Altijd in de buurt van het water K IWT 13 Ik ben een echte zussen naam met een digitaal plat form: Groós op Zeêland, met bij zondere reportages over de provin cie. „Het is ontstaan uit heimwee. We zijn er zo trots op dat we Zeeuw zijn, maar misten nog een platform waar opmerkelijke dingen voor de fijnproevers worden be licht. We zien het vooral ook als een excuus om zo veel mogelijk naar Zeeland te gaan." Herkomst Een gedeelde Zeeuwse herkomst blijkt vaak de beste binnenkomer, zegt Kim. „Een tijdje geleden stond ik in Rotterdam in de kroeg. Naast me aan de bar hoorde ik een jongen We zien het vooral ook als een excuus om zo veel mogelijk naar Zeeland te gaan iets bestellen en ik wist meteen: dat is een Zeeuw. Dat hoor je ge woon. Dus ik riep: Zeeland! Die jongen begon te lachen. Hij was met een groep van een man of twintig uit de omgeving van Burgh-Haamstede. Ik was met een mix van Zeeuwen en Rotterdam mers. We hadden in één klap twin tig nieuwe vrienden erbij." Beschrijf uw Zeelandgevoel! „,Ik ben geboren in Absdale, ging naar school in Sint Jansteen en naar de kerk in Hulst. Ik ben altijd in Zeeland gebleven en woon on dertussen al 53 jaar in Sint Jan- steen. Ik ben hier uit de klei ge trokken. Als ik op bezoek ga bij mijn Brabantse vriendin, doe ik haar vaak een mandje met Zeeuwse producten cadeau. Daar zitten dan onder andere Zeeuwse jams en dropjes in de vorm van de Zeeuwse knop in. Ik vind het altijd leuk om iets uit mijn eigen streek te geven. Zelf vind ik mosselen erg lekker, en bolussen natuurlijk, maar die zijn op Schouwen lekker der dan in Zeeuws-Vlaanderen. Van het Zeeuwse volkslied ken ik overigens geen woord: het Zeeuws-Vlaamse volkslied daar entegen kan ik volledig meezin gen. Dat heb ik nog op de basis school geleerd." „Zeeuwen zijn gastvrij. Ik hoor vaak dat dat op de eilanden minder het geval is dan hier in Zeeuws- Vlaanderen, maar wij gaan ieder jaar een paar dagen naar Burgh- Haamstede en ook daar worden wij altijd hartelijk ontvangen. We stapten eens een winkeltje in Zon- nemaire binnen en de verkoopster wilde alles weten over Zeeuws- Vlaanderen. Toch merk ik dat ik ten opzichte van mijn Brabantse vriendin veel gereserveerder ben. Dan vind ik mezelf stijf, terwijl ik dat normaal niet van mezelf vind. Dus Zeeuwen zijn inderdaad mis schien toch ook een beetje stug." „Het water. De laatste jaren gaan mijn man en ik enkel nog in Zee land op vakantie, maar ook vroe ger, als we naar het buitenland gingen, moest er altijd water in de buurt zijn. Als kind ging ik al mossels en krekels ra pen met mijn vader en nog steeds fietsen mijn man en ik regelmatig naar Wals oorden. We willen altijd langs het water fietsen, voor de lucht en de zoute geur van de Schelde. Dat is thuis voor mij. Mijn Bra bantse vriendin komt hier graag voor de lucht. Zij vindt dat het hier zo licht is." zaterdag 2 december 2017 Anny Coppieters (74) uit Sint Jansteen voelt zichzelf een echte Zeeuw: „Als kind ging ik al mossels en krekels rapen met mijn vader." Zeeuw - Kim van Zweeden, Groös op Zeêland Waarom voelt u zich Zeeuw? Waarom is de band met de provincie zo sterk? Wat is, kortom, uw Zee landgevoel? De krant is benieuwd naar uw verhaal! Schrijf het op (in maximaal 200 woorden) en stuur dat vóór 23 december naar mijnzeelandgevoel@gmail.com of per post naar 100% Zeeuw, Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen. Dossier 100% Zeeuw pzc.nl/echtezeeuw FOTO ERNESTAVERBURG/T- SHIRT BESCHIKBAAR GESTELD DOOR ZEEUWSE WINKEL Anny Coppieters uit Sint Jansteen. Gertie De Boey Waarom ben jij een echte Zeeuw? Hoe gedraagt een Zeeuw zich? Wat is voor jou typisch Zeeuws?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49