De Witte aast al op volgende prijs Maranus speler van de week II 13 Bronzen plak vooracrotrio van Delta Sport ik vind dat we dat sowieso moeten ontlopen met dit team." Enkele jaren terug in de verdedi ging van Oranje Ot6 met Europa League-finalist Matthijs de Ligt en aanvaller Justin Kluivert; nu de nummer 10 van een tweedeklas ser. Het klinkt als een nachtmer rie, maar Versendaal kijkt daar an ders tegenaan. „Ik heb het geac cepteerd. Er zitten ook goede voet ballers in de tweede klasse. Ik richt me nu volledig op Oostkapelle en heb het naar mijn zin hier." En als ooit de kans nog voorbij komt om de stap naar een profclub te zetten? „Nee, die ambitie heb ik niet meer. Dan zou ik eerst twee zware operaties moeten onder gaan en dat is het niet meer waard gezien mijn leeftijd en de kans om het nog te halen", antwoordt Ver sendaal stellig. Midden in een seizoen aanslui ten, maar toch rugnummer 10 be machtigen en een basisplaats ver werven. En dat als achttienjarige jongen. „Het gaat goed", beaamt Versendaal. „Ik heb de juiste men sen om me heen die me met beide benen op de grond houden, zoals ze dat altijd hebben gedaan." Na lang wikken en wegen be sloot Versendaal onlangs terug te keren bij Oostkapelle, waar hij sinds vorige week speelgerechtigd is. Kun je tussentijds zomaar over stappen? „Met een goede reden wel", aldus Versendaal. De overgang van het junioren voetbal naar het seniorenvoetbal is geen piece of cake. Versendaal moet dan ook wennen aan de speelstijl. „En er wordt heel anders over het spel nagedacht", voegt hij toe. Wat is er dan anders? „Meer lange bal len en er wordt op kracht gespeeld. Maar bij ons gaat het steeds beter om verzorgd voetbal te spelen. We hebben een jonge selectie. Vorig seizoen speelde Oostkapelle na- competitie tegen degradatie, maar Twee van de vijf prijzen bij de ver kiezing van de Zeeuwse Voetbal Awards, een initiatief van CTV Voetbal en de PZC, gingen naar Walcheren. In de derde klasse za terdag won de ploeg de derby tegen RCS met 2-4. Daardoor werd Kevin Hollander tot trainer van de week gekozen. Eerder bereikte hij met Walcheren al de derde ronde van de districtsbeker. Daarin speelt de ploeg van Hollander op 12 decem ber thuis tegen ZSC'62. Angelique Hage, die onlangs een afscheidswedstrijd kreeg omdat ze naar de Verenigde Staten vertrekt, deed nog mee bij Smerdiek. In het duel met RWH 2 (1-1) zorgde Hage weer voor rust aan de bal. Het doelpunt van de week kwam op naam van Joost Simons. De jonge middenvelder van Zaamslag knalde de winnende treffer van zo'n 20 meter achter de doelman van Kapelle: 3-4. BREDA De acroteams van GV Delta Sport gingen uitstekend van start in het nieuwe seizoen. In Breda behaalde het trio Daphne Rotte, Yara van Tiggelen en Maud Brockhus bij de internationale BOAC Cup 2017 een bronzen me daille. Ze wonnen die medaille bij de D- senioren, terwijl ze nog uitkomen bij de D-junioren, met een score van 30.800 punten. Fleur Brockhus en Loes Bentlage vielen net buiten het podium, met een vierde plaats (31.000 punten). Vesa Siceva en Larissa Bakelaar eindigden op een achtste plaats (30.400 punten). Zij kwamen een niveau hoger uit; niet bij de junio ren maar bij de jeugd. Rachel Spe- lier en Lot van de Ende eindigden bij de D-senioren op de vijfde plaats, met 31.450 punten. staan veertien punten voor, dat is heel veel." Zelf won de routinier zaterdag al zijn partijen, drie in totaal. Het bewees maar weer eens dat hij in een uitstekende vorm verkeert. Enkele weken geleden won hij ook al de meerkampen in de B-ca- tegorie. „Eindelijk. Het was mijn vierde finale", jubelt De Witte. Door die zege dwong hij promotie naar de A-categorie