m Nog eigenwijzer dan het baasje 9 Voor een diepgaand gesprek of goed feest opent Alexander Remijn (48) de deuren van zijn zelfgebouwde privékroeg in Heinkenszand. Eft 1 Alexander houdt van het mooie en het positieve in de mens. Hij wil graag begrijpen waar een ander vandaan komt: „Het is niet belangrijk hoe iemand is, maar dat ie er is. Ik vind het prachtig dat levens elkaar kruisen, soms kort en soms voor langere tijd. Mensen ont moeten en een gesprek aangaan vind ik bijzonder. Ik hou van de mens. Dat is ook de reden waarom ik mijn eigen ontmoetingsplek heb ge bouwd. Ik wilde een ruimte maken om met elkaar van het leven te genie ten. Dat doet een mens goed." De ruimte is als een gezellig bruin café. „Het liefst zit ik achter de bar in een hoekje en kijk ik naar hoe de mensen genieten." Merk „Mijn vriend Robby vond dat mijn cave een naam moest hebben. Tij dens dat gesprek keken we naar bui ten en zagen dat mijn tuin bezaaid was met duiven." Sindsdien gaat de mancave van Alexander door het leven als De Duif. De naam bleek een succes: „Ik heb maar meteen een facebookpagina aangemaakt zodat ik dingen kon de len met vrienden. Filmpjes van fees ten of uitnodigingen voor een vol gende partij worden goed bekeken. De naam is een soort merk gewor den. We hebben een logo ontworpen en daarmee truien en shirts bedrukt. 'Vrienden van De Duif staat erop. Kennissen of vrienden die naar het buitenland gaan nemen de shirts mee. Ze maken dan een foto van zichzelf op een unieke plek en ik plaats die op de facebookpagina. Zo gaat De Duif de hele wereld over. We komen overal!" Disco, country en western, Hol landse avond: eens per jaar wordt De Duif gepimpt voor een themafeest. „Iedereen maakt een kostuum. Afro- pruiken, glimmende pakken, cow- Het liefst zit ik in een hoekje te kijken hoe de mensen genieten boylaarzen. Er wordt echt werk van gemaakt. Komend jaar gaan we voor de 'Foute Pyjama Party'. Ik begin twee weken vooraf aan het opbou wen van het feest. Twee partytenten opzetten, een grotere koelkast rege len, het café versieren. Er zit wel zo'n 250 uur werk in. Mijn zwager pluist de muziek uit en mijn vader helpt overal mee. Hij is mijn beste vriend met een vaste plek in De Duif en ik kan altijd op hem rekenen. Mijn moeder heeft het café niet meer mee gemaakt. Zij zou de feesten en de gekte hier geweldig hebben gevon den." Hij bezoekt regelmatig het legen darische Burning Man Festival in Amerika. Dat is mijn feestje. Afgelo pen jaar was ik in Nevada, Amerika. Iedereen komt uitgedost in de meest uitzinnige kostuums. De bezoekers snappen hoe uniek het leven is en dat we allemaal passanten zijn onder de sterren. Het is mijn droom om ooit zelf zo'n festival in het klein te hou den, gewoon hier bij De Duif." JAY &IGGY& CHAMP vrijdag 1 december 2017 *1 -ff—" .VOLLEDIGE BfT/,0AKSVERGUNN' EIGEN TERREIN Ooit wil Alexander Remijn een festival a la Burning Man houden in De Duif, maar dan in het klein. FOTOMARCELLE DAVIDSE De Duif komt overal Marloes Hoeks —Alexander Remijn Al zijn hele leven is Jay Jegorov (39) uit Oister- wijk omringd door hon den. Nu heeft hij twee Schotse terriërs en laat hij ook andere viervoe ters uit. „Ik ben altijd een honden liefhebber geweest. We hadden thuis Duitse her ders, maar ook straathon den. Van de dieren krijg je onvoorwaardelijke liefde. Vier jaar geleden ben ik vanuit Litouwen naar Nederland verhuisd en sinds twee jaar heb ik hier ook honden, twee Schotse terriërs. Iggy, vernoemd naar rockster Iggy Pop, is de oudste en komt uit een kennel in Polen. Hij ligt het liefst op de bank, terwijl Champ veel onrus tiger is. Champ komt uit Rusland en gooit hoge ogen op hondenshows. Iggy en Champ zijn nog eigenwijzer dan ik. Ze beschermen hun baasje en huis en zijn gewend om hun territorium af te bakenen. Schotse terriërs zijn nergens bang voor. Eigenlijk is het een grote hond in een kleine uitvoe ring. Sinds kort heb ik een oppas- en uitlaatservice. Ik paste al vaker op hon den van vrienden en lang zamerhand begonnen ook vrienden van vrien den te bellen als ze iemand nodig hadden die naar hun hond omkeek. Ik vind wandelen leuker dan oppassen, dan heb ik meer ruimte en vrijheid. Met het oppassen en uitlaten verdien ik geld, maar het voelt niet als werk." —Stan Schrijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53