Tweedehands icoon moet goedkoper Sprookjes in modern jasje in Den Dullaert Porgy en Bess wordt tijdelijk jongerencafé tijdens derde reünie 7 Vinyl heette nog een lp of een singeltje toen bar Snugly massa's jongeren trok. Zaterdag wordt het een weerzien met oude bekenden op de derde Snugly Calling. zv et was eigenlijk ons weekendhuis en Franky en Abdon wa ren onze weekendou- ders." Richard Pijpe- link, organisator van de reünie schetst een beeld van zijn jeugd. Drie decennia lang was Snugly een populair jongerencafé. In de tijd tussen Cuby and the Blizzards en Nirvana was het een honk voor hele generaties Terneuzenaren. „Na schooltijd stonden er rijen- dik fietsen bij de Snugly. Er zijn paartjes gevormd en hun kinderen gingen ook naar de Snugly. Er wer den tosti's gebakken, er werd geta- felvoetbald en er waren dj's die wat alternatieve muziek draaiden. Franky en Abdon hielden het in de gaten, zodat het allemaal fatsoen lijk bleef. Ze zagen ons echt als Franky en Abdon hielden het in de gaten, zodat het fatsoenlijk bleef hun kinderen. Zo stonden zij daarin." Pijpelink heeft er nog steeds dierbare herinneringen aan. „Zoiets zou je nu iedereen gun nen. Nu kun je een kanon afschie ten in de binnenstad, maar toen was het druk in de straten in Ter- neuzen. Ik draaide destijds plaatjes in de Snugly, een beetje alto want dat was het wel. The Cure, Nir vana, Surf en Punk. Ik studeerde maar kwam er elk weekend voor terug naar Terneuzen. Ons hele weekend speelde zich afin Zeeuws-Vlaanderen." In 2001 kwam er een eind aan 31 jaar jeugdcultuur. Eigenaren Franky en Abdon Willem stopten ermee en Snugly sloot op 1 decem ber 2001 voor altijd de deuren. Het pand, in een zijstraat van de Noordstraat, is inmiddels gesloopt. Voor de reünie wordt Porgy en Bess daarom omgetoverd tot de oude stek. „Porgy heeft ook wel een beetje het Snuglygevoel. We draaien het licht wat zachter, een beetje roder, een draaitafel voor de dj's en plaatjes van toen. Het wordt een beetje sentimenteel naar vroeger." Pijpelink grijnst. „We doen alsof we twintig jaar jonger waren." Tot nu toe heeft or ganisator Pijpelink met zijn Snu gly Calling 3 al 225 kaarten ver kocht. Daarmee is de tent vol. „Het moet ook vol om de sfeer echt neer te zetten." Hij maakt zich smal, alsof hij zich een weg moet banen door een kluwen mensen, „want zo was het ook in de Snugly, dat hoort er gewoon bij." HULST De cursisten van de toneel lessen van Kreatieve Vorming in Hulst staan zaterdagavond 16 de cember op de planken in Den Dul laert tijdens de Zoom In; een van de twee momenten in het cursusjaar waarop ze hun kunsten tonen aan het publiek. Assepoetser De Zoom In en de Zoom Uit zijn in middels traditie. De toneelgroepen presenteren dan een toneelstuk van ongeveer een half uur. Aangezien de prioriteit van de cursus bij de to neellessen ligt, worden slechts ze ven lessen aan repetities besteed. Het thema van de Zoom In is "sprookjes", maar wel in een heel modern jasje. Toneeldocente Yvonne van Helmond is verant woordelijk voor de scripts. Tijdens de Zoom In worden twee toneelstukken gebracht. De eerste is "Assepoetser", met een manne lijke hoofdrol, vandaar ook de spel ling. Daarna volgt de "Sprookjes mix", een komedie met daarin rol len voor een jager, de zeven dwer gen, Sneeuwwitje, Assepoester, een heks, een wolf, een held, een hele boze stiefmoeder, een koningin en zelfs een verdwaalde soapster. De voorstelling is voor alle leeftij den. Aanvang 19.00 uur, entree be draagt 2,50 euro. Zeven ton is wel erg veel geld voor de fracties van Sociaal Terneuzen, SGP en PvdA. Tijdens de vergade ring van de raadscommissie Om geving woensdagavond, werden voordeliger opties voorgesteld. So ciaal Terneuzen brak een lans voor samenwerking met de uitbater van restaurant De Westbeer dat vlakbij de beoogde plek voor de to ren ligt. De Westbeer zou toezicht kunnen houden op de toren. „Want het is al duur genoeg", vond Jack d'Hooghe. Hij kreeg hierin steun van PvdA'er Johan van der Ha. De SGP ziet mogelijkheden in de verkeerstoren bij de sluizen die op de nominatie staat om gesloopt te worden. Eerder schrok de Ter neuzense politiek van de ton die het zou kosten om het torentje te verhuizen. „Als we gewoon dat verplaatsen zijn we voor een ton klaar en hebben we alle overige kosten niet", redeneerde SGP'er Frederik Sonke. Wethouder Frank van Hulle was niet erg enthousiast. Eerder was de raad immers akkoord met een uit kijktoren die wat mocht kosten. „De toren is niet historisch, eigen lijk niet meer dan een betonnen paal." vrijdag 1 december 2017 Weer even jong in de Snugly Guido van der Heijden H -Richard Pijpelink De derde editie van Snugly Cal ling met de titel In my Time, trapt morgenavond al af in Porgy en Bess met een dj-walk- in. Zaterdag, Porgy en Bess, Ter- neuzen van 20.00 tot 04.00 uur. Snugly Calling is uitverkocht. De Denk- en Doetank ICOON, die suggesties inventariseert voor een uitkijktoren aan de Terneuzense kust, moet ook wat goedkopere opties overwe gen, vindt een deel van de Ter neuzense gemeenteraad. Zoals verplaatsing van de verkeersto ren bij de sluizen. Guido van der Heijden Terneuzen A De verkeerstoren bij de slui zen. FOTOBOAZTIMMERMANS De eigenaren va Willems (midden) s"üg/y °°r be/e A Dj's Ernst Jonker (I) en Richard Pijpelink (r).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78