OZCAN AKYOL Opnieuw acht jaar cel geëist na speedbootdrama KT1 bel ons 088 - 70 70 600 fstlP 6 Cruise Canarische Eilanden Madeira Cruise Canarische Eilanden Deluxe Column Een kwart van de kleine kin deren zit meer dan drie uur per dag achter een beeld scherm. Dat blijkt uit een onder zoek van Peter Nikken, lector Jeugd en Media aan Hogeschool Windesheim. Kinderartsen vin den een uur per dag voldoende. Een modern probleem, dus. Mijn vriendin en ik worstelden tot voor kort ook met de kwestie. We weten dat beeldschermen niet goed zijn voor onze dochter, maar een mobiele telefoon werkt wel verdomd efficiënt, vooral als die kleine druktemaker zich tegen draads gedraagt. Als Mia even weigerde te eten, zochten we op YouTube naar een filmpje van Bumba - dat is een gekke clown - en daarna peuzelde ze argeloos haar pasta en wortels weg. Toevallig zei mijn vriendin vorige week, een paar dagen voor het on derzoek bekend werd gemaakt, dat we het scherm uit ons huishou den moesten verbannen, of in elk geval minimaliseren. Het zou tot een afgestompt kind leiden. Ik wist natuurlijk dat ze gelijk had, maar vreesde ook dat ik de woedeaanvallen van onze dochter niet alleen kon pareren met een boek van Nijntje. Die angst bleek algauw gegrond: Mia smeet de ba- bylectuur weg en terwijl het snot uit haar neus liep, brabbelde ze zwaar ademend allerlei onver staanbare verwijten aan ons adres. Het duurde nog geen twee dagen, of ik informeerde bij mijn vriendin of we niet aan een kansloze missie waren be gonnen. Dat moest ik beko pen met een cha grijnige blik en later het verwijt dat ik voor de makkelijke weg koos. Daarin kreeg ze gelijk. Want al op de vierde dag liet Mia zich tij dens het eten entertainen door klassieke kinderliedjes die mijn vriendin en ik uit volle borst zon gen. Hoewel ik door een erbarmelijke jeugd de teksten niet kende en zelf van alles verzon ('zakdoekje leg gen, niemand zeggen, ik wou dat ik een leuker leven had'), vormde dat geen probleem voor onze dreumes. Ik wil maar zeggen: kinderen zijn vaak een spiegel van hun ou ders. Als ons mediagebruik exces sief is, hoeven we niet onze kinde ren daaraan bloot te stellen. Wie zijn kind stil wil krijgen, kan lui voor telefoons en tabiets kiezen, maar met een beetje extra werk vergroot je de kwaliteit van hun leven. En ook dat is opvoeden. Op de vierde dag liet Mia zich entertainen door kinderliedjes Bij het speedbootongeval op de Vinkeveense Plassen kwamen op 2 augustus 2014 de vrienden Ernst Noordijk (51) en Johan Koetje (42) uit Leusden om het leven. Zij dobberden met twee andere vrienden in het donker in hun boot, toen H. met zijn speedboot hun sloep ramde. De draaiende schroef van zijn speedboot werd twee van de vier vrienden fataal. Opnieuw zorgde de zitting in Arnhem gisteren voor veel emo tie bij de volop aanwezige nabe staanden. Zij hoorden de verdachte op nieuw verklaren dat hij onbewust over de sloep was gevaren. Ook ontkende hij dronken te zijn ge weest of zeer hard te hebben ge varen. Volgens getuigen voer H. wel degelijk hard over de Plassen. Zelf zou hij gedacht hebben een boei of stronk onder water te hebben geraakt. Hij was snel weggevaren omdat bij de klap een medepassa gier was gevallen die hulp nodig had. De beschadigde boot werd uiteindelijk de volgende zondag morgen na een grote