DWDD Kamer fel tegen verbod op knalvuurwerk Man (60) vast voor bedreiging leerlingen 2 MAIKEL HARTE GEZIN OPGEPAKT Column E; l I r zijn mensen die niet naar De Wereld Draait Door kij- Iken, omdat ze presentator Matthijs van Nieuwkerk niet kun nen verstaan, omdat hij zo snel praat. Het gaat soms echt belache lijk vlug. In huize Harte onder vindt DWDD stevige concurren tie van het Jeugdjournaal, maar als er niemand thuis is, mag ik er af en toe graag naar kijken. Dinsdag was weer zo'n avond en het ging weer als vanouds snel. Te snel, als je het mij vraagt, althans bij het boekenpanel. Kent u dat? Iedere laatste dinsdag van de maand mogen er vier boekhande laren een boek komen aanprijzen. Het leuke is dat daar op dit mo ment Manda Heddema van boek handel De Koperen Tuin in Goes in zit. Leuke vrouw, alleen als ik haar was geweest, had ik allang toedeloedoki tegen die Van Nieuwkerk gezegd. Deelname zal mooie extra reclame zijn, maar de manier waarop Van Nieuwkerk met zo'n panel omgaat grenst af en toe toch wel aan het onfatsoen lijke. Hij lijkt nauwelijks geïnte resseerd, laat mensen bijna niet uitpraten, kapt midden in een zin rücksichtslos af en gooit er dan uiteindelijk midden in een verhaal een tromroffel in, om naar 'het boek van de maand' te gaan. Het is al moeilijk uit te leggen waarom iets een goed boek is en zo helemaal. En eerlijk gezegd vind ik dat nog niet eens het ergste van die rubriek. Dat vind ik eigenlijk de animatie die altijd van het boek van de maand gemaakt wordt. Die begrijp ik nooit. Het zal lastig zijn om in dertig seconden een boek van een paar honderd bladzijdes in een animatie te vatten, maar die panelleden knikken altijd zo in stemmend naar de maker die dan achter hen zit. Dan hoor ik hen 'prachtig', en 'heeeeel mooi' zeg gen en dan voel ik me bijna een cultuurbarbaar, omdat ik van die hele animatie geen bal heb begre pen. Ik denk dan weer, schrap die animatie en laat mensen fatsoen lijk uitpraten. Maar ja, ieder z'n ding zullen we maar zeggen. Ik heb van die hele animatie geen bal begrepen DESTELLING Vandaag: Wie zich Zeeuw voelt, is het ook Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Vloeronderzoek kost 7,6 mille i&Mm Kaarten Vestrock vandaag online BOOM weer in de top van Nederland GOES Inschrijving Ride vanaf 1 januari Pleidooien voor een vuurwerkver bod vanuit de Nationale Politie en oogartsen vallen in Den Haag eve neens in onvruchtbare aarde. Gisteren kwam de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OW) met de aan beveling vuurpijlen en knalvuur werk voor consumenten in de ban te doen. Het vuurwerk veroorzaakt elk jaar veel letsel en overlast. De politie juicht de inperking die de onderzoekers voorstellen van harte toe. Oogartsen menen zelfs dat al leen een algeheel verbod op consu mentenvuurwerk zoden aan de dijk zet. Staatssecretaris Stientje van Veld hoven (Milieu) staat nu met minis ter Ferdinand Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) voor een moeilijke afweging. „We moeten zoeken naar tieke steun is voor een totaalverbod. De PVV is het meest radicaal in de afwijzing van een verbod. De partij van Geert Wilders ontkent dat er grote problemen zijn rondom de jaarwisseling. We moeten er serieus mee aan de slag gaan om de veiligheid te vergroten een balans tussen onnodig veel ri sico's nemen en het beleven van een mooi feest", zei ze gisteren over het rapport. De bewindslieden komen binnen kort met een officieel standpunt, maar weten nu al dat er geen poli- We willen vooral inzetten op bestrijding van illegaal vuurwerk Volgens Kamerlid Chris van Dam (CDA) verplichten de conclusies van de OVV de politiek tot discus sie over onze viering van oud en nieuw. „We willen snel een debat met de minister. En vooral: keihard inzetten op de bestrijding van zwaar illegaal