p Vietnam al vanaf 1249pp Wordt het Elsbeth, Christèle, Kristel, Marcel of Rosemarie? O JA F16's Knallen boven Zeeland gehoord Justitie linkt zorgmedewerker aan 15 zaken Vandaag in deze krant: een adventkalender! Walcheren Kassa korting Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl PZC LERAARVERKIEZING Ouderen- en patiëntenorganisaties reageren geschokt op de nieuwe aanklacht tegen zorgmedewerker Rahiied A. (21). De Rotterdammer wordt verdacht van minimaal drie insulinemoorden, mogelijk heeft hij zelfs zeven sterfgevallen op zijn geweten. Het Openbaar Ministerie maakte gisteren bekend dat A„ die al vastzit op verdenking van de moord op een bejaarde vrouw in Puttershoek en twee moordpogingen, verdacht wordt van in elk geval nog twee moorden. Justitie brengt hem in verband met in totaal vijftien za ken, waarvan zeven met dodelijke afloop. Justitie verdenkt A. ervan zijn slachtoffers een dodelijke dosis in suline te hebben toegediend. Hij sloeg onder meer toe bij zorginstel ling Humanitas in Rotterdam en bij het Jasmijnhuis en de Riederborgh in Ridderkerk. De slachtoffers zijn tussen de 70 en 90 jaar oud. Rahiied A. (21) heeft zeker een jaar zijn gang kunnen gaan voor hij werd gepakt A. heeft zeker een jaar zijn gang kunnen gaan vóórdat hij afgelopen maand tegen de lamp liep. De Rie derborgh heeft bewoners per brief geïnformeerd over 'een tweetal in cidenten' in 2016. „Hoe kon dit gebeuren?", vraagt Arno Heltzel van ouderenorganisa- tie KBO-PCOB zich af. „Het is vre selijk wat hier is gebeurd. We hou den ons hart vast voor wat deze ver dachte nog meer op zijn kerfstok heeft." Heltzel zegt dat er 'alles aan gedaan moet worden om dit soort insulinemoorden te voorkomen'. Patiëntenfederatie Nederland wil weten hoe het kon dat A. zo vaak insuline kon bemachtigen. „Insuline hoort in een afgesloten medicijnkast te staan, waarvan één of twee mensen de sleutel hebben", zegt woordvoerder Thom Meens. Hij benadrukt dat het niet nodig is om iedere zorgmedewerker nu te wantrouwen.P3 Het aantal techniekstudenten in het mbo wil maar niet stijgen, con stateert Jeroen van der Veer, oud topman van Shell en warm pleitbe zorger van techniek in het onder wijs. „Dat komt doordat het niet lukt meer meisjes op technische mbo-opleidingen te krijgen. Ze willen geen elektricien worden." Vorig schooljaar begonnen ruim 42.000 studenten aan een techni sche mbo-opleiding. Vijfjaar eer der waren dat er bijna 45.000. Van de nieuwe studenten was slechts 14 procent meisje, blijkt uit cijfers van expertisebureau VHTO. Bij klas sieke technische richtingen als bouw en infrastructuur, mobiliteit en voertuigen en techniek en pro cesindustrie was dat zelfs maar 2 tot 4 procent. Ook iet scoort met 3 pro cent ontzettend laag. Van der Veer: „Mbo-scholen moeten beter laten zien wat je met een technische opleiding kunt doen." P5 POSTCODE Nieuwsmedia De nominaties zijn bekend, het stemmen kan beginnen. Wie wordt de beste leraar van 2017? Er kan toten met donderdag 14 december worden gestemd op één van de vijf genomineerden. BROWN Nog 5 dagen Kassakorting ZEELAND8 Boek nu Vietnam met extra korting NRV is de specialist voor groeps- en privéreizen naar Vietnam. Boek nu uw rondreis en profiteer tot €175 korting per persoon bij een vertrek t/m oktober 2018. neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Rahiied van drie moorden verdacht Elsbeth Bas Boerma Peter Winterman Rotterdam/Ridderkerk Het lukt niet meisjes enthou siast te maken voor technische mbo-opleidingen. Bij sommige studies is maar 2 procent vrouw. Daardoor zijn er veel te weinig technici. Sander van Mersbergen Amsterdam/Woerden Speel bewust De vergunning voor de loterij is afgegeven door de Kansspelautoriteit onder kenmerk 10233 d.d. 23/12/2016. Kijk voor meer informatie op postcodekanjer.nl 3 NATIONALE! LOTERIJ! vrijdag 1 december 2017 3°C Koude, meestal bewolkte dag pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Christèle Kristel Marcel ZEELAND 8 Rosemarie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1