fl Luchtverhitters olie - gas - elektro 6 In 2019 voltrekt zich een metamorfose A Bouw windturbines bij Sint-Maartensdijk onderzocht De muziektent op het Kerkplein maakt plaats voor winkels en een appartement. In het kielzog van dat 'Plan Hoep' wordt direct doorge pakt en zal het in de loop van 20t9 één al bedrijvigheid zijn op de as Kerkplein-Nieuwstraat-Dorps- weg. De verschillende deelprojecten in het traject kunnen het beste worden geclusterd, heeft het door de gemeente Schouwen-Duiveland ingehuurde bureau KuiperCom- pagnons bedacht. Mocht de uitvoe ring van één van de onderdelen om welke reden dan ook spaak lopen, dan voorkomt clustering dat gelijk het hele plan stilvalt, aldus steden bouwkundige Martijn Niehof. Hij adviseert de gemeente slim om te gaan met de verdeling van het geplande aantal appartementen en vierkante meters winkelvloer oppervlakte over het gebied. „Dat luistert nauw." In het plan is uitgegaan van 42 appartementen, en 13 huizen. Ter wijl er volgens de verdeling van het zogeheten wooncontingent voor Schouwen-Duiveland in Bruinisse op korte termijn plaats is voor maximaal 39 woningen. Wat in dat verhaal meespeelt, al dus SGP-fractievoorzitter Floris Wijzigingen in het centrum van Bruinisse Een kloppend hart is het belangrijkste voor een dorp van der Paauw, zijn de bouwclaims die projectontwikkelaars hebben gelegd in de uitbreidingswijken van Zierikzee. De gemeenteraad wil af van de rem die deze onge bruikte bouwruimte zet op ont wikkelingen elders. De prioriteit bij de planuitvoe- Wi ring ligt in eerste instantie bij de centrumontwikkeling. „Een klop pend hart is het belangrijkste voor een dorp", benadrukt Niehof. De herinrichting van het gebied aan de Dorpsweg volgt aansluitend. Op het terrein achter de Pieter van Dij- keschool staan dertien woningen ingetekend. De gemeente buigt zich tussen tijds over een nieuw verkeerscircu latieplan voor Bruinisse. Zodra vast staat wat de gewenste rijrichtingen zijn en waar de parkeerplaatsen moeten komen, wordt een plan ge maakt voor inrichting van de open bare ruimte. Parallel daaraan onderzoekt de gemeente in welke wijken de riole ring en bestrating moet worden aangepast om (toekomstige) hef tige regenbuien aan te kunnen. Die maatregel geld voor het hele dorp en gebeurt in nauwe samenspraak met de inwoners. Het plan van aanpak voor de her inrichting werd woensdagavond gepresenteerd tijdens een drukbe zochte bijeenkomst in het dorps huis. Daar klonk hoegenaamd geen kritiek op de beoogde herinrich ting. Bruini SINT-MAARTENSDIJK Energie coöperatie Zeeuwind onderzoekt de mogelijkheden tot de bouw van maximaal drie nieuwe windturbi nes in de Noordpolder bij Sint Maartensdijk. Een kwart van de opbrengst zou dan ten goede kunnen komen aan zwembad Haestinge. Dat laat Dorpstafel-voorzitter Ron van de Graaf weten. „Een kwart van de op brengst moet ten goede komen aan duurzaam- en leefbaarheid in het dorp. De Dorpstafel is door Zeeuw ind uitgenodigd om daarover te praten. Eén van de belangrijkste aandachtspunten waar de dorpsbe woners zich iedere keer over uit spreken, is het zwembad. We zou den het geld kunnen investeren in voorzieningen waarmee we het energieverbruik verminderen." Te denken valt aan zonnepanelen of afdekking van het zwembad. De dorpsbewoners moeten zélf beslui ten waar het geld aan besteed wordt, zegt Van de Graaf. IN DE REGIO Maandag Wasdag Vesperdienst Den Inkelcross Rockcovers Heavy Duty MIJN DORP, MIJN STAD Concert Email: info@meeuwse-goes.com Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 zaterdag 2 december 2017 SD Bruinisse krijgt rap opknapbeurt Het kan zomaar opeens hard gaan met de opknapbeurt van