C9 Handen af van de schollevaer Souburger verdacht van zedenmisdrijven Leven op grote voet Kieswijzer: wat zijn voor u belangrijke onderwerpen? 2 Steeds meer Zeeuwen werken in België. Sinds 2010 is het aantal 'Zeeuwse grensarbeiders' met zo'n 80 procent gegroeid. Wat is er zo aantrekkelijk aan België? GRENSARBEIDERS BELGIË TREKT Commentaar Europarlementariër Annie Schreijer van het CDA weet wat er leeft. De slagzin waarmee zij zichzelf promoot is niet voor niets 'Uw Europarlementariër - Brussel dichterbij'. Schreijer heeft de noodkreten gehoord van sportvisverenigingen in binnen- en buitenland. Die klagen steen en been omdat aalscholvers hun visvijvers leegeten. Daarom wil Schreijer toestaan dat er op de vogel wordt gejaagd. Klinkt logisch. De aalscholver is een beschermde watervogel. Die status dateert uit de tijd dat er in Nederland weinig werden geteld. De laatste de cennia floreert het dier. De vogels duiken zelfs op in stedelijke ge bieden. Het gaat duidelijk goed met de populaties. Dus is het geen probleem om aalscholvers hier en daar te bejagen. Maar het argu ment van Schreijer deugt niet. Als sportvissers het niet kunnen hebben dat aalscholvers in hun vijvertjes duiken, moet je dan alleen daarvoor de jacht openen? Dat is een veel te zware maatregel. Want de aalscholverstand in Neder land is min of meer stabiel. Sportvisverenigingen kunnen eenvou digweg soorten vis uitzetten die minder kwetsbaar zijn. Of ze kun nen voldoende schuilplaatsen maken. Wat minder vis in de vijver zou natuurlijk ook helpen - en het vissen spannender maken. Als we de lijn van Schreijer volgen, moeten we straks ook de jacht toe staan op zeehonden en bruinvissen in de Oosterschelde. Schreijer vindt dit een grote kwestie. Zij wil dat Europa de aal scholver - cormorant - schollevaer - op de lijst van bejaagbare die ren zet. Zij spreekt van een 'European Cormorant Management.' Het is goed dat het ongemak van de sportvisverenigingen tot Brus sel doordringt. Het bewijst dat politici als Schreijer hun antennes overal hebben uitstaan. Maar je vraagt je wel af of het Europees Par lement niets beters heeft te doen. Annie Schreijer heeft geen goed argument voor European Cormorant Management De man verscheen gisteren voor de rechtbank tijdens een tussentijdse zitting. Daar meldde officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk dat deze R.L. (24) dit mogelijk vaker deed. Eind juli werd in Oost-Sou burg een andere vrouw 's avonds laat op dezelfde manier betast. Vol gens de officier is het nodig om meer over de psyche van de man te weten te komen. Hij verzette zich dan ook fel tegen het verzoek van advocaat Corné de Wit om het voorarrest van de Souburger op te heffen. „Ik wil weten of het verant woord is om deze meneer vrij over straat te laten lopen." De verdachte ontkent dat hij ook schuldig is aan het juli-misdrijf. Volgens zijn raadsman is er ook geen bewijs. Oost-Souburger is eerder - in 2009 - veroordeeld voor een zedenmisdrijf De rechtbank besliste echter dat de man in voorarrest blijft. Hij is in 2009 al eens veroordeeld voor een zedenmisdrijf. De rechters willen dat een psycholoog en een psychi ater kijken of er iets aan de hand is met de man. ALMANAK Als je mollige peuter en blozende kleuter 'opeens' veranderd zijn in twee slungelige puberzonen komt er ook een abrupt einde aan talloze fijne familietradities. Van lange voorleessessies in het 'grote' bed tot cosy knuffelmo menten op de bank voor de tv. Gelukkig