'fMlJTflrm fjJ 10 Verplichte aanwezigheid regeringspartijen vanwege minimale meerderheid Hij had zich er zo op verheugd. Woensdag zou hij een revolutio nair zuinig én stil vliegtuig gaan be kijken op Schiphol. Maar het Ka merlid - hij wil alleen anoniem zijn verhaal kwijt - is teruggefloten. De reden: woensdag is een vergader dag - net als dinsdag en donderdag - en dan moeten Kamerleden van deze regeringspartij zorgen dat ze 'in huis zijn'. „Het is niet anders", simt de parlementariër. De coalitie durft er niet meer van uit te gaan dat de gebruikelijke hof- felijkheidsregels nageleefd worden in de nieuwe politieke constellatie, zeker niet als het spannend dreigt te worden in het parlement. De op positie weet dat het kabinet leunt op een meerderheid van slechts één zetel en is niet te beroerd om de ste vigheid soms even te testen. Vooral PVV en Forum voor Democratie hebben er een handje van om op onverwachte momenten hoofde lijke stemmingen aan te vragen; dat is het recht van ieder individueel Kamerlid. Om averij te voorkomen moeten de coalitietroepen dan bin nen luttele minuten in de Kamer bankjes kunnen zitten. Bij de VVD is er daarom een heuse oekaze uitgegaan: Kamerle den moeten er op Kamerdagen zijn. Een griepje? Stap maar in de taxi. Het moet wel heel ernstig zijn - bij voorbeeld een opname op de inten sive care - willen de liberalen belet krijgen voor hun afwezigheid. Het ging al een keer bijna mis. Begin november vroeg PVV-Ka- merlid Tony van Dijck totaal onver wachts op een donderdagochtend een hoofdelijke stemming aan om de Algemene Financiële Beschou wingen uit te stellen tot het kabinet tekst en uitleg had gegeven over welke bedrijven hadden gelobbyd voor de omstreden afschaffing van de dividendbelasting. Laatkomer VVD-Kamerlid Dilan Yesilgöz kwam sprintend en buiten adem de plenaire zaal in. Haar jas en tas gooide ze over de balie van de bo des. Uiteindelijk wist de coalitie een stokje te steken voor het plan van de PW: het debat ging door. Oeroude omgangsvormen staan op de tocht: zo kondigde 50PLUS onlangs aan niet meer mee te wil len doen aan het zogeheten 'pairen': dit is sinds jaar en dag de afspraak tussen coalitie- en oppositiepar tijen om bij verhindering van een Kamerlid uit het ene kamp, een Ka merlid van de andere zijde 'achter het gordijn' te zetten: die stemt dan niet mee, om de parlementaire ver- Je kunt op de SGP, PvdA en GroenLinks altijd wel rekenen. Het is geen oorlog houdingen intact te laten. ChristenUnie-leider Gert-Jan Se gers blijft relaxed onder het verval der Haagse mores. Zelf ervaart hij geen probleem met pairen. „Je kunt op de SGP, PvdA en GroenLinks al tijd wel rekenen. Het is geen oorlog tussen coalitie en oppositie." Maar dat kan nog wel komen. Zo reageerde PW-leider Geert Wilders al woest, nadat VVD-Ka merlid Aukje de Vries besloot in het nachtelijke filibuster-debat over de afschaffing van de Wet-Hillen de spreektijd van PVV'er Edgar Mul der te beperken. Wilders had langs informele weg een seintje gekregen dat de coalitie de spreektijd juist niet zou beknotten. Daarop besloot hij zijn 20-koppige fractie - minus Mulder - toestemming te geven het bed op te zoeken. De eenzame Mul der streed een verloren strijd. AANGESPOELD POTVIS 11M1 va 15 dagen vlieg-bus Rondreis Portugal compleet strand 11,13,16 of 18 dagen vlieg-bus Rondreis Zuid-Afrika 8 dagen vlieg-bus Rondreis Roemenië 8 dagen vlieg-bus Rondreis de verborgen schatten van Sicilië 10 dagen vlieg-bus Rondreis Toscane, Rome en Sorrento 11 dagen vlieg-bus Klassiek Griekenland zaterdag 2 december 2017 GO Coalitie: niemand de deur uit! Kamerleden van de regerings partijen is te verstaan gegeven dat ze op dagen dat de Tweede Kamer vergadert écht aanwezig moeten zijn. Het risico dat de coalitie nat gaat bij een onver wachte stemming is domweg te groot nu de meerderheid op slechts één zetel rust. Hanneke Keultjes Laurens Kok Den Haag -Gert-Jan Segers, Christenunie Dagjesmensen vergapen zich op het strand van Domburg aan een potvis van ruim 13 meter, die gister ochtend aanspoelde. Medewerkers van museum Natu- ralis en de faculteit diergeneeskunde van Universiteit Utrecht doen onderzoek. Lonneke I Jsseldijk van de universiteit hoopt vooral dat het bij één blijft en dat er niet een hele groep potvissen in Noord-Europa strandt. In januari 2016 strandden op Texel zes potvis sen, waarna er binnen zes weken nog 24 aanspoelden op de stranden van Engeland en Duitsland. Zij waren volgens de onderzoekster niet ziek of ondervoed, maar waarschijnlijk verdwaald, foto's reuters en anp v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10