Rachmaninov in de Polder Staten akkoord, maar handtekening onder Thermphos-akkoord is cruciaal Bedreigde diersoorten keren terug op Schouwen De fusie tussen Havenbedrijf Gent en Zeeland Seaports kan doorgaan, vinden Provinciale Staten. Ze houden nog één slag om de arm: er moeten handtekeningen komen onder de afspraken over Thermphos. Volgens gedeputeerde Carla Schön- knecht is gisteren historie geschre ven. De Staten gaven het dagelijks provinciebestuur in grote meerder heid groen licht om woensdag in te stemmen met een fusie tussen de havens van Gent en Zeeland. Alleen 50 Plus stemde tegen. Vrijdag wordt de nieuwe naam van de haven be kend en per 1 januari is de fusie een feit. Er zit nog wel een addertje onder het gras. Vóór de fusie op 1 april 2018 ook juridisch is dichtgetim merd, moeten er handtekeningen van het Rijk, Zeeland Seaports (ZSP) en de provincie staan onder een samenwerkingsovereenkomst voor de schoonmaak van de voor malige fosforfabriek Thermphos bij Haven treedt toe tot Champions League van bedrijven Nieuwdorp én onder een financiële overeenkomst daarbij. De drie par tijen hebben al toegezegd elk 27,7 miljoen euro in de schoonmaak te steken, maar de provincie wil ook wat geld terugzien als er later winst wordt gemaakt op het schoonge maakte bedrijfsterrein. De afgelopen weken is daarover druk overlegd, omdat in de fusie overeenkomst staat dat de winst van het Thermphosterrein naar de gefuseerde haven gaat. Om zeker te zijn dat er geen licht meer zit tus sen die tekst en de samenwerkings- en financiële overeenkomst over Thermphos, hebben zowel de Vlaamse als Nederlandse aandeel houders van de havens de laatste twee documenten afgelopen week al ondertekend. Het wachten is nu op een juridische check van de landsadvocaat, zodat ook het Rijk meetekent. Als laatste aandeelhouder gaat de provincie Zeeland dus instemmen met de fusie, waarbij de handteke ningen onder de Thermphosdeal als opschortende voorwaarde gel den. Zonder handtekeningen geen juridische afronding. En de juridi sche afronding is een ontbindende voorwaarde, dus zonder handteke ningen geen fusie. „De wereld draait niet op mooie blauwe ogen, maar om duidelijke afspraken en handtekeningen", ar gumenteerde Anita Pijpelijk (PvdA). „Wat ons betreft geen ge fuseerde haven zonder de parafen", vatte Jan Henk Verburg (Christen- CONFLICTEN Unie) samen. De Staten hebben er overigens wel vertrouwen in. De te vredenheid overheerste. De haven fusie kan duizenden banen opleve ren en maakt van de nieuwe haven een grote Europese speler. „Het treedt toe tot de Champions League van bedrijven", aldus Hannie Kool (CDA). Alleen Willem Willemse (50 Plus) bleef dwarsliggen. „Laten we de baas blijven in eigen haven", vond hij. zaterdag 2 december 2017 pzc.nl e-mail: bevelanden@pzc.nl ZEELAND4 De 88-jarige flamboyante Daniël Wayenberg bracht gisteravond het Ledeltheater in Oostburg in vervoering. Een groot applaus werd zijn deel. Na de pauze werd Wayen berg met zijn gezel, de 21-jarige Martin Oei, één achter de vleugel tijdens de uitvoering Rachmaninov in de Polder. Ze speelden Rachmaninovs quatre mains werk Six mor- ceaux, aangevuld met andere Russische componisten, foto camile schelstraete Havenfusie met slag om arm Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Hannie Kool (CDA) De gefuseerde haven van Gent en Zeeland moet klantvriendelijker worden dan Zeeland Seaports nu is. Die oproep doen bijna alle par tijen in Provinciale Staten. 'Er spelen relatief veel en vaak hoogoplo pende conflicten. Mede daardoor komen negatieve geluiden naar buiten over slechte ervaringen met managers en vertroebelde ver houdingen. Op deze punten komt de organisatie bij Zeeland Sea ports zwak over', aldus de Staten. De klantvriendelijkheid en de sa menwerking met bedrijven moet beter, is de boodschap die gedepu teerde Carla Schönknecht woensdag moet overbrengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 136