af. „Daardoor mag ik volgend jaar tegen de echte toppers spelen." In die feeststemming blijft De Witte voorlopig nog wel even. Aanstaande zaterdag speelt hij met TTCM als kampioen op de slotdag in de tweede divisie tegen Smash. Een week later staat de be kerfinale op het programma. Daarin kan hij, na de gewonnen meerkampen en het kampioen schap, een persoonlijke treble pakken. „We zijn de titelverdedi ger en dus de favoriet", blikt hij vooruit. Om daarna vastberaden af te sluiten: „We kennen de te genstanders al en die kunnen we allemaal hebben." Toen hij nog in een team met Jan Henk Bomhof en Riny Kasse speelde, was tafeltennisser Sören de Witte (nu 29) altijd de clown van het gezelschap. Een grapje, een dolletje; daarvoor moest je bij hem zijn. Maar kleine jongens worden groot en jonge sporters worden routiniers. Die rol past De Witte nu prima. Onder zijn aan voering werd TTC Middelburg za terdag overtuigend kampioen in de tweede divisie. Natuurlijk, een vos verliest wel zijn haren, maar niet zijn streken. De Witte is nog altijd in voor een geintje. Maar toen Bomhof en Kasse stopten en het eerste team van TTCM werd aangevuld met de jonge broers Elwin (18) en Ar jan Huiden (15), moest hij ineens de kar trekken. In het begin was dat even wennen, inmiddels zijn de drie aan elkaar gewend. „Het gaat al stukken beter", vertelt de captain daags na het behalen van de titel. Kampioen worden is De Witte wel gewend. Sinds hij een vaste waarde is in het eerste mannen- team van de Middelburgers heeft hij zijn prijzenkast aardig aange vuld. „Dit was volgens mij de Zaterdag ging het heel makkelijk. We staan 14 punten voor, dat is heel veel vijfde keer", zegt hij tussen neus en lippen door. Toch voelt iedere titel anders. „Zaterdag ging het bijvoorbeeld heel makkelijk, we wonnen met 8-2 van concurrent Avanti 2. Daardoor zijn we voor de laatste speeldag al kampioen. We dinsdag 28 november 2017 bij amateurvoetbal I In zijn laatste seizoen bij FC Twente was Sander Ver- sendaal één van de vijf Zeeuwse spelers. Net als Versendaal is Sven Mbikulu vertrokken uit Enschede. Ruben de Jager (die revali deert van een zware knie blessure) Godfried Roeme- ratoe en Siebe Schets spe len nog wel voor de club. Sander Versendaal droomde van een profcarrière maar speelt nu voor zaterdag-tweedeklasser Oostkapelle. foto dirk-jan gjeltema Door zijn twee doelpunten van zaterdag tegen Nieuwland haalde Chiel Maranus de grens van 200 doelpunten in de (na)competitie. De 35-jarige aanvaller maakte de meeste doelpunten in het shirt van Dom burg. Hij ging twee seizoenen vreemd bij Vlissingen en in die jaren maakte hij er (slechts) drie. Dankzij het bereiken van de mijlpaal is Maranus gekozen tot speler van de week. Barry van der Hooft Vlissingen Daniel Vervelde Kampioen worden in de tweede divisie is voor TTC Middelburg niet ongebruike lijk. De Walcherse ploeg be hoort tot de top in die klasse. Maar handhaven in de eerste divisie is een ander verhaal, dat blijkt bijna ieder jaar te veel gevraagd. Ook nu de ploeg weer is gepromoveerd, lijkt handhaving een brug te ver. Sterker nog: de opgave is er alleen maar lastiger op ge worden. „We moeten nu bij de eerste twee eindigen in de eerste divisie B", weet Sören de Witte. „De onderste vier degraderen weer naar de tweede divisie. Dat was eerst niet zo." In de B-poule spelen de kam pioenen van de vier tweede divisies en de nummers vier van de twee eerste divisies. „Wie dat allemaal gaan wor den, is nu nog niet bekend", aldus de captain. „Het gaat heel zwaar worden." Middelburg -Sören de Witte (29) Sören de Witte. ARCHIEFFOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72