Noordwelle zonder dorpshuis kan natuurlijk helemaal niet 6 Aannemers staan niet meer te springen Het wil niet vlotten met de laatste fase van renovatiewijk Buzee in Zierikzee. Woningbouwcorporatie Zeeuwland heeft moeite met het vinden van een aannemer voor dit deel van het project. Voor 'De Wal', de derde en laat ste fase van Buzee, zijn inmiddels 57 huizen gesloopt. De bewoners hebben - al dan niet permanent - vervangende woonruimte gekre gen. Volgens het plan komen voor die gesloopte huizen 44 nieuwe woningen en vijf garageboxen te rug. 'Na de zomer gaan we bou wen', meldt de website van Zeeuwland nog steeds. Te optimistisch Maar dat blijkt een te optimistische voorstelling van zaken. Daar waar aannemers bij de aanbesteding van fase 1 en 2 elkaar nog stonden te ver dringen, valt het nu niet mee ze voor het project te interesseren. De markt is compleet veranderd; bouwondernemers komen om in de opdrachten. „Aannemers staan niet meer te springen", zei de manager strategie en middelen van Zeeuwland vorige week tijdens een bijeenkomst met de gemeenteraad. Hij verwachtte in december de opdracht te geven. Maar ook die termijn wordt niet gehaald. „Een of twee aannemers hebben aangegeven dat ze meer re- Wijk Buzee is in het eerste kwartaal van 2019 af kentijd nodig hebben", legde Zeeuwlanddirecteur Marco van der Wel gistermiddag uit. „Als je daar geen rekening mee houdt, kun je verder in deze markt waar de prijzen snel stijgen. Maar als je ze een maandje extra gunt, heb j e als opdrachtgever meer keus. Wij willen die keuze hebben en gaan dus in januari het werk gun nen." Van der Wel verwacht dat de bouw in het late voorjaar kan be ginnen en dat alles dan in het eerste kwartaal van 2019 klaar is. Fase 3 Fase 3 is de afronding van het hele project Buzee. Daarmee zijn 146 ar beiderswoningen uit het oude 'Plan Buijse' vervangen door 131 eigen tijdse huur- en koopwoningen in nieuw aangelegde straten en in het frisse groen. Bij de presentatie van het mil joenproject in januari 2013 noemde Zeeuwland 2018 als einddatum. Dat wordt nu dus het eerste kwar taal van 2019. Voor fase 1 'De Poort' gingen 33 huizen tegen de grond, voor fase 2 'Het Hart' werden 56 woningen ge sloopt en in deze laatste fase 'De Wal' zijn er dat 57. Die worden ver vangen door 22 levensloopbesten- dige huurhuizen en 22 gezinswo ningen ofwel 'stadswoningen', zo als Zeeuwland ze noemt. Van die 22 stadswoningen biedt Zeeuwland er dertien te koop aan. Bussen vol plattelandsvrouwen die op de koffie komen, hoefden ze niet. Concurreren met andere dorpshuizen of horecagelegenhe den? Dat was totaal niet aan de orde. Er was maar één reden waarom Trudy Groenleer en Hen- nie Beneker acht jaar lang het be heer van het dorpshuis op hun schouders namen. „Noordwelle zonder dorpshuis. Dat kan toch niet?" „Want als je geen dorpshuis hebt, heb je geen Sinterklaas. Dan moet je naar Zierikzee." En je vijftigjarig huwelijk vieren of begraven wor den? Zelfs mensen die al jaren el ders wonen, komen er voor terug. „En natuurlijk de strao. Dat is een hele happening voor ons. Afgelopen september hebben we de muziek voor volgend jaar alweer geregeld." Groenleer en Beneker hebben of ficieel afscheid genomen als coördi natoren van het dorpshuis in hun dorp. Ze namen die taak op zich na dat de vorige beheerder ermee stopte. „Wat doe je dan? Ga je dan weer iemand inhuren of pak je dat met vrijwilligers op? Er was altijd geld tekort, dus zijn we het zelf gaan doen." Niet als duo, maar met een klein leger van zo'n dertig vrijwilligers naast zich. Het