IN DIT NUMMER DOEN KASTAMONU Voorn/oord 'erwijl ze de ober gebaart ons nog een glas in te schenken, zegt mijn vriendin dat ze hem vaker had moeten voorlezen. Gewoon, omdat dat zo fijn was. En omdat het zo goed voor kinderen schijnt te zijn. Ze heeft het over haar zoon. Binnenkort wordt hij 16. Nog een paar jaar en hij is weg. Na wat gemijmer over de tijd en hoe die door je vingers glipt - het is ten slotte december - komen we bij het hoofdstuk: ik had een betere moeder moeten zijn. Er is helemaal niets mis met mijn vriendin en ook niet met haar zoon. Het is de eeuwige twijfel aan je ouderschap die af en toe de kop opsteekt. Ze had meer geduld aan de dag moeten leggen, zegt mijn vriendin, gezelliger moeten zijn. En zo telt ze nog wat menselijke onvolkomenhe den op. Ik herken het wel. Zo wist ik laatst, midden in de nacht, rechtop in bed, ineens ook heel zeker dat ik minder had moeten werken toen mijn zoon en dochter klein waren, dat ik me niet zo zichtbaar had moeten ergeren als de pietenochtend in een bloed hete gymzaal uitliep en ik alleen maar kon denken: ik moet naar kan toor, o alsjeblieft niet nóg een groep kleuters die een dansje voor de Sint komt maken. En dat ik er ook al niet zo veel van bak nu de kinderen pubers zijn. Dat ik bij opvoeddilemma's meestal denk: ja, euh, dat weet ik ook niet hoor, en dus maar wat aanrommel. Ik was daarom heel blij met het stuk van Gerard Janssen, een opvoed- en ervaringsdeskun dige. Zijn boeken (het zijn er inmiddels meer dan tien) worden gelezen van Nederland tot China. En weet je wat hij - naast heel veel behartens- waardige zaken - zegt? Ik.Weet. Het. Ook. Allemaal. Niet. En dat dat helemaal niet erg is. Kijk, dat lucht op. MATTHIJS VANHEIJNINGEN VADER magazine 3 04 Uitgeslapen 06 Monica 07 Zeven 08 Interview Matthijs van Heijningen 15 Die van mij 19 David Arjan 20 Vaderschap 27 Terugkerende dieren 31 Geld geluk 32 Afwassers 41 Mijn ma 46 Zwarte knoflook in Turkije 62 Oldskool 16 Lezen 24 Kijken luisteren 42 Koken eten 45 Reizen 52 Puzzelen en tv-kijken "'V*, j Het Toscane van Turkije Anniek van den Brand H Reageren? magazine@ persgroep.nl 'Ik maak alleen films die ik zelf wil zien' Waarom Gerard Janssen opvoedboekjes schrijft &Magazine is een uitgave van de Persgroep Chef Anniekvan den Brand Artdirection Natasjade Vries Redactie Ellen den Hollander, leke Kootstra, Florien van Rees, Ruud Roodhorst Beeldredactie Joost Hoving Aan dit nummer werkten mee Kirsten Bloemen, Annemarie Kleywegt, Jolandavan der Ploeg Sales salessupport@persgroep.nl, 088572 28 88 Marketing consumentenverkoop@persgroep.nl COVERFOTO JACQUELINE DE HAAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67