mum K 24 Hij was zeventien seizoenen lang profvoetballer, onder andere bij AZ. Nu is Stein Huysegems (35) werkzaam als postbode in de Belgische Kempen. J „Stein Huysegems? Oud-profVoet- baller?" In de hal van de vestiging van BPost in Heist-op-den-Berg herhaalt de poetsvrouw, zoals ze zichzelf noemt, een paar van de merkwaar dige woorden die ze zojuist inder daad goed heeft verstaan. Ze kijkt achterdochtig, alsof de Belgische Frans Bauer haar in de zeik staat te nemen. „Sorry, die ken ik niet", zegt ze verontschuldigend. „Ik maak hier graag een praatje, maar de namen onthoud ik niet allemaal." Dat van die profvoetballer negeert ze maar. Zal wel een foutje zijn. Het is ook moeilijk voor te stellen, zeker met het cv van Huysegems. Vijftien interlands voor België, sco rend namens AZ in de halve finale van het toernooi om de UEFA Cup. Maar hij staat er toch echt, om kwart voor acht 's morgens, in de ge organiseerde chaos van het sorteer- centrum: Stein Huysegems, voorma lig aanvaller van AZ, Feyenoord, FC Twente en Roda JC, in volledige focus over een pakketje van Coolblue gebo gen. Zijn voetbaltenue is omgeruild voor stevige bergschoenen, een lange werkbroek en een warme, rode BPost-trui. Het is een merkwaardig gezicht, juist omdat hij helemaal opgaat in zijn omgeving. Stiekem verwacht je hem te zien stralen bij de koffie-au- tomaat, uitgebreid verhalend over zijn voetballeven, terwijl adorerende collega's zich om hem heen scharen. Meer sfeermaker en uithangbord dan arbeidskracht. Maar Huysegems is gewoon een van de bijna 25.000 werknemers. Vlijtig Een bijzonder vlijtige bovendien. „Als ik op kantoor word geroepen omdat ik de verkeerde krant in de bus heb gedaan, baal ik daar enorm van. Welke job je ook doet, je moet er het maximale uithalen." Een vaste ronde heeft hij nog niet. Huysegems is onderaan de ladder be gonnen. En misschien nog wel iets lager. „Toen bekend werd dat hij hier kwam werken, hadden we onze twij fels", vertelt een collega. „Maar hij heeft geen dikke nek, is verantwoor delijk en nauwkeurig." Lachend: „Hij VOORDEEL>2018 1399 1499 is een betere postbode dan profvoet baller." „Bij mijn sollicitatiegesprek wist iemand wie ik was", zegt Huyse gems. „Toen is er wel even doorge vraagd, waarom ik dit werk wilde doen. Ik merk vaak dat mensen het niet begrijpen, dat ik postbode wilde worden." Huysegems: „Ik heb echt niet genoeg verdiend om de rest van mijn leven voor de televisie te zitten. Heb ik wel een paar maanden gedaan overigens. Verschrikkelijk. Word dan trainer, zeiden ze tegen me. Zou ik niet kun nen. Vooral het menselijke aspect, ie dereen scherp en tevreden houden. Dat lijkt me gewoon hartstikke moeilijk." „Ik wilde een baan waar ik vroeg kon beginnen, zodat ik in de middag tijd heb voor mijn kinderen. Tijdens mijn voetbalcarrière stond mijn sport cen traal, nu wil ik er meer voor hen zijn. Iemand in mijn familie stelde toen voor dat ik postbode kon worden. Dat leek me wel wat." Vroeg, dat is ook écht vroeg. Om vier uur gaat de wekker in huize Huyse gems, om kwart voor vijf begint hij zijn krantenronde. Dan post sorte ren, om die rond half negen rond te brengen. Vandaag heeft hij geluk. Een fris herfstwindje slaat de gehele ochtend vieze, dikke druppels in het gezicht van postbodes, maar Huysegems heeft pakketdienst. Dat betekent: met de dienstauto. Mag ook wel na gisteren, toen