13 „Aan de hand van zijn voorgeschie denis, waarbij hij al kinderen zou hebben misbruikt, moest ik beden ken wat hij van plan was. Hij had een auto met een kooi om zijn slachtof fers in te vervoeren, was in het bezit van chirurgische en gynaecologische instrumenten en legde een groot aquarium aan. Ik voorspelde dat hij piranha's ging aanschaffen om hun menselijke resten te laten opeten. Zo gek was ik geworden door in zijn huid te kruipen. Door alles wat we wisten over hem was ik ervan over tuigd dat de man zo narcistisch was dat hij eerder misbruik ongetwijfeld op video had vastgelegd. De politie heeft daarom heel lang doorgezocht. De banden kwamen uiteindelijk achter het plafond in zijn woning te voorschijn waardoor hij kon worden opgepakt. „Het was een afgrijselijke klus. Alles wat ik had voorspeld, kwam uit. Ik heb daarna behoorlijk moeten praten met psychologen. Nu ik het erover heb, voel ik het weer. Maar ik heb er gelukkig geen trauma aan overge houden." „Ik heb de taak mijn deskundigheid in te zetten. Het ging om het alge meen belang, namelijk het voorko men van misbruik." „Ik geef nog steeds les en houd her en der praatjes. Ellen Laan en ik wer ken aan een nieuw boek waarin de emancipatie van vrouwelijke seksua liteit, die eeuwenlang werd ontkend en onderdrukt, centraal staat. Seksu eel plezier was zelfs gevaarlijk. Maar seks is vooral leuk. Dat proberen we in ons boek Seks! te laten zien." zaterdag 2 december 2017 GO Rik van Lunsen. FOTO LINDA STULIC In uw carrière heeft u ook de ze denpolitie geholpen bij onderzoek, onder meer naar de voor ernstig kindermisbruik veroordeelde Zwit ser René O., die in 1993 in Amster dam voorbereidingen trof om op nieuw kinderen te misbruiken. U moest toen in de huid kruipen van deze extreem sadistische en hyperintelligente man en proberen te voorspellen wat hij van plan was. Waarom nam u die afschuwelijke klus aan? Waar houdt u zich nu mee bezig?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13