Woods is tevreden Feyenoord rekent weer op zijn kolkende Kuip Cocoa Ghana 30 Sterspeelster van Oranje hoopt op WK handbal in toernooi te groeien Het gebeurde na een zwaar wed- strijdweekeinde, tijdens een trai ning bij haar club in het Hon gaarse Gyor. Een schijnbeweging en ineens: pang. Pijn in haar rech- terbovenbeen. Nycke Groot (29) is niet kleinze rig. Ze houdt van het spel dat ze al sinds haar vijfde doet en dat vol gens haar alles heeft: creativiteit, snelheid, kracht en conditie. Haar status als een van de beste hand- balsters ter wereld dankt ze aan hard werken en weinig zeuren. Al tijd wil ze spelen. Dus deze keer, zeven weken voor het WK, dacht ze: het valt wel mee, overmorgen is het over. Maar voor de zekerheid werd er toch een MRI-scan gemaakt. Er bleek een scheurtje te zitten. Klein, maar voldoende om vijf weken rustig aan te moeten doen. Niet ideaal zo voor een WK. En ook niet voor haar club, waar al meerdere speel sters geblesseerd aan de kant za- PROGRAMMA ALBANY Tiger Woods kijkt te vreden terug op zijn rentree op de golfbaan. De 41-jarige Ameri kaan speelt bij de Hero World Challenge op de Bahama's zijn eerste toernooi in tien maanden tijd. Woods had voor de eerste ronde 69 slagen nodig, drie on der par. „Ik wist niet precies wat ik kon verwachten en waartoe ik in staat was", aldus Woods, die fit oogde en er afgetraind uitzag, tegen Golf Channel. „Ik heb thuis wel veel holes gespeeld, maar dat is toch wat anders dan wanneer je op een toernooi staat." Woods wordt sinds enkele ja ren geplaagd door een slepende rugblessure. In april onderging de golficoon, die veertien majors op zijn naam schreef, zijn vierde rugoperatie. Na de eerste ronde neemt Woods voorlopig de acht ste plaats in. Giovanni van Bronckhorst zat gis teren met de borst vooruit in de Kuip. De trainer van Feyenoord heeft het idee dat zijn ploeg zich weer sterk voelt na de 0-2 winst bij FC Groningen. Het moet de opmaat worden voor een ijzersterke eind sprint van zijn ploeg in 2017, met liefst vijf van de zeven wedstrijden in het eigen stadion. De kolkende Kuip is van oudsher een onneembare vesting. Maar dit seizoen zeggen de statistieken iets heel anders. In eigen huis won Fey enoord geen van de laatste vier ere divisieduels (twee gelijk, twee ver loren). Daarvoor zette het een serie neer van dertien thuisoverwinnin gen op een rij, van november 2016 tot en met augustus 2017. Toen Feyenoord de laatste thuis wedstrijd tegen VW niet in winst omzette, klonk er vanaf de tribunes gemor en gefluit. „We weten alle maal dat Feyenoord een fantasti sche aanhang heeft", zegt Van ■rsïsaS- Bronckhorst. „Maar de mensen la ten het ons ook weten als het niet goed gaat. Begrijp me goed, dat moet ook. De mensen moeten hun gevoel kunnen uiten." Zelfvertrouwen Jean-Paul Boëtius en Kevin Diks, die niet overlopen van het zelfver trouwen, werden tegen VW bij het eerste balcontact al uitgefloten. Dat gaat volgens Van Bronckhorst te ver. „Je moet spelers wel een kans geven", zegt hij. „Als er wordt ge wisseld en een nieuwe speler komt het veld op, dan is het in mijn ogen zinloos om negatief te reageren. Dat helpt de speler en dus de ploeg niet. Een voetballer moet steun voelen van zijn supporters. Kijk, als het niet draait en je presteert slecht, dan is het logisch dat er een reactie vanaf de tribunes komt. Maar ik zou het heel fijn vinden als de mensen bepaalde spelers een eerlijke kans geven. Of dat