blijven sommige tradi ties behouden, verzuchtte de Schouwen-Duivelandse moeder toen ze de schoenen van haar zo nen dit weekend bij de open haard zag staan. Al belooft het vullen van die schoentjes wel een flinke klus te worden voor Sinterklaas. Beide zonen hebben maat 46. Studio Le Salon gaat opleiden Proefduik in zwembad Blakenburg gaat naar de Balie ZIERIKZEE Extra voorstelling sintfilm in Fizi dinsdag 28 november 2017 Een inwoner van Oost-Souburg blijft in voorarrest. Volgens het Openbaar Ministerie betastte hij op 27 augustus 's avonds een vrouw op onzedelijke wijze. Hij benaderde haar van achteren en sloeg toe toen ze haar voordeur opende om naar binnen te gaan. Emile Calon Middelburg Tip? redactie@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE Studio Le Salon in Burgh- Haamstede wordt oplei- dingspunt voor twee merken in Zeeland: Ulti mate voor wimperexten- sions en wimperlifting en hennawenkbrauwen van Glance. Eigenaar Colinda van der Weel volgde er diverse opleidingen voor. Afgelopen weekend kreeg ze nog een training in Breda. Vanaf deze week kunnen belangstel lenden bij haar terecht. Zie: lesalon-haamstede.nl of facebook. ZIERIKZEE ledereen van 14 jaar en ouder die wil leren dui ken, kan 15 december te recht in het zwembad in Zierikzee. Onder begelei ding van ervaren instruc teurs van duikvereniging Scaldis worden aspirant leden wegwijs gemaakt in de wondere wereld onder water. De bijeen komst begint om half acht met een korte theo rieles. Aansluitend wordt er gedoken. Voor aan melden en meer informa tie kijk op sovscaldis.nl. ZIERIKZEE Meubelstoffeerder en vloerspecialist Blaken burg Wonen opent vol gende maand in Zierik zee. Bram en Ramona Blakenburg begonnen hun zaak aan de Kerk- weg in Kerkwerve. Dit na jaar verhuisden ze naar de Balie in Zierikzee, waar de schuur op num mer 1 wordt verbouwd tot werkplaats en show room. Dinsdag 19 decem ber heropent Blakenburg Wonen. Kinderen die voor een uitverkochte kassa van Fizi in Zierikzee kwa men te staan, niet ge treurd. Het filmtheater heeft op vrijdag 1 de cember een extra voor stelling van Sinterklaas Het Gouden Hoefijzer ingelast. Reserveren van kaartjes kan via de internetsite van Fizi. Zeeuwen Matthijs Klaasse: „Hoe zuidelijker je komt, hoe meer de baas de baas is." fotoaed Deze krant maakt de komende maanden weer een Kieswijzer voor de gemeenteraadsverkiezin gen op 21 maart volgend jaar. U kunt als kiezer mede bepalen welke onderwerpen daarin wor den opgenomen. Kieswijzers bestaan al jaren; mil joenen mensen gebruiken ze om zich te informeren over de stand punten van de politieke partijen over allerlei thema's. Evenals vier jaar geleden maakt deze krant weer Kieswijzers per gemeente voor de verkiezingen in Zeeland. Daarvoor willen wij natuurlijk weten wat de belangrijkste vraagstukken zijn die in uw gemeente leven. Heeft u een onderwerp of onder werpen die u belangrijk vindt in uw gemeente, laat het ons dan weten. Uit alle thema's selecteren wij in overleg met deskundigen 25 on derwerpen per gemeente die in de Kieswijzers worden opgenomen. Heeft u suggesties, mail ze dan naar pzcverkiezingen@gmail.com. Meld wat het thema is dat volgens u aan de orde zou moeten komen en om welke gemeente het gaat. Bijvoorbeeld: 'De gemeente moet zorgen dat elk dorp een eigen dorpshuis heeft' of 'Er moet meer cameratoezicht komen in de win kelcentra'. U kunt uw suggesties mailen tot en met woensdag 6 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65