C9 Handen af van de schollevaer Begraven gaat minder kosten in Terneuzen Leven op grote voet Kieswijzer: wat zijn voor u belangrijke onderwerpen? 2 Steeds meer Zeeuwen werken in België. Sinds 2010 is het aantal 'Zeeuwse grensarbeiders' met zo'n 80 procent gegroeid. Wat is er zo aantrekkelijk aan België? GRENSARBEIDERS BELGIË TREKT Commentaar Europarlementariër Annie Schreijer van het CDA weet wat er leeft. De slagzin waarmee zij zichzelf promoot is niet voor niets 'Uw Europarlementariër - Brussel dichterbij'. Schreijer heeft de noodkreten gehoord van sportvisverenigingen in binnen- en buitenland. Die klagen steen en been omdat aalscholvers hun visvijvers leegeten. Daarom wil Schreijer toestaan dat er op de vogel wordt gejaagd. Klinkt logisch. De aalscholver is een beschermde watervogel. Die status dateert uit de tijd dat er in Nederland weinig werden geteld. De laatste de cennia floreert het dier. De vogels duiken zelfs op in stedelijke ge bieden. Het gaat duidelijk goed met de populaties. Dus is het geen probleem om aalscholvers hier en daar te bejagen. Maar het argu ment van Schreijer deugt niet. Als sportvissers het niet kunnen hebben dat aalscholvers in hun vijvertjes duiken, moet je dan alleen daarvoor de jacht openen? Dat is een veel te zware maatregel. Want de aalscholverstand in Neder land is min of meer stabiel. Sportvisverenigingen kunnen eenvou digweg soorten vis uitzetten die minder kwetsbaar zijn. Of ze kun nen voldoende schuilplaatsen maken. Wat minder vis in de vijver zou natuurlijk ook helpen - en het vissen spannender maken. Als we de lijn van Schreijer volgen, moeten we straks ook de jacht toe staan op zeehonden en bruinvissen in de Oosterschelde. Schreijer vindt dit een grote kwestie. Zij wil dat Europa de aal scholver - cormorant - schollevaer - op de lijst van bejaagbare die ren zet. Zij spreekt van een 'European Cormorant Management.' Het is goed dat het ongemak van de sportvisverenigingen tot Brus sel doordringt. Het bewijst dat politici als Schreijer hun antennes overal hebben uitstaan. Maar je vraagt je wel af of het Europees Par lement niets beters heeft te doen. Annie Schreijer heeft geen goed argument voor European Cormorant Management Wie zich wil laten begraven, is in Terneuzen duur uit. Terneuzen hanteert de hoogste begraaftarie ven van Zeeland. Al jaren wordt daarover gepraat. Het einde van de discussie lijkt eindelijk in zicht. Het college van B en W heeft een voorstel ingediend bij de gemeen teraad, waardoor de tarieven ge middeld 18 procent zullen dalen. Dat is mogelijk door delen van be graafplaatsen af te stoten en onder te brengen bij groenbeheer. De ta rieven blijven zo kostendekkend. Terneuzen blijft daarmee de op drie na duurste gemeente in Zee land. Terneuzense kerken hebben geopperd terug te gaan naar het ge middelde tarief van alle Zeeuwse gemeenten. Ze hebben gehoor ge vonden in de gemeenteraad. TOP/Gemeentebelangen, CDA en SGP/Sociaal Terneuzen willen elk op een eigen manier een verdere verlaging. De voorstellen komen donder- Kerken vinden gehoor bij Terneuzense gemeenteraad over daling tarieven dagavond in de raadscommissie be stuur en middelen. TOP/GB, CDA en SGP/Sociaal Terneuzen hebben een meerderheid. Als zij de krach ten bundelen, is een verdere tariefs verlaging rond. ALMANAK Als je mollige peuter en blozende kleuter 'opeens' veranderd zijn in twee slungelige puberzonen komt er ook een abrupt einde aan talloze fijne