Grafsteen 4) u k> 0 0 O QJ i 24 MEDIA CULTUUR^ ANGELA KIJKT TV Heidi Klum ziet zichzelf al zitten, met haar vier kinderen in rode pyjamaatjes, bij de kerstboom. Om zich daarna te steken in feestkleding uit haar eigen kerstcollectie bij-je verwacht het niet- budgetsuper Lidl. 'Het leven houdt niet op na je vijftigste. Volgens mij wordt het alleen maar spannender' r j, a eigen grafsteen uit. De dokters geven haar nog een week, maar zelf wil ze daar niet aan omdat ze zich nog redelijk voelt. Al zal het ook geen maand meer du ren, vermoedt ze. Haar ouders zitten ernaast, met een blik in de ogen die duidelijk maakt dat er bij hen van binnen al iets gestorven is. „Wij weten eigenlijk niet hoe wij verder moeten zonder jou." Ik heb het op deze plek vijfjaar geleden al een keer geschreven, maar vandaag herhaal ik het nog een keer: als er één programma is waarmee BNN zijn bestaansrecht bewijst in het publieke bestel is het Over Mijn Lijk. Pre sentatoren komen en gaan, maar elke reeks is opnieuw hartverscheurend, confronte rend en tegelijk van een unieke schoonheid. Patrick Lodiers blijft mijn favoriete pre sentator, omdat hij de meest harde vragen zo innemend en met humor kon stellen. Va- lerio Zeno is een goede tweede, omdat hij ongemakkelijke stiltes durft te laten vallen en zijn lijzige stemgeluid bij elke vraag be nadrukt hoe surrealistisch het is om het met iemand wiens leven eigenlijk nog moet be ginnen nu al over het einde te hebben. Het mooiste aan het programma is dat het jongeren die zo ongelofelijk veel pech heb ben in het leven op een voetstuk tilt. Dat ze die rotziekte hebben en dood gaan, daar kunnen ze niets aan veranderen. Hoe ze die laatste maanden, weken, dagen doorbren gen, dat hebben ze nog wel in de hand. Als ze dan toch moeten gaan, dan met een rot- knal. Ik kan alleen maar hopen dat ze er lotge noten mee inspireren. Zo niet, ook prima, dan hebben in elk geval hun nabestaanden een uniek document. Zoals de zoon van Ariejanne uit het vorige seizoen het zei bij Pauw dinsdag: „Als ik de stem van mijn moeder wil horen, zet ik een filmpje aan." Eigenlijk zou iedereen regelmatig een afle vering moeten terugkijken. Omdat het de zaken in onze oververhitte maatschappij weer even in helder perspectief zet. Wat zeuren we nou met z'n allen, wat maken we ons druk om niks, terwijl we ook onze kin deren kunnen knuffelen, een goed glas wijn kunnen drinken of gewoon eens tegen onze geliefde kunnen aankruipen. Want er is een 16-jarig meisje dat haar eigen grafsteen uit zoekt. En haar ouders zitten ernaast. Quote van de dag Koopman vervangt Gosschalk Ode aan Chriet Titulaer prr w- zaterdag 2 december 2017 Een meisje van 16 jaar zoekt haar Regisseur Will Koopman (foto) gaat de liefdes film All You Need is Love maken, gebas- seerd op het tv- programma. Zij vervangt Job Gosschalk, die van het project gehaald is nadat acteurs hem seksueel wangedrag ver weten. V ■o NV TELEVISIE André van Duin (foto) staat in een eenmalig tv-programma stil bij Chriet Ti tulaer. Samen met astronaut André Kuipers en radio-dj San- der Lantinga brengt hij 27 de cember een ode aan de in april overleden ster renkundige. —Actrice Jennifer Aniston (48, foto) kijkt in Grazia alvast hoopvol vooruit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24