Hulst heeft het gehad met Den Dullaert 3 LPG over Zeeuws spoor Het is gedaan met de coulance van de gemeente Hulst richting Den Dullaert. Volgens burgemeester en wethouders voldoet het bestuur van stichting Den Dullaert al en kele jaren niet aan de voorwaarden van het subsidiebeleid. Jaarlijks vraagt Den Dullaert, zoals alle an dere gemeenschapscentra en dorpshuizen in de gemeente, een subsidie aan. Voor Den Dullaert gaat dit jaarlijks om een bedrag van 171.000 euro. De gemeente eist voor het ontvangen van dit gemeen schapsgeld onder meer inzage in de administratie. Volgens B en W is de subsidieaanvraag van Den Dullaert al jaren niet compleet. „Voor 2017 ontbraken een geactualiseerde on- derhoudsplanning en een realis tisch beeld van de te verwachten fi nanciële ontwikkeling van Den Dullaert naar de toekomst toe. On danks diverse pogingen van ons de ontbrekende stukken alsnog te ont vangen, kregen we ze maar niet", zegt wethouder Adri Totté. „Om de voortgang van de activiteiten in Den Dullaert niet in gevaar te bren gen, hebben we vorig jaar over 2017 wel een eerste kwartaalvoorschot van 42.000 euro betaald. Maar afge lopen augustus hebben we beslo- De gesubsidieerde activiteiten in Den Dullaert waren en zijn in gevaar ten de subsidieaanvraag verder niet meer in behandeling te nemen. Volgens het college waren en zijn de gesubsidieerde activiteiten in het geding. Bovendien zijn er ook nog de aanhoudende klachten over het optreden van het stichtingsbe stuur en het feit dat gemaakte af spraken en toezeggingen niet wor den nagekomen." Om diezelfde redenen heeft Hulst besloten dat Den Dullaert de ontvangen subsidie over 2015 en 2016 deels moet terugbetalen. De hoogte van dit bedrag is nog onbe kend. Het stichtingsbestuur heeft bezwaar aangetekend tegen deze beslissing, de procedure loopt nog. Ook bij de rechter lopen er mo menteel procedures tussen de ge meente Hulst en Den Dullaert. De stichting gaf aan meer subsidie te willen vanwege aanpassingen ten behoeve van de brandveiligheid (in 1997) en de herbouw van de Noord hal in 2006. Uit de rechtbankstuk ken blijkt dat Den Dullaert meent dat Hulst die kapitaalslasten sinds 2002 niet heeft betaald, de ge meente bestrijdt dit. De twee par tijen zijn toen een bemiddelings traject gestart, maar Den Dullaert stapte hier uit en zette de rechts gang voort. De rechter stelde Hulst voor een aanzienlijk deel in het ge lijk; Hulst hoeft geen extra kapitaalslasten te betalen, die zitten al in de reguliere subsidie. De recht bank stelde wel dat Hulst Den Dul laert een voorschot moest betalen zodat Den Dullaert aan de aflosver- plichtingen bij de Rabobank kon voldoen. De gemeente ging in be roep en werd in het gelijk gesteld. Totté: „De stichting heeft kans op kans gehad, maar ons geduld is nu op." De advocaat van Den Dullaert, Ron Lensen, was niet bereikbaar. woensdag 29 november 2017 de rails krijgen hele hijs vast aan de andere wagon waardoor hij niet van hel NIEUWDORP VLISSINGEN In de eerste negen maanden van dit jaar gin gen bijna 10 procent meer wagons met brandbare gassen (voornamelijk Ipg) over de Zeeuwse lijn in dezelfde periode vorig jaar, zo blijkt uit gegege- vens van het ministerie van In frastructuur en Waterstaat. In de eerste drie kwartalen reden dit jaar 5.841 van deze aan hun oranje baan te herkennen ketel wagons tussen de Sloehaven en Roosendaal. De lijn van Sloehaven via Goes naar Brabant maakt onderdeel uit van het basisnet transport gevaarlijke stoffen. Het risico plafond voor het Zeeuwse tra ject is 10.300 wagons met brandbare gassen, zoals Ipg. De verwachting is dat in de na bije toekomst het aantal wa gons met brandbare gassen het risicoplafond zal overschrij den. Belangrijkste oorzaak is de uitbreiding van Vopak, dat in Vlissingen-Oost Ipg en andere vloeibaar gemaakte chemische gassen op- en overslaat. De ervaring in Brabant leert dat het risicoplafond allesbe halve een harde limiet is. Tus sen Roosendaal en Eindhoven reden vorig jaar twee tot drie keer zoveel wagons met brand bare gassen over de diverse trajecten. Omdat stichting Den Dullaert maar niet voldoet aan de voor waarden van de gemeentelijke subsidieverordening, heeft Hulst besloten dat Den Dullaert over 2017 geen subsidie meer krijgt. Bovendien moet een deel van de subsidie over 2015 en 2016 wor den terugbetaald. Sheila van Doorsselaer Hulst -College van B en W Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59