Tirolterreu Buitenbeentje in atlas veiligheid Riel en Van Ruiten terug bij PvdA Kapelle 2 MAAN LEO Column y Precies een jaar geleden schreef ik onder de titel 'Blokhutisering' een co lumn over de oprukkende blok hutdrift in Middelburg. Ik merkte op dat de meeste cafés in decem ber getransformeerd worden tot monsterlijke Tiroler bouwsels. Misschien hoopte ik dat mijn ti rade de lokale middenstand ervan zou weerhouden dit jaar opnieuw de Middelburgse binnenstad te verminken. Niets blijkt minder waar. Ook nu moet de koopwoede van de boeren, burgers en buitenlui aangewakkerd worden door deze Tirolterreur. Maar dat niet alleen. Vorige week al werd een gedroch telijke schaatsbaan, voorzien van een wanstaltige baaierd aan recla mes, op het Marktplein gedumpt. Waar vroeger de kerstboom het stralende middelpunt van de bin nenstad was, is dat nu dit gevaarte dat dag en nacht de vreselijkste muziek produceert. Vanuit mijn kantoor in het voormalige stad huis worden mijn oren de god ganse dag gefolterd door Michael Bublé en consorten. Ik kan u ver zekeren dat dit geen onverdeeld genoegen is. En dan heb ik het nog niet eens gehad over de buurtbewoners op de fiets die massaal onderuitgaan over de armdikke kabels die dit hele miserabele circus van energie moeten voorzien. Ja, het creëren en conserveren van deze ijspret le vert een geweldige bijdrage aan de opwarming van de aarde - een pijnlijke paradox. Een korte blik op de website leert dat dit festijn in totaal zeven weken duurt. Zeven weken! Be denk eens wat je allemaal kunt be reiken in zeven weken. Je zou een boek kunnen schrijven. Je zou de wereld rond kunnen reizen om de westerse kerst te ontlopen. Je zou een nieuwe taal kunnen leren. Maar nee, in Middelburg bren gen we die zeven weken door in een waas van slechte muziek, ran zige glühwein, foeilelijke reclame borden en Tiroler blokhutten. Geen wonder dat zelfs inbrekers ons links laten liggen! De armdikke kabels moeten dit circus voorzien van energie DESTELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL ONGELUKKEN OUDEREN bOOR ALCOHOLGEBRUIK Rem van den Bosch mist muzen Beeld Sof ie plots met deken om Geen treinen tussen Goes en Roosendaal MIDDELBURG Derek Ogilvie geeft show iL - «Se A Een groene baan ligt over de kaart van Nederland, van de gemeente Borsele tot Urk. Dit kaartje in de gisteren verschenen Bosatlas van de veiligheid laat het aantal gevallen van mazelen zien tijdens de epide mie in 2013/2014. Hoe donkerder groen, hoe meer patiënten. Het is een van de ruim 250 kaar ten, infografieken en foto's waarop te zien is welke gevaren de Neder lander bedreigen. Op 128 pagina's zijn onder meer persoonlijke veilig heid, criminaliteit, overstromings gevaar, risico's door industrie. Zeeland springt op een aantal van die kaarten in het oog. De relatief lage vaccinatiegraad en de mazelen zijn hiervan een voorbeeld. Zeeuws-Vlaanderen onder scheidt zich van de rest van Zeeland vanwege het aantal moorden in de periode 2006-2015. Op het vlak van criminaliteit valt Zeeland op omdat hier, net als in Friesland, het vaker lukt om misdrijven op te lossen. Zeeland kleurt in een volgend hoofdstuk donkerblauw doordat er weinig fijnstof in de lucht zit. Fijn- stof is in Nederland het op een na grootste veiligheidsrisico. Het aller grootste risico op overlijden is val len. Dagelijks overlijden negen 65- plussers