j Langlaufen Winterwandelen Familie en omwonenden schrikken van 'mogelijke seriemoordenaar' Kras.nl/langlaufreizen 3 Dr. Death en Spuitreus Frans Dat een oproepkracht mogelijk bewoners heeft omgebracht, slaat bij de verpleeghuizen in als een bom. „Dat beest werkte hier ook." Nee, de 25-jarige Ry- chelle uit Ridderkerk kent A. niet. Ze is net bij haar oma op be zoek geweest in ver zorgingshuis De Riederborgh, waar A. volgens het Openbaar Mi nisterie ook heeft toegeslagen. Hij werkte er als stagiair. „Mijn oma is hier vorig jaar komen wonen en ik bezoek haar regelmatig. Maar deze jongen heb ik hier nooit gezien. Ik ben wel blij dat hij nu vastzit. Want het idee dat hij nog in een verpleeghuis zou rondlopen, is heel eng." Haar oma zelf slaapt volgens haar geen minuut minder om het gegeven dat er mogelijk een seriemoordenaar over de gan gen liep. „Ze is heel nuchter." „Dit nieuws slaat bij mij in als een bom", reageert de dochter van wie haar 84-jarige moeder, alzhei- merpatiënt, sinds juni in De Rie derborgh verblijft. „Ik schrik hier heel erg van. Ik hoor nu ook pas dat dat beest in De Riederborgh heeft gewerkt." Het kleinschalige Jasmijnhuis, 500 meter verderop, biedt plek aan twintig mensen met dementie, alzheimer of een andere vorm van geheugenverlies. Ook hier heeft A. gewerkt. Het hek is dicht. Bewo ners en verzorgers lopen met een code in en uit. Ze zwijgen over hun oud-verzorger en -collega. Een overbuurvrouw praat wel. EERDERE GEVALLEN „We hebben over die jongen gele zen in de krant. Ik zei nog tegen mijn man: 'Het zal toch niet'. Om dat het Jasmijnhuis redelijk klein is, hebben we er ook niet meer bij stil gestaan. Vaak zijn het toch grote verpleeghuizen waar zoiets gebeurt. Toch niet in zo'n klein huis in Ridderkerk?" Verdacht voorval Het nieuws dat de zorgmedewer- ker meer slachtoffers heeft willen maken, heeft ook de directie van verpleeghuis 't Huys te Hoecke in Puttershoek bereikt. Die instelling alarmeerde de politie na een ver dacht voorval met insuline. „We zijn blij dat we het hier ontdekt hebben, waardoor hij kon worden gestopt", zegt directeur Nico de Pijper. „Hierdoor is het balletje gaan rollen." Tijdens het politie onderzoek kwam aan het licht dat een bejaarde vrouw uit het ver pleeghuis in oktober was overle den, nadat haar zonder een medi sche noodzaak insuline was toege diend. „Gelukkig is het bij ons bij deze twee incidenten gebleven. Dat is al erg genoeg." Rahiied A. groeide op in de Rot terdamse wijk IJsselmonde. Al in zijn vroege jeugd overleed zijn va der. Tot aan zijn arrestatie woonde hij met een zus en een broer bij zijn moeder. In de buurt werd Ra hiied als 'de normaalste van de fa milie' omschreven. Daar wordt nu duidelijk anders over gedacht. „Een mooie, zachtaardige jongen, maar nu blijkt dat achter dat vriendelijke jongensgezicht een monster schuilt", reageert een 54- jarige overbuurvrouw van het ge zin. „Mijn dochter heeft hier in de wijk bij Rahiied op de lagere school ge zeten", zegt een andere buurtbe woonster. Ze slaat haar handen voor haar mond. „Ze is compleet van slag door het nieuws van van daag. Ik kan me voorstellen dat die oudjes hem hebben vertrouwd, want hij was altijd heel behulp zaam. Dit is bijna niet te geloven." De zoektocht naar de werkelijke daden van de Rotterdamse verple ger Rahiied A. (21) moet geen hek senjacht worden. Dat zegt zijn ad vocaat Robbert van Haneghem. Hij vraagt zich af of het wel klopt dat zijn cliënt bij veel meer ver dachte (sterfgevallen betrokken is. „Het lijkt er sterk op dat er voor een aantal overlijdensgevallen die nu naar voren zijn gekomen des tijds geen verdachte omstandighe den waren. Ik ga er vanuit dat er destijds een verklaring voor een natuurlijke dood is afgegeven, an ders was er wel eerder een onder zoek gestart. We moeten dus goed oppassen dat dit geen heksenjacht op mijn cliënt wordt." lAlï pi höPuiin/'Sc of bel 088-0885 886 9 ffi Complete busreizen trekgar3Ptie vrijdag 1 december 2017 GO 'Achter dat vriendelijke gezicht schuilt een monster' Bas Boerma Sander Sonnemans Ridderkerk/Rotterdam M De Riederborgh in Ridder kerk, waar de verdachte ook werkte., foto jan de groen Spuitreus Frans kreeg acht tien jaar cel, omdat hij in 1977 vijf bejaarde patiënten om het leven bracht 'om minder om handen te hebben'. De 41-ja- rige verpleeghulp uit Kerkrade gebruikte insuline-injecties. Zuster Godfrieda, een non uit het Oost-Vlaamse Wette- ren, zou 30 bejaarden hebben vermoord, bleek in 1987. De religieuze vrouw, die zelf verslaafd zou zijn geweest, doodde haar patiënten ook met insuline. De Oostenrijkse verpleeg kundige Waltraud Wagner ge bruikte morfine. Ze kreeg in 1991 levenslang, omdat ze zeker vijftien patiënten zou hebben gedood met een over dosis. In 2008 kwam ze vrij. Dr. Death, een Britse huis arts, zou 215 van zijn patiën ten hebben omgebracht, bleek in 2002. Hij diende ze dodelijke heroïne-injecties toe. De dokter pleegde in 2004 zelfmoord in zijn cel. De Duitse verpleegkundige Niels Högel spoot tussen 2000 en 2005 zijn patiënten in met een middel dat hart stilstand veroorzaakt. Daarop kon de 40-jarige Duitser ze reanimeren en als dat lukte, was hij de held. Hij heeft mo gelijk honderd slachtoffers gemaakt. Het Jasmijnhuis in Ridderkerk is een van de instellingen die nieuwe incidenten hebben ge meld. FOTO ANP De 21-jarige zorgwerker Rahi- ied A. die verdacht wordt van een aantal moorden in verpleeg huizen. Beierse Woud - Bischofsmais 8 dgn v a. 399 Tirol - Lechtal 8 dgn va. 429 Tirol - Brandenberg 8 dgn v a. 449 Tirol - Reutte Sdgnv.a. 469 Tirol-Oberperfuss sdgnv.a. 489 KarinthiëDolomieten sdgnv.a.499 Vorarlberg - Feldkirch 8 dgn v a. 509 Alle reizen zijn inclusief Comfort Class busreis, verblijf in goede hotels, 7 x ontbijt diner en begeleiding door Nederlandse reisleiding. 8 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3