t Nachtwerk door ontsporing Ipg-wagon Eerste hulp voor knutselklazen Recordkoers digitale munt Walcheren Oranje bijt zich stuk op stugge leren Geld Goed Wie is toch het meisje achter de stem van Agnes? Samen investeren zij op zijn minst tientallen miljoenen euro's, blijkt uit cijfers van handelsplatform BTC Direct. BTC registreerde in de eer ste negen maanden van dit jaar 44.000 bitcoin-transacties van Ne derlandse klanten, samen goed W Brabanders zijn de grootste kopers: per keer schaffen zij 0,29 bitcoin aan voor 11.000 bitcoins. De klanten be taalden daarvoor ruim 25 miljoen euro. Waarschijnlijk ligt het werkelijke bedrag dat Nederlanders in digitale munten geïnvesteerd hebben nog veel hoger. BTC is slechts een van de spelers op de markt, met een geschat marktaandeel van 20 procent in de Be nelux. Bovendien zijn er naast bitcoins ook an dere digitale munten. Onderzoeks bureau TNS Kantar schatte het aantal Neder landers dat zogeheten cryptocurrency bezit onlangs op 135.000. 8 De bitcoin schommelt sinds zijn ont staan in 2009 'ff enorm in prijs. Geweldige prijsstij gingen worden afgewisseld met zware prijsdalingen. De laatste maanden is de munt aan een forse opmars bezig. Gisteren doorbrak de bitcoin voor het eerst de magische grens van 10.000 dollar, ruim 8.500 euro. Dat verleidt veel geïnteres seerden tot een investering. Ook al ternatieve munten als etherium en litecoin winnen aan populariteit. Waarin beleggers precies investe ren, weten zij in veel gevallen niet. De bitcoin is ooit bedacht als alter natief voor het bestaande geldsys- teem, maar dat is het nog lang niet, stellen kenners. Banken over de hele wereld zijn druk bezig om de technologie achter de digitale mun ten (blockchain) te analyseren. Ook De Nederlandsche Bank (DNB) doet onderzoek. Een woordvoerder van DNB meldt dat de centrale bank nog steeds het standpunt huldigt dat mensen erg voorzichtig moeten zijn met investeringen in de munt. Door de grote prijsschommelingen kunnen ze veel geld verhezen, waarschuwt de toezichthouder. BTC Direct zocht uit in welke provincies de bitcoin het populairst is. Niet geheel verras send voeren Noord en Zuid-Holland de ranglijst aan. Wel opvallend is dat Brabanders ver uit het royaalst zijn met hun in vesteringen. Zij kochten per trans actie 0,29 bitcoin. Landelijk ligt dat getal iets on der de 0,25. De Friezen zijn met 0,18 bitcoins per aankoop het zuinigst. P16 Nieuwsmedia Met man en macht is afgelopen avond en nacht in Vlissingen-Oost gewerkt aan het terug op de rails zetten van een ontspoorde wagon vol Ipg en het herstel van de rails. De wagon was maandagavond rond half twaalf door nog onbekende oorzaak uit de rails gelopen en op zijn kant in het talud beland. De brandweer constateerde al snel dat er geen sprake was van lekkage. De wagon was afkomstig van Vopak aan de Frankrijkweg en had net het bedrijfsterrein verlaten toen het ongeluk gebeurde. Forse opmars bitcoin De bitcoinkoorts bereikt grote hoogten, ook in Nederland. Tien duizenden beleggers worden gelokt door de enorme prijs- schommelingen van de digitale munt, die gisteren een nieuwe recordkoers bereikte. Sander van Mersbergen Amsterdam woensdag 29 november 2017 6°C Zon afgewisseld met (hagel)buien pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 mammoet com SPORT22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1