hij zwemmend van huis naar huis ging. Zelf haalt hij zijn schouders op. „Als voetballer vond ik het ook altijd lekker, de regen..." Een tochtje met Huysegems in de Ik vind het heel belangrijk dat mensen mij herinneren als een rustige, beleefde jongen postauto is een attractie op zich. De rit die voor hem is uitgezet, kent hij onderhand uit zijn hoofd. Alles gaat op hoge snelheid: draaien, keren, op trekken, remmen, helemaal als hij per ongeluk een adresje voorbijrijdt. Bezorgd: „Je wordt toch niet misselijk hè? „Er gebeuren dagelijks ongelukken bij de post in België. Is mij gelukkig nog niet overkomen", vertelt hij na derhand. Na de eerste paar bijna-aan- rijdingen met brievenbussen, lijkt dat een kwestie van tijd. Nog wat net-niet-incidenten later komt pas het besef dat dit helemaal geen bij na- aanrijdingen zijn. „Ik kan gewoon goed autorijden." „Echt waar? Goh, dat zou ik ook wel willen. Op zo'n circuitje rijden." „Ik voetbal nog hè, bij de amateurs van FC Heikant. Niet hetzelfde na tuurlijk, maar hier wordt nog meer van me verwacht, omdat ik ooit prof voetballer was. En wanneer ik stop, wil ik de Mont Ventoux op fietsen, een marathon lopen. Doelen genoeg. Hopelijk houdt mijn lichaam het." Anoniem Nog zestien wedstrijden, dan eindigt zijn voetbalcarrière noodgedwongen ('Ik heb vier dagen nodig om te her stellen van een wedstrijd'). Dan is ge vierd profvoetballer Huysegems defi nitief Stein, anonieme postbode in de Kempen. Handtekeningen, poseren voor selfies, het is vandaag niet aan de orde. Niemand die hem herkent, iets wat hij vooraf al voorspelde. „Hoeft ook helemaal niet van mij. Laat mij maar rustig postbode zijn. Ik heb altijd het liefst in de schaduw willen staan. Misschien was ik wat te braaf voor het profvoetbal. Ach, zo ben ik nu eenmaal. Ik vind het heel belangrijk dat mensen me herinne ren als een rustige, beleefde jongen, zonder sterallures. De complimenten die ik krijg voor mijn werk, dat doet me nog het meest. Of ik nou voetbal ler ben, of postbode." vrijdag 1 december 2017 Ex-prof Stein Huysegems zielsgelukkig als postbode GO Tim Niemantsverdriet Heist-op-den-Berg .v O.. --1'- - - Grand Tour Schotland ook als 12-daagse vliegreis te boeken onder begeleiding van Oad reisleiding 14 dagen oad.nl/BRGB44 sa» Grand Tour Italië o.a. Florence, Rome, Venetië, Turijn en Verona onder begeleiding van Oad reisleiding 19 dagen oad.nl/BRITIO «i Grand Tour Balkan o.a. Ohrid, Tirana, Dubrovnik en Zagreb onder begeleiding van Oad reisleiding Grand Tour Spanje Portugal ook als 17-daagse vliegreis te boeken onder begeleiding van Oad reisleiding va. 19 dagen oad.nl/BROE05 'Mg 19 dagen oad.nl/BRIB43 Boek nu op oad.nl/krant 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. ©#R(§'; n Vind je dat raar? Van voetbaltrainer naar postbode, dat is nogal een stap. Stein Huysegems levert een pakketje af. „Ik heb echt niet genoeg verdiend om de rest van mijn leven voor de televisie te zitten." FOTO ARE KIEVIT —Stein Huysegems (35) Oud-topkeeper Fabien Barthez heeft de 24 uur van Le Mans gere den. Mis je dat niet in je huidige beroep: de adrenaline, de wedstrijdspan ning die je gewend was? Huysegems maakt voor AZ in de halve finale van de UEFA Cup (2005) de 2-1 tegen Sporting Lissabon. In de slotminuut van de verlenging werd de ploeg uitgeschakeld, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24