7 Veel mensen, ook toeristen die goed bekend zijn, gebruiken de Heuvelsweg door Nieuwerkerke- Schutje als sluiproute naar Zierikzee. De bewoners hebben er weinig last van. Vroeger woonden er tweehonderd mensen in Nieuwerkerke- Schutje, tegenwoordig staan er nog een stuk of twintig huizen. Ook hier is een bordje van het project Verdwenen dorpen op Schouwen-Duiveland te vinden dat laat zien hoe het ge huchtje er lang geleden uitzag. Een kerk, een café, een school, al lemaal niets meer van te zien. De bewoners deert het niet veel. Ze zijn tevreden en hebben eigenlijk geen tijd zich daar druk over te maken. De familie van Jeannette Bil bewoont een groot deel van Nieuwerkerke-Schutje. „Mijn schoonmoeder is echt geboren op Schutje en woont er nu nog. Dan staat er een schuur en daarnaast op het hoekje wonen wij. Onze doch ter woont tegenover mijn schoon moeder en onze zoon woont een boerderij verder aan de Heuvels- weg met een camping erbij." Heel handig met hun drukke werk zaamheden in het akkerbouwbe drijf en hun banen bij een gras- zaadbedrijf en Allévo daarnaast. „We hebben niet altijd tijd om ge zellig met elkaar te kletsen, soms alleen op zondag bij de koffie. Bo vendien zitten er schuren tussen onze huizen, dus we kijken ook niet constant op elkaar. We appen elkaar als het nodig is, wanneer de paarden buiten gezet moeten wor den bijvoorbeeld." Dat geldt ook voor het contact met de andere buren. Wanneer Marjan Kodde en Coen van den Berge even hulp no dig hebben om de honden uit te laten, kunnen ze hun buren gerust een berichtje sturen via app of Fa- cebook. Marjan: „Echt, we hebben heel lieve buren. Ik vond het best eng om hier te komen wonen van uit Andijk (Noord-Holland), want ik kende niemand. Omdat mijn man was overleden en ik voor mijn moeder wilde zorgen in Oos- terland heb ik de sprong gewaagd. Om kennis te maken heb ik ieder een uitgenodigd voor koffie en taart en bijna iedereen kwam." Marjan viel voor het huisje aan de Turelureweg dat al een paar jaar te koop stond en inmiddels in slechte staat verkeerde. Ze kon zo Dat wij hier samen wonen is bijzonder. Het kringetje is nu weer rond een schroevendraaier door het hout van de kozijnen heen steken. Maar Marjan wilde graag een stukje grond vanwege haar hobby schapendrijven en ze knapte het bouwvallige huis helemaal op. Speeddaten Ze had er rekening mee gehouden dat ze alleen zou blijven, maar daar kwam snel verandering in. „Omdat ik een partner zocht om mee te sal- sadansen, ging ik speeddaten in El- lemeet. Dat werd niks. Toen ik aan de bar een wijntje dronk, kwamen Coen en een paar anderen bij me staan. Aan het einde van de avond zei hij dat hij me nog wel eens wilde zien." Dat was in 2008 en vanuit Dreischor trok Coen in 2009 bij haar in. Coen: „Ik heb altijd in het buitengebied gewoond, dus vond ik het niet erg hierheen te ver huizen. Je woont hier geweldig." Saillant detail in de geschiedenis van het stel, is dat Coens vrouw El- leke ooit een ongeluk kreeg aan het einde van de Turelureweg, in coma raakte en later overleed. Marjan: „Dat wij hier samen wonen is bij zonder. Ik denk altijd dat alles in het leven een soort kringetje is, dat is nu weer rond." De buren van de Turelureweg hebben maar weinig te klagen. Winkels zijn er in Brouwershaven of Zierikzee, internet doet het naar tevredenheid en je kijkt overal om je heen lekker ver weg over het land wat een gevoel van ruimte geeft. Minpuntje Een van de weinige minpunten gaat ook hier over verkeer. Jean nette: „De landbouwmachines worden steeds breder, maar de we gen groeien niet mee. Het is dus best gevaarlijk wanneer er hier op de weggetjes mensen fietsen. Het fietspad op de Delingsdijk door trekken zou geen slecht idee zijn." Marjan zou graag de snelheid van de auto's op de Turelureweg ver laagd zien. „En de slik, dat is ook een minpuntje als je tegenover een bietenveld woont en vier honden moet uitlaten. Vroeger droeg ik veel rokken. Nu heb ik er nog twee of drie, allemaal vervangen voor spij kerbroeken." Bfeatai iiliiiii! !«<lüiü!a aapjgg* jjeagBg dinsdag 28 november 2017 SD Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: NIEUWER- KERKE-SCHUTJE Mariska Den Hartog Nieuwerkerke Marjan Kodde en Coen van den Berge: „Je woont geweldig in Nieuwerkerke-Schutje.'VoTos marieke mandemaker We Facebooken of appen elkaar als het nodig is - Marjan Kodde Nieuwerkerke-Schutje MM»»! ■tl v.i AS-V I. m Marjan haar hobby is schapendrijven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68