vuurwerk." Dupe Want voor de strengere aanpak van de handel in illegaal vuurwerk is ie dereen op het Binnenhof wel te porren. „We moeten er serieus mee aan de slag gaan om de veiligheid te vergroten", aldus VVD'er Arno Rutte. Maar ook de liberaal ziet niets in verbieden. „Met een vuur werkverbod wordt de meerderheid die van legaal vuurwerk geniet de dupe van idioten die vuurwerk ge bruiken om de boel te terroriseren." D66-Kamerlid Monica den Boer vindt vooral Europese samenwer king hard nodig, want zwaar vuur werk komt vaak uit het buitenland. Eerder hebben alleen de Partij voor de Dieren en GroenLinks zich po sitief uitgelaten over een verbod op consumentenvuurwerk. De buurman zou volgens Huub Mangnus, directeur van De Meer paal, kinderen donderdag na schooltijd hebben gedreigd zijn jachtgeweer te pakken. De politie heeft de man gisteren rond 13.15 uur aangehouden. De school heeft aan gifte gedaan van bedreiging. Vol gens Mangnus zijn er al jaren pro blemen met de buurman. „Hij heeft blijkbaar last van spelende kinderen. Onze school bestaat al veertig jaar, hij is zelf naast ons ko men wonen." Volgens politiewoordvoerster Mireille Aalders is de man inmid dels ingesloten in Torentijd in Mid delburg. Een GGZ-arts moet beoor delen of de verdachte toerekenings vatbaar is. De politie heeft onder leiding van de rechter-commissaris gisteren huiszoeking gedaan bij de ver dachte. Daar zijn enkele spullen in beslag genomen die te maken heb ben met de bedreiging. De man blijft voorlopig ingesloten. Hij heeft blijkbaar last van spelende kinderen zaterdag 2 december 2017 Gisteren: Leraren moeten blijven staken tot ze hun zin krijgen 771 stemmen WAREN AL &E KERST &OOM OP AAN TERWIJL SINT LANÖ VLISSINGEN Het onderzoek naar de veiligheid van breed- plaatvloeren in zestig Vlissingse gebouwen is voor Kerstmis klaar en kost Vlissingen 7600 euro. Voor dat bedrag beoordeelt een deskun dige bouwtekeningen van zestig panden, waarvan de gemeente de veilig heidsrisico's niet kon in schatten. Het college zegt niet welke panden worden onderzocht, maar garandeert dat elk pand in de stad veilig is te betreden. HULST De Early Bird-kaartver- koop van festival Vest rock in Hulst begint van daag om 10.00 uur. De tickets zijn te koop via Ticketmaster en op vest rock.nl. De 9e editie van Vestrock is op 1, 2 en 3 juni 2018. De reguliere programmering is vrijdag en zaterdag, Vestrock Junior is op zondag. De organisatie maakt bin nenkort de eerste arties ten bekend die op het festival zullen spelen. GOES BOOM Communicatie, met een vestiging in Goes, behoort volgens FONK Magazine tot de beste bureaus in Neder land. In het jaarlijkse klanttevredenheidson- derzoek van het vakblad voor marketing en com municatie, krijgt BOOM het rapportcijfer 9 en zit daarmee in de nationale top vijf. In het segment 'business-to-business' staat BOOM voor het derde jaar op rij op de eerste plaats. Fietsers die de Ride for the Roses op 9 en 10 juni 2018 willen rijden, kunnen zich vanaf 1 ja nuari inschrijven. Het evenement ten bate van de KWF Kankerbestrij ding houdt 8 februari vanaf 19.30 uur een 'kick off' in het Goese theater De Mythe. Aan melden op info@deltari- defortheroses.nl Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer voelt niets voor een verbod op knalvuurwerk en vuurpijlen. Daarmee negeert ze een dringend advies van de On derzoeksraad voor Veiligheid. Edwin van der Aa Den Haag -Arno Rutte, WD-Kamerlid -Chris van Dam, CDA-Kamerlid »ZEELAND2 De politie heeft gistermiddag een verwarde man opgepakt die kinderen op het schoolplein van openbare basisschool De Meer paal in Terneuzen bedreigde. Het gaat om een 60-jarige buur man van de school. Sheila van Doorsselaer Terneuzen -Huub Mangnus, directeur De Meerpaal in Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2