Welke musical is uw favoriet? JB8B& 20 Ml ANGELA KIJKT TV MUSICAL AWARDS PUBLIEKSPRIJS MUSICAL Het leed dat jij hebt veroorzaakt, zien op iemands gezicht, dat is het moeilijkst Utopia stopt. Tja. Nu moet ik mis schien zeggen dat ik dat erg vind, maar nee. Sorry. Ondanks dat ik een junkie ben van allerlei soorten reality - Big Brother heb ik gevroten, net als De Bus, Big Diet en niet te vergeten al die reallifesoaps van BN'ers - heeft Utopia me nooit gegre pen. Dat gemuts in die loods ergens in het Gooi, al die schreeuwende deelnemers die er alleen maar zaten met als doel beroemd te worden, de fans die er op gezette tijden in- en uitliepen - het was het gewoon niet voor mij. journalisten waren afgelopen jaren wél enorm met het fenomeen bezig. Bij de aftrap van John de Mols poging de ideale samenle ving te creëren, verschenen er paginagrote reportages. Toen het project een jaar ver lengd werd idem dito. En ik geloof dat deze krant wel drie keer een verhaal heeft ge bracht over hoe het toch kon dat er volgens Stichting Kijkonderzoek dagelijks tussen 19.30 en 20.00 uur 500.000 tot 600.000 men sen aan de buis gekluisterd zaten, terwijl niemand iemand kent die ooit langer dan vijf minuten keek naar het SBS-programma. En nu net ook weer was 'Utopia stopt' het tweede of derde item in het NOS-Journaal op Radiot. Over die kijkcijfers doet trouwens nog wel een goede roddel de ronde in Hilversum. Omdat ook daar niemand de betrekkelijk hoge scores snapt, is de theorie dat De Mol dagelijks de website van Kijkonderzoek hackt of laat hacken om de cijfers een beetje op te krikken. Zo graag wilde hij namelijk dat zijn project zou slagen. Klopt vast niet, maar het is wel een leuk verhaal. Ik moet mijn opmerking dat ik helemaal geen Utopia-fans ken trouwens wel een beetje nuanceren. Er zijn twee collega's die je verslaafd mag noemen. En ik mag Mary uit Boer zoekt Vrouw, die ene logee van boer Geert, natuurlijk niet vergeten. Die deed haar bekentenis tijdens het schillen van de aardappels aan de Groningse keukentafel, weet u nog? Maar daar houdt het op. Sterker nog, ik heb in het eerste jaar eens een column ge schreven over Utopia en toen kreeg ik van verschillende lezers een mailtje of ik dat niet meer wilde doen, omdat ze het hele pro gramma niet kenden. Tot vandaag vond ik dat geen enkel probleem. Quote van de dag Simmons stapt op Lange Frans in politiek KANSHEBBERS Schmidt Utonia Maar er is wel iets geks met Utopia. Wij vrijdag 1 december 2017 HIPHOP Russell Sim mons trekt zich terug uit zijn eigen bedrijven, na beschuldi gingen van sek sueel misbruik. Simmons repre senteert met zijn platenmaat schappij talloze rappers, onder wie LL Cool J en Kanye West. OPTREDEN Lange Frans is 14 december de hoofdact op het kerstfeest van de jongerenaf deling van het Forum voor De mocratie. De JFVD maakte het optreden gisteren bekend via Twitter. „Het lijkt mij een ont zettend leuk feest", aldus de rapper. V ■u 4) PC 'Alles wat theater leuk maakt, zit hierin9 K3 PUBLIEKSPRIJS AWARDS Vanaf vandaag tot en met 31 december is het mogelijk om te stem men op 22 musicals via AD.nl/musicalawards. Begin januari wordt de eindstand van de voor ronde bekendgemaakt. De drie musicals met de meeste stemmen gaan door naar de fina leronde. De drie finalis ten - die weer begin nen met nul stemmen - strijden daarna om de winst. De finaleronde loopt door tot in de live uitzending van de Musical Awards op 24 januari 2018. Tijdens deze uitzending wordt de winnaar van de AD Publieksprijs bekendgemaakt. Soldaat van Oranje bleek twee jaar achter el kaar de publieksfavoriet, en vorig jaar kaapte The Bodyguard de prijs nipt voor de neus van die productie weg. Wie strijden er dit jaar om de award? Stem op ad.nl/musicalawards —Jay Z vertelt The New York Times voor het eerst over hoe hij Beyoncé bedroog. de »USICAl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20