in Nederland door een val. Hoewel het om niet-verkiesbare plaatsen (4 en 5) gaat, is de terugkeer opvallend. Vorig jaar stelden ze dat hun partij te slap reageerde op uit spraken van Bayram Erbisim. Het Terneuzense PvdA-Statenlid ver- goeilijkte in hun ogen het optreden van de Turkse president Erdogan na de mislukte coup. „Toch voelen ze zich verbonden met de IVdA en willen ze de Kapelse lijst steunen", zegt FVdA-voorzitter Willem Sanderse. „Ze hebben zelf gevraagd om op een niet-verkies- bare plaats te staan. Er is veel energie in gestoken om weer met elkaar in gesprek te gaan." Sanderse geeft aan dat hij het destijds met Riel en Van Ruiten eens was, maar hij zegde zijn partijlidmaatschap niet op. Annebeth Evertz trekt de kar op de lijst. Cobi van Zetten staat op twee, Jan de Bert op plaats drie. Koos de Meij completeert het rijtje als lijstduwer op plaats zes. vrijdag 1 december 2017 f Vandaag: Leraren moeten blijven staken tot ze hun zin krijgen Reageer op pzc.nl Gisteren: Geen kerst in de winkel voor pakjesavond 1102 stemmen ALS JE SEBRONKEN HEBT KRUIP JE TOCH NIET MEER ACHTER HET STUUR, PA V VLISSINGEN Fotograaf Rem van den Bosch mist enkele foto's uit de tentoonstelling A Muse a Day, die tot deze week bij boekhandel't Spui in Vlissingen hing. Van den Bosch denkt dat een van de werken mo gelijk per abuis is meege nomen: „De wissellijst hing boven de balie op de plek waar je boeken kunt inleveren en meene men. Boven de lijst stond met koeienletters 'mee nemen'. Tja. Ik zie er de humor wel van in." MIDDELBURG Het standbeeld van het 'kussend meisje Sofie' op de Vismarkt in Middel burg was gisterochtend plots getooid in een deken. Het blijkt een lu dieke actie van Unicef om aandacht te vragen voor Syrische kinde ren. Unicef zamelt geld in om de kinderen in vluch telingenkampen te voor zien van kleding en de kens. Daar is een schrij nend tekort aan volgens de organisatie. GOES Op het traject tussen Goes en Roosendaal rij den morgen en zondag geen treinen. Dat komt door aanpassingen aan het perron in Goes. Het perron wordt op stan daardhoogte gebracht, zodat in de toekomst een gelijkvloerse instap met de trein mogelijk is. De NS zet bussen in tussen Goes en Roosendaal. Volgens de dienstrege ling sluiten die aan op de treinen vanuit Vlissingen. De 'In Your Town Tour' van medium en 'ba- byfluisteraar' Derek Ogil vie doet zondag 29 ja nuari Studio A58 in Mid delburg aan. De show aan Podium 23 in Middel burg begint om 19 uur. Ogilvie verwierf bekend heid als medium met te levisieshows. Op de site zeelandtheaters.nl wordt de show niet vermeldt. Kaarten zijn verkrijgbaar via ticketmaster.nl. Aantal moorden Opgeloste misdrijven <l BloricSS^K V 8,7%. Rozendaal l 38,6% 1' f* 4 Fijnstof Mazelen -4 O NooiChoff Uitgeven Kaartjes uit de atlas van de veiligheid, illustraties noordhoff uitgevers Ziekten, vervuiling, misdaad, terrorisme. Welke risico's loop je en waar? De Bosatlas van de veiligheid geeft antwoord. Theo Giele Vlissingen De Bosatlas van de veiligheid is voor 29,95 euro te koop bij de boekhandel. Hans Riel en Cees van Ruiten keren terug bij de PvdA in Ka pelle. In december vorig jaar zegde het duo hun lidmaatschap nog op. Nu staan ze toch weer op de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen. Michiel Bouwman Kapelle Eind ti oven*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2