zoekactie verderop aangetroffen, waarna H. werd aangehouden. Net als in maart vorig jaar eiste het OM ook tijdens het hoger be roep acht jaar onvoorwaardelijke celstraf, ondanks de ontkennende verdachte. Arnoud H. dacht dat hij een boei of stronk raakte Het veel te hard varen, flink onder invloed van alcohol zijn en zon der licht varen was volgens de rechtbank in Utrecht vorig jaar uiteindelijk goed voor vier jaar cel. Ook zou de verdachte tonnen aan schadevergoeding moeten beta len aan de nabestaanden. Maar beide partijen gingen hiertegen in hoger beroep. De uitspraak volgt over twee weken. nu v.a. ITu AJ f nu v.a. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen «111 dinsdag 28 november 2017 GO @ÖzcanAkyol Beeldscherm Arnoud H. (52) verdwijnt voor acht jaar in de cel na een gru welijk ongeval op de Vinke- veense Plassen, als het aan de advocaat-generaal ligt. In hoger beroep eiste het Open baar Ministerie gisteren een identieke straf als vorig jaar. Marco Gerling Arnhem s# CANARISCHE EILANDEN CRUSES 499 599 I 8 dagen Semi All Inclusive per AIDAsol v- Incl. vliegreis en transfers 8-daagse cruise v.a. Gran Canaria o.D.v. volpension Incl. servicecharge/fooien t.w.v. €70 p.p. én tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p. De ultieme cruisebeleving! 8 dagen Semi Ail Inclusive per AIDAprima Incl. vliegreis en transfers 8-daagse cruise v.a. Tenerife o.b.v. volpension Incl. servicecharge/fooien t.w.v. €70 p.p. én tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p. Het luxe schip van AIDA Cruises Lanzarote ner Gran Canar Lanzarote Tener Füerteven Maak deze winter een prachtige 8-daagse cruise per 4* AIDAsol en ontdek 4 Canarische eilanden en het Portugese bioemeneiland Madeira. Aan boord van dit schip ervaart u dé ultieme cruise-beleving met diverse restaurants, een zwembad met spa en spetterende shows in het theatrium. Naast de vlucht en transfers zijn ook de fooien/servicebijdrage en fafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs inbegrepen, wat zeer uniek is!! Boek snel deze topaanbieding en geniet van een heerlijke cruisevakantie tijdens de winter! Binnenhut Buitenhut Balkonhut v.a. 709 v.a. 899 v.a. 1029 v.a. 1189 dec. v.a. 499 v.a. 639 jan. v.a. 749 v.a. 839 feb. v.a. 799 v.a. 949 mrt. v.a. 949 v.a. 1109 zie stipreizen.nl/cralpb Verwen uzelf met deze luxe 8-daagse cruise per 4*+ AIDAprima naar de Canarische Eilanden en Madeira Deze winter heeft u volop de tijd om de eilanden Tenerife, Fuerteventura, lanzarote en Gran Canaria te ontdekken. Als kers op de taart vaart u ook naar het kleurrijke bioemeneiland Madeira! De reis is inclusief vliegreis, transfers, 8-daagse cruise o.b.v. volpension, fooien/servicebijdrage én tafeldranken. En dat allemaal voor een enorm scherpe prijs v.a. €599. Boek vandaag nog, want deze cruise is tijdelijk sterk in prijs verlaagd! nov. dec. jan. feb. mrt. apr. Binnen Buiten Veranda hut hut hut v.a. 599 v.a. 679 VOL v.a. 899 VOL v.a. 1049 v.a. 799 v.a. 879 v.a. 919 v.a. 999 v.a. 1099 v.a. 1129 v.a. 999 v.a. 1099 v.a. 1139 v.a. 1029 v.a. 1139 v.a. 1179 Veranda comfort VOL v.a. 1069 v.a. 1069 v.a. 1149 v.a. 1159 v.a. 1199 zie stipreizen.nl/cratfb Kijk voor nog méér voordelige cruises op onze website! stipreizen.nl °f !JJ Prijs p.p Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6