(Recept: minimaal drie keer per jaar een stedentrip Praktische tips voor stedentrips Een stedentrip is een perfecte manier om nieuwe ervaringen op te doen. Bovendien zijn korte stedentrips veel effectiever voor uw geluksgevoel dan één lange vakantie, beweren diverse geluksprofessoren. Ga naar pzc.nl/stedentrips Commerciële bijlage 28 november 2017 Geluksprofessor Patrick van Hees vindt dat u beter geregeLd kort op vakantie kunt gaan dan één keer een lange reis maken. Van vakanties van Langer dan een week worden we namelijk niet gelukkiger. Hij raadt aan om heel bewust te genieten en ter plekke in een vreemde stad 'geestelijke foto's' te maken. Ook heel belangrijk is de voorpret. Die is volgens Van Hees een heel positieve factor van reizen en draagt bij aan het geluk. Ook helpt het om voorpret te delen met anderen. Daar is Jessica de Bloom het roerend mee eens. Ze deed wetenschappelijk onderzoek naar de effecten van vakanties en schreef het boek De kunst van het vakantievieren. Maak vooraf een plan. Ook goed voor de voorpret: verzamel enkele hotspots op het gebied van cultuur, shoppen, eten en drinken van de stad waar u heen gaat. Noteer adressen en openingstijden, dat voorkomt frustratie ter plekke. Check uw vervoer. Zoek thuis vast uit hoe u kunt reizen met het openbaar vervoer, zodat u niet ter plekke het wiel moet uitvinden. Haar tips om uw vakantiegevoel te verlengen: Steeds meer steden hebben handige voordeelcards. Daarmee reist u gratis of met korting met het openbaar vervoer en bezoekt u musea. Maak vooraf wel een inschatting. Bent u niet zo'n museumbezoeker en van plan om vooral te wandelen? Dan is de aanschaf van zo'n voordeelcard wellicht minder voordelig. Reis alleen met handbagage. Een citytrip is bijna altijd kort, dus is het slimmer, sneller (niet wachten bij bagagebanden) en goedkoper (geen ruimbagage) om met één koffertje te reizen. Check vooraf wel de bagageregels van de luchtvaartmaatschappij. Maak een 'persoonlijke schatkist' waarmee u ervaringen en herinneringen kunt oproepen: toegangskaarten van attracties en musea, een visitekaartje van een restaurant of muziek. Deel uw vakantiepret met anderen. Maak een fotoboek of fotokalender op papier om de vakantiestemming weer op te roepen. Maak plannen voor een volgende stedentrip. Dat voorkomt weemoedigheid over de afgelopen vakantie en levert nieuwe voorpret op. Organiseer een 'napretavond'. Nodig die aardige vakantievrienden nog eens uit of trek de fles wijn open die u op uw vakantiebestemming ook dronk. U ervaart een stad wandelend het beste. Maar als de afstanden erg groot zijn, is de fiets in steeds meer steden een heerlijke optie. Reken echter niet overal op keurige fietspaden zoals wij die kennen. Boek uw tickets voor de grote bezienswaardigheden online. Dat is vaak goedkoper én u kunt vaak via een speciale ingang of rij sneller naar binnen. Zet voor uw reis al wat slimme apps op uw smartphone. Een plattegrond, dat ene bijzondere restaurant of de uitspraak van dat geweldige gerecht heeft u dan onder handbereik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62