i Rahiied A. ondanks veroordeling toch in de zorg aan het werk 5 v €85 VAKANTIEKLOFFIE? MISPRIJZEN ma .t M&ateA -i; A. werd vorig jaar op staande voet ontslagen door zijn toenmalige werkgever zorginstelling Laurens. Aanleiding was de diefstal van en kele duizenden euro's, die hij had ontvreemd bij een bejaarde be woonster van een verpleeghuis in Rotterdam. Dat bevestigen zowel het Openbaar Ministerie (OM) als Laurens. Rahiied A. liep in 2014 enkele we ken stage en was tijdens de diefstal in dienst bij Laurens. De politie rechter veroordeelde hem voor de diefstal tot een werkstraf van 80 uur, waarvan de helft voorwaarde lijk. Verklaring Ondanks de veroordeling wist Ra hiied A. weer in de zorg aan een baan te komen. Tot aan zijn arresta tie van twee weken geleden werkte hij bij 't Huys te Hoecke. In zijn Ver klaring Omtrent Gedrag (VOG), dat zorgwerknemers verplicht moeten kunnen overleggen voor dat ze aan het werk mogen met pa tiënten, is geen aantekening ge maakt voordat hij in Puttershoek aan het werk ging. Hoe dat kan, is nog onduidelijk. De verpleegkundige in opleiding wordt verdacht van tenminste drie insulinemoorden. Het OM onder zoekt nog vier andere verdachte sterfgevallen. Nadat A. was aange houden op verdenking van moord in een verpleeghuis in Puttershoek, werden andere instellingen waar hij had gewerkt ingeseind. Daarna regende het meldingen van ver dachte omstandigheden rond over- lijdensgevallen in verpleeghuizen. Het Openbaar Ministerie zegt niet uit te sluiten dat er nog meer gevallen bekend worden, omdat het mogelijk nog niet alle zorginstellin gen waar A. heeft gewerkt in beeld heeft. Het team dat onderzoek doet naar Rahiied A. telt inmiddels twintig man. Werken en leren Rahiied volgde bij het Albeda Col lege in zijn woonplaats Rotterdam een beroepsbegeleidende leerweg (BBL) in de gezondheidszorg; een mbo-opleiding die bestaat uit een combinatie van werken en leren. Hij zat in zijn laatste jaar. „Rahiied werkte vier dagen in de week bij de zorginstelling en was één dag in de week op school voor theorie", zegt een woordvoerder. „We zijn ontzettend geschrokken, dat moge duidelijk zijn." Schoolgenoten zijn onder de in druk van het 'horrornieuws'. „Zachtaardig, maar ook zelfverze kerd", omschrijft een 20-jarige me deleerlinge die alleen anoniem wil reageren. „En altijd die brede lach", zegt een ander. „Maar als je er goed over nadenkt, is hij een wolf in schaapskleren." „Wij vonden hem eigenlijk een softie omdat hij de zorgkant op ging", roepen twee jongens 'van techniek'. „Blijkt 'ie een koelbloedige moordenaar. Bi zar toch?!" Kerstshoppen in Düsseldorf en Keulen Kerst in het centrum van Berlijn Kerst in de Belgische Ardennen Kerst in Krakau of Zakopane Kerst in Limburg Kerst en Oud Nieuws rondreis www.dejongintra.nl/kerstreizen Kerstreizen VAKANTIE zaterdag 2 december 2017 GO A. •VA'f&ii-éP'-: *.t» - Vv7^ .5 Had koningin Maxima weer last van een gestoten teen, zoals de vorige keer dat ze slippers aan haar voeten had? Menig modevolger is licht ge choqueerd door de keuze voor de casual slippertjes die haar koninklijke wreef op Sint-Eu- statius omhullen. Comfortabel, zeker op de warme Boven windse eilanden waar het ko ninklijk paar een driedaags be zoek aflegt. Maar had Maxima niet iets majesteitelijkers kun nen kiezen dan de denim in- stappertjes van zijde, suède en spijkerstof, klinkt het in tal van reacties op internet. Al zijn ze dan van Gianvito Rossi (499 euro), de zoon van de man die tot 2014 een groot deel van Maxima's schoenenkast vulde. Josine Droogendijk van mode- koninginmaxima.nl snapt de ophef wel. „Bij de Antillen zie je altijd wel dat het paar een beetje down dressed is. Maar op slippers? Dit is niet echt ko ninklijk." Ook koning Willem-Alexander krijgt de wind van voren. Zijn beige linnen pak oogt lekker luchtig, maar is te wijd gesne den, reageren liefhebbers van het Koninklijk Huis. Droogen dijk tempert de kritiek. „Al zijn pakken worden met de hand gemaakt, dus dit is gewoon zijn voorkeur." Toch is de gulle lengte van de broek van Wil lem-Alexander wel opmerke lijk. „Ik kan me niet voorstellen dat de broek nog schoon was aan het eind van de dag." Het koninklijk paar bracht gis teren een bezoek aan Saba, vandaag staat Sint-Maarten op het programma, fotoanp Rahiied A. (21), die verdacht wordt van drie insulinemoorden, was niet van onbesproken ge drag toen hij aan de slag ging bij 't Huys te Hoecke in Putters- hoek. Dat is een van de zorgin stellingen waar hij zou hebben toegeslagen. Bas Boerma Sander Sonnemans Rotterdam/Ridderkerk Rahiied A. privéfoto 2-daagse busreis Reiscode: bmgchOó 5-daagse busreis Reiscode: kdber03 vanaf 499 p.p. 5-daagse busreis Reiscode: kdboiOI vanaf 499'p-P- 8-daagse busreis Reiscode: kdkauOI vanaf 549*p p 5-daagse busreis Reiscode: kdvlk02 vanaf 569 p.p. 12-daagse busreis, Oost-Europa Reiscode: kdpl301 vanaf 749 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur §5 Reissom excl. 19,50 reserveringskosten sgr en €2,50 Calamiteitenfonds 10 T/M 14 JAN 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5