dorpshuis van Noordwelle werd een vreemde eend in de bijt van dorpshuizen met overwegend betaalde beheer ders. „Maar ons dorpshuis is na- En natuurlijk de strao. Dat is een hele happening voor ons tuurlijk niet te vergelijken met an dere dorpshuizen. Neem bijvoor beeld De Schutse. Dat valt echt niet met vrijwilligers te doen." Vrijwillig of niet: het tweetal rende soms 'de benen vanonder het lijf vandaan', haalde verplicht di ploma's sociale hygiëne en allerge- nen en probeerde de boel op en top voor hun klantjes te regelen. „Dat leverde ons niets op, nee. Maar toch voelde het wel zo. Want je doet het voor je dorp." Dat is ook is precies de reden waarom dorpsgenoot Herda Hei kamp bereid is het stokje van Groenleer en Beneker over te ne men. „Vanaf dat we hier acht jaar geleden zijn komen wonen, ben ik al vrijwilliger in het dorpshuis. Als je dan hoort dat die meiden stop pen, dan neem je je verantwoorde lijkheid. Het zou zonde zijn als het dorpshuis verloren gaat." IN DE REGIO Workshops kerstkeramiek Koffie-inloop voor mannen Concert Jim White MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 28 november 2017 SD Bouw van de wijk Buzee ligt stil De bouw van de wijk Buzee in Zierikzee ligt al geruime tijd stil. Aannemers barsten van het werk op andere plaatsen. Ton van den Nouweland Zierikzee -Marco van der Wel, Zeeuwland Esme Soesman Noordwelle i Coördinatoren Trudy Groenleer en Hennie Beneker van het dorpshuis Noordwelle krijgen bloemen bij hun officiële afscheid. - Trudy Groenleer en Hennie Beneker, coördinatoren DREISCHOR In Studio Onbekom merd in Dreischor worden vanaf mor gen, woensdag, workshops kerstke ramiek gegeven. Beginners en ge vorderden kunnen kiezen uit verschil lende projecten: een schaal, waxine- lichthouders of kerstdecoraties. Meer informatie en aanmelden via stu- dioonbekommerd.nl of 06-23863388. ZIERIKZEE SMWO houdt mor gen, woensdag, een koffie-inloop in Zie rikzee voor mannen. Mannen vanaf vijf entwintig jaar zijn tussen 10.00 en 11.30 uur welkom in de ruimte van Jon gerencentrum 4SD in Zierikzee. Ze kunnen binnenlo pen om zonder ver dere verplichtingen of programma's een bakje koffie te drin ken en elkaar te ontmoeten. Aan melden is niet nodig. MIDDELBURG De Amerikaanse singer-songwriter Jim White geeft vandaag, dinsdag, een concert in de Kloveniersdoelen in Middelburg. 'The king of country noir' is niet de meest ge bruikelijke singer- songwriter. Zijn mu ziek bestaat uit een haast schizofrene mix van country, gospel, folk en rock. Het concert begint om 20.00 uur. De deuren gaan open om 19.30 uur. WEGAFSLUITING ELLEMEET Door de harde wind lag er gisteren stuifzand op de N57 ter hoogte van de Brouwersdam. Dat leverde ge vaar op voor automobilisten. Daarom werd besloten een deel van de weg af te sluiten in de richting van Middelburg. Aanvankelijk was gedacht dat de afsluiting tot 15.00 uur nodig zou zijn, maar het opruimen van het zand duurde tot ongeveer 17.00 uur. De weg richting Middelburg was dicht tussen Ouddorp en de weg naar Ellemeet. Er werd een om leiding ingesteld. FOTOSOENARCHAMID BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; Yogacentrum Be Happy, 18.45-20.00 uur: Yogales; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Tentoon stelling Huisvrouw geluk, Poppenka- mers en Kerst ex positie; Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Schilder club, 19.15-20.15 uur: Gymclub; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Vic toria and Abdul, 20.00 uur: Weg van Jou.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67