorismeplannen 6 7DAGEN 7DAGEN 7 DAGEN 7 DAGEN Column Ik kwam gisteren iets merk waardigs tegen op Facebook. Om precies te zijn op de pagina van Reason against Racism, een virtuele hangplek voor anti- racisme-activisten, van wie een aantal vandaag naar Dokkum zal afreizen, om alsnog te demon streren tegen van alles en nog wat. In het begin dacht ik aan een pa rodie, of een hack, maar een beetje onderzoek, op andere websites en sociale media-accounts, leerde dat de afzender van de boodschap 'verzoek aan witte mensen, vooral de nieuwe bondgenoten' bloed serieus was. die morgen als bondgenoten van donkere mensen zich eveneens in Friesland zullen melden. Een pa reltje: 'Witte mensen vinden het vaak vanzelfsprekend om midden in de aandacht te staan. Daar zijn witte mensen aan gewend Sta daar morgen alsjeblieft bij stil, want het draait niet om witte mensen.' Het kan aan mij liggen, maar deze tekst, die verraadt dat de ver spreider weinig twijfels kent, komt op mij nogal discriminatoir over ten opzichte van roomblanke Nederlanders die zwarte mensen een hart onder de riem willen ste ken door vandaag in Dokkum aan wezig te zijn. En dan kwam ik ook nog deze duizelingwekkende redenatie te gen: 'Houd je alsjeblieft op de ach tergrond, ga niet staan dansen voor de camera. Geef liever geen interviews. Probeer zoveel moge lijk journalisten en foto grafen te verwijzen naar zwarte mede-activis ten! Maak ruimte voor de zwarte activisten. Het gaat om hun, niet om witte •>1 mensen! Wijs elkaar daarop!' Hieruit blijkt dat de initia- tiefnemer van de oproep zich kei hard bezondigt aan wat ze naar ei gen zeggen bevecht: uitsluiting en vernedering van mensen met een andere kleur. Het is tekenend voor het anti- racismekamp in Nederland, dat elke week verder radicaliseert en daarmee zichzelf diskwalificeert. Eerder moest Arjen Lubach het ontgelden omdat hij als witte man fel van leer trok tegen Zwarte Piet, iets wat hij kennelijk niet mag doen vanwege zijn huidskleur. Al leen donkere mensen hebben dat privilege. Een vriend schreef me gisteren: 'Wie zichzelf beschouwt als wit en alsnog aan die manifestatie in Dokkum meedoet, moet wel een enorme vorm van zelfhaat voelen.' Ik vermoed dat hij gelijk heeft. De zogenaamde racismebestrijders zijn onderhand enger geworden dan het volk dat ze hekelen. Kan aan mij liggen, maar deze tekst komt nogal discriminatoir over Het vonnis van de Rotterdamse rechtbank valt zwaarder uit dan de twee jaar die het Openbaar Ministerie eiste. A. heeft tbs met voorwaarden gekregen. Zo moet hij verplicht deelnemen aan een deradicaliseringstraj eet. Hasan A. (24) werd in de zomer van 2016 opgepakt toen hij met een bivakmuts over zijn hoofd rondreed door Eindhoven. Bij een huiszoeking vond de politie een stroomstootwapen, een mes en tiewraps. Ook lag er propaganda materiaal van IS in zijn huis. Bombardementen A. bleek concrete plannen te heb ben om aanslagen te plegen. Op zijn computer stonden twee mapjes: 'Plan 1' en 'Plan 2'. In het eerste mapje stond informatie over de vliegbasis Volkel, in het tweede over vliegbasis Leeuwar den. Ook bleek A. informatie te heb ben opgezocht over Mark Rutte en Geert Wilders, die hij als vij anden van de islam zag vanwege bombardementen op Syrië. Tijdens zijn rechtszaak ver klaarde Hasan A. dat hij in de pe riode voor zijn arrestatie 'fanta seerde over aanslagen'. Hij was in de ban van terreurgroep IS. „Ik ge loofde hun propaganda. Ik dacht dat mijn leven onder hen beter t A. verzamelde informatie overvliegbases zou zijn. Ik was gehersenspoeld." Hij was in die tijd 'een gevaar', zo stelde hij zeifin verhoren. Tot echt concrete plannen voor een aanslag kwam het nooit, stelt ook justitie. In de maanden voor zijn arrestatie verslapte A.'s inte resse voor IS. „Ik ging aan ze twij felen." De Eindhovenaar heeft een au tistische stoornis en werd onder zocht in het Pieter Baan Centrum. Een psychiater constateerde dat hij 'naïef en beïnvloedbaar is'. Slechts 4 dagen boekbaar Keuze uit 4 top accommodaties Vertrek in december Na 5 december gaat de prijs gewoon weer omhoog Inclusief retourvlucht, transfer accommodatie Beperkt aantal stoelen beschikbaar. OP OP AU Inclusive Hilton Curagao Beoordeeld met een 7.9 Livingstone Jan Thiel Beoordeeld met een 8.3 KunukuAqua Resort Beoordeeld met een 8.3 Bingo Logies zaterdag 2 december 2017 GO @ÖzcanAkyol Instructies Wat we konden lezen, waren in structies aan witte kornuiten, Hasan A., die vorig jaar rondrij dend met een bivakmuts werd opgepakt, is tot 30 maanden cel veroordeeld voor het voor bereiden van terroristische misdrijven. Ook krijgt hij tbs opgelegd. Koen Voskuil Rotterdam 4-daagse mmss. 10,11,12 13 DEC€499 14,16,17 18 DEC€5 99 19 DEC€649 17 DEC599 12,13,17,16 18 DEC€699 Uitgebreide keuze aan faciliteiten Direct aan het prachtige witte privé zandstrand Gratis wifi Prachtige tuin met zwembad 150 meter van Jan Thiel Beach Gratis wifi Gratis shuttle naar Willemstad en stranden Gratis wifi op het gehele resort Zwembaden met meerdere glijbanen Voordeliger naar Curagao kan niet Hotel of app. wordt bekendgemaakt bij aankomst U verblijft in een comfortabele 3* accommodatie Geniet van dit heerlijke Caribische eiland U vliegt met KLM i-ify ind. gratis borage <Sr möAlt'gden 0tif0tttl0ti ft! ©023 75106 06 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 7 dagen. Reissom exclusief MI MmM^MMM MM MM M •liywll sgr Calamiteitenfonds van €2,50 en €25 administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. Wrwrm M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6