nou Boëtius, Larsson, Basacikoglu of wie dan ook is." 1 jront de verwachting liever. Of wellicht is het realisme? Mensen kunnen wel roepen dat het nu tijd is voor goud en natuurlijk willen zij en haar ploeggenoten dat, maar één slechte kwartfinale en je ligt eruit. Met Noorwegen, Denemarken en Duitsland dat thuis speelt, kan ze zo een rijtje favorieten voor de fi nale opnoemen. Laatst hoorde ze dat ze op een shortlist staat voor de verkiezing van beste sportvrouw van Neder land. Nooit verwacht. Wow, dacht ze, kijkend naar de bekende an dere namen waar ze tussen stond. Heel soms staat ze zichzelf toe te bedenken welke doelen ze al ge haald heeft. Bijna kan ze dan den ken: ik zou niet weten wat ik nog meer moet halen. Maar die ge dachte duurt nooit lang. Ze moet door. Door vanwege de andere dromen die ze waar wil maken. ten, terwijl de laatste wedstrijden van de eerste seizoenshelft nog moesten worden gespeeld. Ze heeft nooit grote blessures, beaamt de sterspeelster. Even snel uit bijgeloof een klopje op de on derkant van de houten tafel waar aan ze zit, een paar dagen voor ver trek naar het WK in Duitsland. Ja, dan is het lastig om plots langs de kant te zitten, zegt ze. Het voelde machteloos en ongeduldig. Frus trerend ook. Wedstrijdritme is be langrijk. Dat ontbreekt nu. Bij het vorige WK was er zilver, vorig jaar dezelfde kleur op het EK. Met haar club won ze eerder dit jaar de Champions League, maar ze snakt naar meer. Inmiddels is ze inzetbaar, al deed ze vorige week in de oefen wedstrijd met Italië niet mee. Bondscoach Helle Thomsen wilde niet te veel risico nemen met de vrouw die in het verleden al zo vaak een bepalende rol speelde voor Oranje. Al zal Groot het zelf nooit zo zeggen. Te be scheiden. Of Nederland dit WK wederom zilver of zelfs een beter resultaat kan halen dan in de afge lopen jaren, zal waarschijnlijk deels afhangen van haar herstel. Echt honderd procent is ze nog niet, vertelt ze. Maar het zit er dicht tegenaan. Voorzichtigheid is nog even geboden. Met vijf groepswedstrijden en vervolgens liefst nog drie wedstrijden en een finale in het vooruitzicht, kan ze niet 'opgeblust' zijn na de eerste wedstrijd. Ze zal moeten groeien in het toernooi. Ze moet. Vorig jaar kon Maura Visser haar vervangen, nu is Visser zwanger. De druk van buitenaf is groot, maar zij tempert zaterdag 2 december 2017 GO Nycke Groot heeft dromen Nycke Groot raakte geblesseerd in de aanloop naar het WK hand bal. Als Oranje vandaag begint tegen Zuid-Korea, hoopt ze aan te kunnen klampen. Lisette van der Geest Alkmaar GROEPSFASE Vandaag: 18.00 uur Nederland - Zuid-Korea Morgen: 18.00 uur China - Nederland Dinsdag: 15.30 uur Nederland - Kameroen Woensdag: 15.30 uur Servië - Nederland Vrijdag 18.00 uur Nederland - Duitsland Nederland zit in Groep D en speelt alle groepswedstrijden in Leipzig. Feyenoord wil 2017 afsluiten met een eindsprint. Dan moet de eigen Kuip, om te beginnen van avond tegen Vitesse, weer een onneembare vesting worden. Mikos Gouka Rotterdam De Kuip haalt meestal het beste in Feyenoord naar boven. De laat ste wedstrijden wil het hier echter maar niet lukken, foto pim ras WK handbal (vrouwen), tot en met zondag 17 december. Van daag: Nederland - Zuid-Korea, 18.00 uur. Op TV: Ziggo Sport Nycke Groot behoort tot de beste handbal- sters ter we reld, maar is nog niet topfit na haar bles sure. FOTO'S ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30