nu tot korting DE NOBLLALR Dit jaar al voor zeker een half miljoen euro afgepakt 'Risico Ipg niet uit te sluiten' 4 Het lukt de Zeeuwse politie, justitie en overheden steeds beter om criminelen in hun portemonnee te raken. Misdaad mag nooit lonend zijn. Daarom werken politie, justitie, overheden en Belastingdienst sinds enige tijd nauw samen in Afpak- teams. Die proberen via diverse we gen geld dat met criminele activitei ten is verdiend, terug te halen. Vorig jaar werd in Zeeland op die manier 125.000 euro afgepakt. Dit jaar staat de teller al boven de 500.000 euro. Dat zei Jetze Visser, programmamanager aanpak onder mijnende criminaliteit, gisteren bij het districtscollege van politie, jus titie en overheid. Mogelijk pakt het eindresultaat nog enkele tonnen hoger uit. De hogere opbrengst is vooral te danken aan de betere samenwer king. Voorheen gebeurde het 'pluk ken' van criminelen alleen via het strafrecht, nu ook via bestuurlijke en andere wegen. „We pakken nu samen af', zegt officier van justitie Marco van Leeuwen. Tegelijkertijd is het maar het topje van de ijsberg. „Het is nog steeds een klein percen tage." De gezamenlijke aanpak werpt niettemin haar vruchten af, vindt Ronald Weydema, districts chef Zeeland bij de politie. „Je moet als maatschappij ook niet willen ac cepteren dat criminelen het voor deel van waar ze mee bezig zijn ge weest, kunnen behouden. Daarom moet je ze raken waar je ze raken kunt." Jetze Visser presenteerde gisteren de voorlopige jaarresultaten van de aanpak van ondermijning (de ver menging van onder- en bovenwe reld) in Zeeland. Er zijn onder meer 15 bestuurlijke controles uitgevoerd Je moet criminelen raken waar je ze raken kunt op het gebied van mensenhandel. Het gaat dan vooral om prostitutie en uitbuiting van werknemers. Ook zijn tot nu toe 112 hennep kwekerijen opgerold, in totaal goed voor 14.000 planten en 7500 stek ken. Dat is vergelijkbaar met vorig jaar. Een belangrijke winst is dat de Zeeuwse gemeenten nu allemaal hetzelfde beleid gaan voeren bij de aanpak van drugsoverlast. Op het gebied van synthetische drugs zijn er in Zeeland enkele op merkelijke incidenten geweest, zo als de vondst van een trailer bij Ril land, met grondstoffen voor een miljard xtc-pillen. Het zijn echter uitzonderingen, zei Visser. Politie, justitie en overheden zijn niet ontevreden over de voortgang van de aanpak van ondermijning in Zeeland. Grote inzet blijft echter nodig. Ook is het zaak de samenle ving bewust te maken van het ri sico. „Het mag geen onderdeel wor den van de normale maatschappij", zegt Weydema. „Dan krijg je een sa menleving die je niet wil hebben." Bij het vervoer van gevaarlijke stof fen als lpg zijn risico's nooit hele maal uit te sluiten. Dat antwoordde commissaris van de koning Han Polman gisteren op vragen van Sta tenlid Anita Pijpelink (PvdA) over de lpg-wagon die afgelopen week kantelde bij Nieuwdorp. Volgens Polman was er geen sprake van groot gevaar voor de omwonenden, omdat de lpg-tank intact bleef. De provincie draagt geen directe verantwoordelijkheid, zei hij. Die ligt bij het ministerie, ProRail en de Inspectie voor Leef omgeving en Transport. Die laatste evalueert de situatie. Op de vraag van Pijpelink of het provinciebestuur zich zorgen maakt over de toename van lpg- vervoer over het Zeeuwse spoor, zei Polman dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat in grijpt als de risiconorm wordt over schreden. „Gelukkig komen derge lijke incidenten in Zeeland niet vaak voor. Maar economische be drijvigheid is nooit geheel risico vrij." 112 NIEUWS Man bedreigt bankpersoneel Schuurbrand snel geblust Aanhouding na auto-ongeluk zaterdag 2 december 2017 Crimineel vaker geplukt Rolf Bosboom Middelburg -Ronald Weydema, politiechef Zeeland GOES Een afterworkborrel met een feestje. Zo omschre ven de organisatoren het nieuwe concept 'Thank Goes It's Friday', dat gistermiddag en -avond voor het eerst werd ge houden in de Grote Kerk in Goes. Behalve DJ Jean maak ten Biggi, Sam Blans, Funky Ro, Cheat Me en Vitas hun op wachting. Mede door de snelle kaartverkoop en de positieve reacties hebben de initiatiefne mers nu al besloten dat Thank Goes It's Friday een vervolg krijgt, foto johan van der heijden 50% ooststraat 8, domburg, tel. 0118 582121, www.denobelaerdomburg.nl Ernst Jan Rozendaal Middelburg PC VLISSINGEN Een 44-jarige Vlissinger is donderdag middag aangehouden nadat hij het personeel van een bankfiliaal in Vlissingen bedreigde en het gebouw niet wilde verlaten. De man was erg agressief. Een me dewerker van de bank aan de Aagje Dekenstraat belde de politie. De man werd aangehouden en overgebracht naar Toren- tijd. De agenten hebben aangifte opgenomen van een van de medewerkers die bedreigd was. Ook is er een getuige gehoord. De verdachte heeft bekend. ZONNEMAIRE Aan de Riet dijk in Zonnemaire heeft gistermiddag korte tijd brand gewoed in een schuur met aardappelen en machines. Niemand raakte gewond. Tijdens het poederen van de aardappels ontstond door hitte rook in de tus senwand van de schuur. Twee blusvoertuigen zijn ingezet. Na ongeveer een half uur kon het sein brand meester worden gegeven. Aardappelen worden ge poederd om kiemen te voorkomen. KWADENDAMME Een 25- jarige man uit de gemeente Borsele is donderdagmid dag aangehouden na een verkeersongeval in Kwa- dendamme. Onderzoek wees uit dat hij onder in vloed van harddrugs achter het stuur zat. In de auto van de man werden een boksbeugel en een hoe veelheid amfetamine ge vonden. Het ongeluk waar bij de auto in een sloot be landde, gebeurde om streeks 16.45 uur. Omstan ders hielpen de man uit zijn auto en schakelden hulp diensten in. Ambulanceper soneel ontfermde zich over de man, maar die hoefde niet naar het ziekenhuis te worden vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40