Pinkpop haalt Pearl Jam weer naar Nederland €5 p.mnd. eindejaars korting 25 HF Nu op alle Red abonnementen Ready? Qvodafone Pearl Jam keert voor het eerst sinds het jaar 2000 terug op het podium van Pinkpop. Voor de fes tivalorganisatie is de Amerikaanse rockband 'de gedroomde head- liner'. Pearl Jam speelde er voor het eerst in 1992. De beelden van dat optreden kregen een legendarische status. Beroemd is vooral het moment waarop zanger Eddie Vedder in een camerakraan klom en vervol gens in het publiek dook. Pinkpop vindt volgend jaar plaats van 15 tot 17 juni. De andere headliners van de 49ste editie zijn Foo Fighters op de zaterdag en Bruno Mars op zondag. De rest van de line-up wordt bekendgemaakt op 21 februari in Paradiso in Am sterdam. Fans van Pearl Jam krijgen ko mende zomer meer gelegenheden om de band live te zien. De band begint zijn Europese tour drie da- gen voor Pinkpop in de Ziggo Dome in Amsterdam, liet concert organisator Mojo weten. De kaart verkoop voor de show in Amster dam begint op 8 december. Tijdens de Europese toer speelt Pearl Jam voor het eerst sinds 1996 weer in Rome en maakt de band zijn debuut in Padova (Italië) en de Poolse stad Krakau. In juli speelt de band op Rock Werchter. e is de Duitse Doutzen, presentatrice van Gemany's Next Top Model en Project Catwalk, moeder van vier kinderen. Haar romances zijn een geliefd onderwerp voor de internationale boulevardpers. Ze ontwierp sandalen voor Birkenstock en heeft een eigen lingerielijn. Sinds kort ontwerpt Heidi Klum (44) ook een damescollectie voor budgetsuper Lidl. Opmerkelijk? „Weet je wat voor kans het is om voor miljoenen vrouwen te ontwerpen in 27 landen? Dat was me anders nooit gelukt", pareert ze. Maandag ligt haar kerstcollectie in de schappen. Gehuld in een setje van haar eigen lijn - een nepleren broek en glitterblazer - roept Heidi als een glamoureuze versie van een marktkoopvrouw continu hoe zacht ge prijsd haar ensemble is. „45 euro. Kun je het geloven?" jubelt ze. Het duurste item is een winterjas van 39,99 euro. „Ik droeg een setje - 35 euro, van top tot teen - op de rode loper voor de finale van America's Got Talent. Nie mand zei: hé, loop jij in een supermarktoutfit? Ze vroe gen het niet, want het ziet er niet goedkoop uit. Hier, voel m'n broek van nepleer -15 euro. Zo voelt het toch niet?" Bij de presentatie van haar assortiment rokjes, jurken en tops voor de feestdagen in een suiker- spinroze villa even buiten Berlijn, loopt vader Gunt- her als een regelneef om haar heen. Waar Heidi zeifin de Verenigde Sta ten haar bedrijf runt - sinds 2008 heeft ze zowel de Amerikaanse als Duitse nationaliteit - doet Ik droeg een setje - 35 euro, van top tot teen - op de rode loper voor de finale van America's Got Talent. papa Klum dat in Duits land. „Lidl belde mijn vader met het idee dat ik een col lectie voor ze zou ontwerpen. Hij wist meteen dat ik dat leuk zou vinden. Want toen ik net van school af was, had ik me aangemeld voor de modeacademie. Ik wilde ont werper worden, maar ik won een modellencontract en ik heb dus een beetje een omweg gemaakt voor ik ging de- signen", zegt ze glimlachend. Slonzig „Mijn ouders staan al heel mijn carrière aan mijn zijde. Als ik in het buitenland werkte - Mexico, of landen in Afrika - dan kwamen ze op bezoek. Ze vinden het leuk om te zien wat ik doe. Omdat zij hier wonen en ik in Los Angeles (LA), zien we elkaar niet zo vaak als we zouden willen. Nu ik in Duitsland ben, is het makkelijker voor ze om me op te zoeken. Morgen neem ik ze mee naar LA, waar ze dan een tijdje bij mij logeren." Eerst prijst ze haar collectie nog even aan. Heidi vindt het jammer dat mensen soms zo slonzig ('hoe zeg je dat aardig?') gekleed gaan. „Het is zo leuk om je op te dirken, vooral met de feestdagen. De foto's die je dan maakt van heel de fami lie. Mijn kleine jongens in een smoking, mijn meisjes in een glitterjurk.schatti- ger kan het niet", zegt Klum. „Ze zijn nu wat groter, maar we tutten onszelf nog steeds op. Ik doe mijn haar, make-up, draag juwelen. We zitten elke avond al 'gewoon' aan de eettafel, dan is één keer per jaar een beetje moeite doen een leuke verkleedpartij." In huize Klum gaat dat als volgt: op de 24ste, als het 's avonds kerstavond is, lo pen zij en haar kinderen Leni (13, uit Hei di's relatie met Formule i-baas Flavio Bri- atore), Henry (12), Johan (11) en Lou (8, alle drie uit het huwelijk met zanger Seal, van wie ze inmiddels gescheiden is) heel de dag rond in rode pyjama's, met een kerstmuts op. Ze pakken de cadeautjes uit, trekken vervolgens hun nette kloffie aan en Heidi duikt de keuken in. „Ik maak graag een kalkoen uit de oven, met spruitjes, groene bonen en zoete aardap pel. Heel Amerikaans. Als mijn ouders er zijn, dan eten we traditioneler Duits. Ze maken een soort aardappelballetjes waarin worst zit en daar doen ze dan een speksaus op", legt ze uit. Glimla chend: „Ik heb er nu al trek in." Moeder Erna steekt haar hoofd om de deur. „Wil je zo wat curryworst, liefje?" Ze slaat af. „Straks, mutti." Bijvoorbeeld op Sim Only zaterdag 2 december 2017 A De befaamde stagedive van Eddie Vedder op Pinkpop in 1992. FOTO GETTY IMAGES Marlies van Leeuwen —Heidi Klum (44) A Heidi Klum wilde als kind al ont werper worden, maar won een model lencontract. „Ik heb dus een beetje een omweg gemaakt voor ik ging de- signen." fotoletscelebrate Red Essential 2 jaar 3 GB Onbeperkt min/sms Per maand €21 The future is exciting. Actie loopt t/m 7 januari 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25