het hart van Bruinisse. Zonder al te veel beren op de weg begint halverwege volgend jaar de nieuwbouw op de kop van het Kerkplein. Marcel Modde Bruinisse - Martijn Niehof, stedenbouwkundige Sloop muziektent Realisatie project 'Hoep' 1 woning detailhandel Realisatie project 'hoek Nieuwstraat/Dreef 10 appartementen +450m2 BVO Sloop voormalige bibliotheek Realisatie Etos en Gall&Gall Garanderen toegankelijkheid school Herinrichting openbare ruimte Realisatie medisch centrum +14 appartementen Verbe eren Nieuwstraat Kevergarage: realisatie 17 appartementen +450m2 BVO g Herinrichting openbare ruimte Uitbreiding Albert Heijn Realisatie 13 grondgebonden woningen Ontsluiting via Dorpsweg ZIERIKZEE Het koor Maandag Wasdag treedt van daag, zaterdag, op in Zierikzee. Het koor zingt onder lei ding van Mar van 't Veer sinterklaas- en kerstliedjes. Be langstellenden zijn deze zaterdag om 15.00 uur welkom in de hal van Borren- damme, Borren- damme 6 in Zierik zee. De toegang is gratis. GOES In de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes vindt morgen om 17.00 uur een vesperdienst plaats. Vespers zijn korte diensten van bezin ning, zang, gebed en stilte aan het eind van de middag. Muzikale begelei ding is van Erik Zwiep. Ook op de zondagen 10 en 17 december worden vesperdiensten ge houden. KRUININGEN De 25ste editie van de AV'56-veldloop is vandaag in het Den Inkelbos bij Kruiningen. Het par cours loopt op on verharde paadjes van zand, gras of houtsnippers. Af hankelijk van het weer kan het erg modderig zijn. Te vens kent het bos veel hoogtever schillen. De pupillen beginnen om 12.30 uur, de volwasse nen om 13.40 uur. SINT-ANNALAND Heavy Duty Rock verzorgt vanavond livemuziek in café An de Sloove in ZATERDAG NOORDWELLE Corneliuskerk, 15.30 uur: Concert onder leiding van Iryna Zhynkina; OOSTERLAND Markt, 13.30 uur: In tocht Sinterklaas; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: American Made; Hal Borrendamme, 15.00 uur: Optreden koor Maandag Wasdag; Stadhuismuseum, diverse tijden: Rondleidingen in het Huis van Sinter klaas; 't Lange Uus, 13.30- 17.00 uur: Expositie van schilderijen en beelden; ZONNEMAIRE Dorpshuis de Maire, 12.00 uur: Dartkop- peltoernooi; ZONDAG BURGHSLUIS Passagiersschip de Sint-Annaland. Heavy Duty Rock is een coverband uit Brabant die classic- rock-covers speelt van artiesten als AC/DC, ZZ top, Bob Seger en Tina Turner. Het optreden be gint om 22.00 uur, de toegang is gra tis. MIDDELBURG Het Zeeuws Man doline- en Gitaar Orkest en het ko perkwartet van de Familie Jongepier geven morgen om 15 uur een optre den in de Doopsge zinde kerk in Mid delburg. Op het programma staan werken van Vivaldi en Einaudi, een Sinterklaas medley en een in ternationale Kerst medley. De toegang is gratis. Onrust, 13.30 uur: Familierondvaart; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00- 11.30 uur: Kerk dienst Christenge meente; SIRJANSLAND Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur: Crèche; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Sin terklaas en het Gouden Hoefijzer, 20.00 uur: Loveless. BLUESROUTE VLISSINGEN Voor bluesfans was het gisteravond feest in Vlissingen. De Bluesroute deed voor de zeventiende keer de binnenstad aan. Twaalf cafés openden hun deuren. Little Steve Big Beat verzorgden het openingsconcert in café De Piek. Daarna zetten de bands The Weepers, Bluesstruck en The Trutones (foto) de binnenstad op z'n kop. Vlissingen is niet de enige stad waar een Bluesroute wordt gehouden. In oktober was Goes aan de beurt en volgend jaar vindt het evenement plaats in Middelburg en Terneuzen. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 133