familietradities. Van lange voorleessessies in het 'grote' bed tot cosy knuffelmo menten op de bank voor de tv. Gelukkig blijven sommige tradi ties behouden, verzuchtte de Schouwen-Duivelandse moeder toen ze de schoenen van haar zo nen dit weekend bij de open haard zag staan. Al belooft het vullen van die schoentjes wel een flinke klus te worden voor Sinterklaas. Beide zonen hebben maat 46. Introductieles Happy Moving Adrie Oosterling speelt in de Halle Geschiedenis onder de loep OOSTBURG Badstoven centraal in lezing dinsdag 28 november 2017 De begraaftarieven in Terneu zen gaan in 2018 omlaag, alleen is nog de vraag hoeveel. Harmen van der Werf Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl HULST Welzijnsstichting Hulst voor Elkaar houdt don derdag een gratis intro ductieles Happy Moving. De workshop is een nieuw initiatief van ge zondheidsproject Happy People en is voor jong en oud. Mensen met ge zondheidsproblemen en stress kunnen meedoen, maar ter ontspanning mag ook. De introductie begint om 10.30 uur en wordt gehouden bij Delta in Hulst. De hele cursus kost 25 euro. AXEL Troubadour Adrie Oos terling uit Groede treedt donderdag op bij Senio renvereniging Kanaal zone in de Halle in Axel. Oosterling wisselt nieuw materiaal af met vertrouwde nummers en begeleidt zichzelf op ver schillende muziekinstru menten. De voorstelling begint om 13.30 uur en entree bedraagt 7,50 euro inclusief twee con sumpties. Aanmelden via gkaijser@zeelandnet.nl of 06 5311 6199. BIERVLIET Stichting Behoud Monu menten Biervliet houdt donderdag een vertel- middag. Dialectliefhebber en heemkundige Rinus Willemsen vertelt over de geschiedenis van het dorp aan de hand van oude landkaarten, foto's en dia's. De bijeenkomst begint om 14.00 uur in het Trefpunt in Biervliet. Een toegangskaartje kost 4 euro en is donder dagochtend te verkrijgen in 't Winckeltje. De Heemkundige Ver eniging West-Zeeuws- Vlaanderen houdt don derdag een lezing. Jean Luc Meulemeester komt in de aula van het Zwin College in Oostburg ver tellen over middel eeuwse badstoven. Het begint om 20.00 uur en de aula is te bereiken via de ingang aan de Baljuw Veltersweg. Zeeuwen Matthijs Klaasse: „Hoe zuidelijker je komt, hoe meer de baas de baas is." fotoaed Deze krant maakt de komende maanden weer een Kieswijzer voor de gemeenteraadsverkiezin gen op 21 maart volgend jaar. U kunt als kiezer mede bepalen welke onderwerpen daarin wor den opgenomen. Kieswijzers bestaan al jaren; mil joenen mensen gebruiken ze om zich te informeren over de stand punten van de politieke partijen over allerlei thema's. Evenals vier jaar geleden maakt deze krant weer Kieswijzers per gemeente voor de verkiezingen in Zeeland. Daarvoor willen wij natuurlijk weten wat de belangrijkste vraagstukken zijn die in uw gemeente leven. Heeft u een onderwerp of onder werpen die u belangrijk vindt in uw gemeente, laat het ons dan weten. Uit alle thema's selecteren wij in overleg met deskundigen 25 on derwerpen per gemeente die in de Kieswijzers worden opgenomen. Heeft u suggesties, mail ze dan naar pzcverkiezingen@gmail.com. Meld wat het thema is dat volgens u aan de orde zou moeten komen en om welke gemeente het gaat. Bijvoorbeeld: 'De gemeente moet zorgen dat elk dorp een eigen dorpshuis heeft' of 'Er moet meer cameratoezicht komen in de win kelcentra'. U kunt uw suggesties mailen tot en met woensdag 6 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81