Gissen naar reden vertrek tandarts 1, 2 3 DECEMBER DESTENGE HEINKENSZAND 7 Partijen lopen warm voor verkiezingsstrijd GroenLinks CDA Christenunie PvdA D66 VVD Op de tribune van de raadszaal zijn ze al met regelmaat te zien: de nieuwelingen van de lokale politiek. Een eerste indruk. Die is niet compleet, want Alert! en de SP hebben nog geen kieslijst samengesteld. Partijen kunnen zich nog tot 27 december aanmelden voor de verkiezingen van woensdag 21 maart. Op 5 februari moeten alle kandidaten bekend zijn. Robbert Lievense uit Zierikzee voert opnieuw de lijst aan bij Leefbaar Schouwen-Duiveland. Op twee huidig wethouder - en opnieuw kandi daat daarvoor - Jacqueline van Burg, eveneens uit Zierikzee. Een nieuw gezicht is Burgh-Haamstedenaar Marcel Willemse op plaats drie. Daarna volgen Roy Klop uit Bruinisse, Peter Vijverberg uit Ouwerkerk en Guusje Poot uit Zierikzee. GroenLinks gaat een poging doen terug te keren in de Schouwen- Duivelandse gemeenteraad. Bij de verkiezingen van 2014 haalde de partij niet genoeg stemmen. Don derdag werd Ruud van de Laar uit Zierikzee gekozen tot lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezin gen van 21 maart 2018. Nummer twee op de lijst is Jet van Gent uit Serooskerke. Sebastian Akkerman uit Zierikzee staat op nummer drie. Op Tholen werkt GroenLinks samen met de PvdA. Op Schou wen-Duiveland denkt GroenLinks op eigen kracht tenminste één raadszetel te kunnen veroveren. Geen nieuwe gezichten bij de Staatkundig Gereformeerde Partij. Frac tievoorzitter Florus van der Paauw was al gekozen als lijsttrekker. Giste ren maakte de partij bekend dat wethouder Cees van den Bos als num mer twee op de lijst staat, met daarna de raadsleden Wim Houtekamer en Leendert de Bruine. Commissielid Henk Mol neemt de vijfde plaats in. De Schouwse christendemocraten zijn de oppositie beu en willen weer in het college. Het CDA schuift daarom huidig fractievoor zitter en lijsttrekker Daniël Joppe uit Zierikzee naar voren als kandi daat-wethouder. Op twee en drie vinden we de raadsleden Marleen van Kooten uit Bruinisse en Jan Bijdevaate uit Zierikzee. De top van de lijst wordt gecompleteerd met Rutger Punt (Zierikzee), Henry Vogel (Bruinisse) en Paola Alkemade uit Zierikzee. De leden van Christenunie Schouwen-Duiveland hebben Jo- han Pannekoek gekozen als lijst trekker voor de gemeenteraads verkiezingen. Peter Legemate uit Zierikzee is een nieuw gezicht op nummer twee. Verder op de lijst staan Erika Kater-van de Beek uit Nieuwerkerk, Sietske Otte-Neele uit Oosterland en Clemens Pronk uit Zierikzee. De CU gaat voor twee zetels en zoekt samenwer king met het CDA. Bij de sociaaldemocraten keren Petri d'Anjou-Lems en Corina van der Vliet-Hart, respectievelijk als nummer één en drie terug op de lijst. Tussen hen in, op nummer twee, staat nieuwkomer Chester Poots. Jasper Scharff en Jaap Stout- jesdijk staan op de vierde en vijfde plek. „We hebben er zin in", zegt lijst trekker Sandra Fontein van D66. Onder de Zierikzeese vinden we de namen van Jeffrey van Dooren- malen uit Renesse, Sylvia Serry uit Kerkwerve en Eric van Doorn uit Zierikzee. Huidig raadslid Chris Weezepoel stelt zich niet meer verkiesbaar. Vernieuwing is het credo bij de VVD. Lijsttrekker Laurance Haack is be kend, maar verder zijn het nieuwe gezichten op de verkiesbare plaatsen. Margo Lemsom uit Kerwerve is de nummer twee bij de liberalen, ge volgd door Renessenaar Bruno van der Hoek en Eric Groffen. Op vijf Co- rine van den Baars, die er al een raadsperiode op heeft zitten. De huidige raadsleden Tom Soeters en Dick Meulblok willen niet meer in de raad. Zij ambiëren het wethouderschap. De website van Tandartsartsprak- tijk Zierikzee staat vrijdagochtend op 'error'. De telefoon gaat na vijf keer over in een computerstem, die meldt dat de voicemailbox vol is en het achterlaten van berichten niet mogelijk is. „Probeert u het la ter nog eens." De ingeblikte dame laat ook ver in de middag nog de zelfde bood schap horen. De site doet het in middels weer wel. Bovenin ver schijnt enkele seconden de mede deling: 'Let op: Op deze website is vannacht groot onderhoud uitge voerd. Mogelijk werken bepaalde functies nog niet optimaal. Hier wordt op dit moment aan gewerkt'. Alles lijkt er op dat tandarts Fa- riss Maziane met de noorderzon is vertrokken. Betalingsproblemen, zo wordt hardop geroepen binnen zijn klantenkring op Facebook, hij zou z'n zaakjes niet op orde heb ben. Raquel Bueno: „Er klopte van al les niet daar. Administratie, factu ren, declaraties bij de zorgverzeke ring. Een rommelaar." Maar ook: Hij nam de tijd voor ons. Jammer dat het zo loopt „Onze zoon is een week of acht ge leden geweest. Geen problemen gehad; was een vriendelijke man, voerde zijn werk goed uit en nam de tijd voor onsJammer dat het zo loopt", aldus Eric Hartman Praktijkmanager en assistente Martine Geschiere zit sinds mei ziek thuis. Ze spreekt tegen dat er sprake zou zijn van een conflict met haar baas, maar wil verder in houdelijk ook niet op de kwestie in gaan. Alle opmerkingen en aan tijgingen worden volgens haar momenteel uit z'n verband gerukt. Klaassen Mondzorg aan het Ha- ringvlietplein in Zierikzee heeft laten weten ruimte te hebben om patiënten van Maziane op te ne men in zijn praktijk. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Stengeplein 1, Heinkenszand zaterdag 2 december 2017 3D Nieuwe gezichten in de raad Ton van den Nouweland Ruud van de Laar. Chester Poots. Margo Lemsom. Sandra Fontein. Marcel Modde Zierikzee Eric Hartman n TER IR A Marcel Willemse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134