kj k. Rol van Ruud Pennings is veranderd 22 ZE JACKY LAMBERT HSV HOEK A ï,r="^ Na drie nederlagen op rij kan Hoek promotie naar de derde divisie al uit het hoofd zetten. Jacky Lambert, lid van de technische commissie, aan het woord over de situatie bij de club. ij speelde jaren lang voor Hoek en werd in 1996 met de club kampioen op het hoogste niveau. Jacky Lambert (45) is nu al enkele jaren lid van de technische commissie van de hoofdklasser, die opnieuw moeilijke tijden doormaakt. Na drie nederlagen op rij, moet de ploeg van trainer Jannes Tant vandaag op bezoek bij koploper Noordwijk. Als het nog geen crisis is, dan ligt die bij een nieuwe verliespartij wel op de loer. „Over een titel of de top drie moeten wij niet meer pra ten", zegt de oud-spits. Jacky Lambert: „Nee, dat niet. Maar ik ben er wel echt iedere week mee bezig. We hebben veel overleg, met de voorzitter en na tuurlijk ook binnen de sponsor stichting en technische commis sie. De trainer schuift ook gere geld aan. Wat speelt er? Waar ligt het aan dat het niet loopt? Het is moeilijk om er echt de vinger op te leggen." „De negende plaats is natuurlijk totaal niet wat wij willen. Ik ben zelf nog altijd van mening dat we een ploeg hebben om in de top drie te spelen. Even los van de vraag of iedereen fit is of dat je spelers op sleutelposities een keer mist. De voorbereiding heeft ook aangetoond dat we een prima ploeg hebben." „Ja. Het was ook niet één wed strijd, we speelden structureel goed. Tegen op papier betere ploegen konden we heel compact spelen. Dat zag je tegen Dor drecht, Deinze en ASWH maar later ook tegen FC Lisse en Hera cles. We speelden in die wed strijden allemaal goed, tegen een ploeg die wel beter was en het spel mocht maken. Maar op de juiste momenten konden we, vanuit de omschakeling, kansen creëren en scoren. Daar lag onze kracht. Waar ligt het aan waar door je dat niet altijd kunt bren gen? Het is moeilijk om daar een antwoord op te vinden. We zijn zelf vaak niet efficiënt genoeg en in twaalf wedstrijden hebben we pas één keer de nul gehouden. We krijgen heel veel goals tegen in het laatste kwartier, tot nu toe negen. Conditioneel zijn de spe- Er zit echt nog wel weerbaarheid in de ploeg. Alleen maken we te veel fouten Iers in orde. Het zal een tactische oorzaak hebben. De linies spelen dan te ver uit elkaar of we wor den in de omschakeling gepakt." „Nee, absoluut niet. Het is niet dat de spelers niet willen of zo. Zaterdag kwamen we tegen Ste- doco van 0-3 terug tot 3-3. Als je een ploeg hebt die er niet meer voor wil gaan, dan lukt dat echt niet. Er zit echt nog wel weer baarheid in, alleen maken we te veel fouten. Het is steeds iemand anders." „Natuurlijk. Het zou toch vreemd zijn als dat niet het geval was? Spelers moeten individueel beter worden. Als je vraagt wat de kritiek dit seizoen is, dan is het dat veel spelers niet beter zijn geworden. Het niveau van de voorbereiding wordt door een aantal spelers niet meer gehaald. Anderen halen dat niveau nog wel. Maar op dit moment zijn dat er te weinig. We leven nu van wedstrijd naar wedstrijd en moe ten zorgen dat we punten gaan pakken. De trainer en de groep hebben nog ambitie, dat is het belangrijkste." „Misschien wel ja. Al waren dat allemaal verhalen an sich. Bij Eric Hellemons ontbrak vijfjaar gele den in mijn ogen een totale match met de club. Met Ruud Pennings was het een heel ander verhaal. We wilden in 2015 na de degradatie uit de topklasse bo- Dat zegt technisch manager Ron van Nijnatten als reactie op de aan houdende verhalen over een ver trouwenscrisis bij de hoofdklasser. Assistent Pijpers zou de hoofdver antwoordelijkheden van Pennings hebben overgenomen. Van Nijnat ten ontkent de geruchten. „Het is absoluut niet zo dat de zaak is geës caleerd. Wel is er over en weer dui delijkheid geschapen." Het verhaal begon eind oktober. De laatste donderdag van de maand is bij Halsteren de vaste avond dat de spelersraad, waarvan oud-Vlis- singen-speler Roycel James deel uitmaakt, en Van Nijnatten om de tafel zitten om de gang van zaken te bespreken. De spelersraad kwam met kritiek: de groep wist niet pre cies wie wat deed in de technische staf Of zoals Van Nijnatten, woord voerder in deze kwestie, het zegt: „Er was behoefte aan een duidelijke visie." Vijf dagen later volgde een ge sprek tussen de voltallige selectie en technische staf. De soms teleur stellende wedstrijdresultaten wer den besproken. En het ging over ge wenste verbeteringen op technisch vlak. Van Nijnatten noemt het een positief gesprek. „Met open vizier." Pennings en Pijpers kregen de opdracht mee om er samen uit te komen. Van Nijnatten geeft toe dat er een spanningsveld was. „Peter is natuurlijk ook een persoonlijkheid en zit hier langer dan Ruud. Hij kent de groep enorm goed." Van Nijnatten gelooft nog steeds in de constructie. „Ze zijn complemen tair aan elkaar. Maar Ruud Pen nings is en blijft hoofdverantwoor delijke." In de praktijk is het volgens Van Nijnatten zo dat Pijpers op trainin gen zijn aandacht met name richt op details per linie. Pennings houdt de hoofdlijn in de gaten en neemt soms spelers individueel apart. De opstelling en wedstrijdbespreking doet Pennings. In de rust voert Pij pers het woord, op basis van ge deelde ervaringen op de bank. „Hij verwoordt het aan het bord." Gisteravond zaten Van Nijnatten en de spelersraad weer om de tafel, om de kwestie te evalueren. Van Nijnatten zegt dat de kou uit de lucht is. De club met zijn Zeeuwse enclave staat momenteel gedeeld vierde en speelt morgen tegen Jong FC Den Bosch. zaterdag 2 december 2017 Z.V Hulst 'Binnen Zeeland hebben we by far 9de beste ploeg' Rechtsback Fabian Wilson is een zeker- heidje bij Hoek. FOTO SJAAK VAN DER SALM Barry van der Hooft Twaalf gespeeld, slechts vier keer gewonnen. Lig jij wakker van de magere resultaten? Jullie wilden bovenin mee draaien maar staan nu ne gende. Je doelt op de wedstrijden tegen FC Dordrecht, Deinze en ASWH. tjp -Jacky Lambert Is de geest al uit de fles terwijl de competitie nog niet eens halverwege is? Heeft de trainer de laatste tijd ter discussie gestaan? In het verleden was de trainer na zo'n reeks vaak al gesneu veld. De rol van Ruud Pennings als hoofdtrainer van Halsteren staat absoluut niet ter discussie, niet bij de spelersgroep en niet bij het bestuur. Wel zijn nieuwe werkafspraken tussen Pennings en zijn assistent Peter Pijpers gemaakt. Ben van den Aarssen Halsteren Ruud Pennings.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 149