Brand verwoest schuur Minister Dekker vertrouwt erop dat genomen maatregelen afdoende zijn De rechtbank Zeeland/West-Brabant en het gerechtshof in Den Bosch hebben maatregelen genomen om de werkdruk aan te pakken. Dat moet ervoor zorgen dat strafzaken niet langer duren dan nodig is. Steeds meer mensen vinden baan in Vlaanderen RETRANCHEMENT In een schuur op de hoek van de Kille- dijk en Dorpsstraat in Retranchement woedde gistermiddag een grote brand. De brandweer rukte met drie blusvoertuigen, een wa terwagen en een hoogwerker uit, en kon het naastgelegen huis, waar niemand aanwezig was, sparen. Met al dat materieel was het een drukte van jewelste op de kruising waar vier straten samenkomen. Ongeveer een uur nadat de brand uitbrak, werd om 15.30 uur het sein 'brand meester' gegeven. Er kwam veel rook van de zwartgeblakerde schuur, waar hout werd opgeslagen. De wegen naar de kruising toe, werden aan alle kan ten tijdelijk afgesloten door de politie, foto peter nicolai Een reeks van maatregelen moet de werkdruk bij de rechtbank Zee land/West-Brabant verminderen. Door de druk van de ketel te halen moet worden voorkomen dat straf zaken langer duren dan nodig is. Dat schrijft minister Sander Dek ker van Rechtsbescherming aan de Tweede Kamer. De rechtbank Zee land/West-Brabant heeft het zo druk met grote, complexe strafza ken dat ze dossiers voor de behan deling van hoger beroepen vaak te laat of onvolledig klaar heeft. Daar door lopen veel appels flinke ver traging op bij het gerechtshof in Den Bosch. Andere, eenvoudige hogerberoepszaken worden nood gedwongen afgehandeld zonder complete dossiers. Na publicatie daarover in deze krant vroegen PvdA en de SP in de Kamer ophel dering aan minister Dekker. Die schrijft nu aan de Kamer dat de rechtbank de problemen aan pakt. Een serie aan maatregelen moet ervoor zorgen dat binnen een jaar alle appeldossiers compleet en tijdig worden ingediend bij het hof. Het gaat onder andere om het aanstellen van een appellencoördi- nator, het houden van een 'exitcon trole' van zaken, uitbreiding van de hoeveelheid personeel en regelma tig overleg met het hof, aldus Dek ker. Om zaken sneller te laten door stromen hebben de rechtbank en het hof bovendien tijdelijk andere afspraken gemaakt. Hoe vaak vertraging van zaken leidt tot strafkorting kan Dekker niet zeggen. Want het hof houdt daarvan geen aparte registratie bij, stelt hij. Om dat in kaart te brengen moet elke zaak die bij het hof is af gedaan en die afkomstig is van de rechtbank Zeeland/West-Brabant afzonderlijk worden bekeken, aldus Dekker. Dat vergt 'zeer tijdrovend onderzoek'. PvdA en SP denken dat de werk druk bij de rechtbank zo hoog is Hoe vaak vertraging van zaken leidt tot strafkorting kan ministerSander Dekker niet zeggen door de opgevoerde strijd tegen on dermijnende (drugs)criminaliteit in de regio. Volgens Dekker kost het toenemend aantal grote, complexe strafzaken de rechtbank Zee land/West-Brabant inderdaad veel tijd en mankracht. Volgens hem heeft de rechtbank ook hier maat regelen genomen om het groeiend aantal zaken op te vangen. Zo wordt onder meer per 1 januari een speci ale grote zaken- of ondermijnings kamer ingericht. Ook is het aantal strafrechters uitgebreid, zijn extra rechters in opleiding aangenomen en is er een project gestart om de achterstanden in appellen weg te werken. De PvdA en de SP willen dat rechtbank Zeeland/West-Brabant voldoende mensen heeft om de problemen aan te pakken. Ze roe pen de minister op daarover met de Raad voor de Rechtspraak te over leggen. Dekker vindt dat overleg niet nodig, schrijft hij de Kamer. Hij heeft er vertrouwen in dat de recht bank en het hof de problemen de baas worden door de maatregelen die ze hebben genomen. It dinsdag 28 november 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND2 Rechtbank pakt werkdruk aan Jeffrey Kutterink Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80