The Beatles and more... (Rmuwttek Modestad Milaan 1Witiwcm £im>ped? 'Wumorn Utiltum? <Wuumm 'Vmetië? Tip: Waar starten? Mooi verhaal Bruisend nachtleven Lezersaanbieding - Liverpool Ga naar pzc.nl/liverpool 1 2 3 Lezersaanbieding - Venetië Ga naar pzc.nl/venetie Waar starten? Grandeur Lezersaanbieding - Milaan Ga naar pzc.nl/milaan Waar starten? Winkelparadijs Ga naar pzc.nl/stedentrips 4. Commerciële bijlage 28 november 2017 Liverpool is in Engeland wat Rotterdam tegenwoordig is in Nederland: ooit 'een havenstad', inmiddels door de wereld ontdekt als trendy en the place to be. Daarnaast is de stijlvolle stad aan de Mersey natuurlijk de bakermat van The Beatles en de voetbalclubs FC Liverpool en Everton. En vergeet vooral de fraaie musea, fotogenieke haven en het bruisende nachtleven niet. Aan Albert Dock, een gebied in de historische haven van Liverpool. Na een grote renovatie in de jaren 80 trokken publiekstrekkers als het Merseyside Maritime Museum en Tate Liverpool in de prachtige pakhuizen. En met ruimte voor cafés, restaurants en hotels is Albert Dock een must see van de bovenste plank. Alles over The Greatest Band in the World vindt u in The Beatles Story, ook aan Albert Dock. Het Beatles-museum is voor iedereen die ook maar een beetje van muziek houdt een 'verplicht nummer'. Laat u via een audiotour meevoeren door de mooie verhalen van The Fab Four John, Paul, George en Ringo. Church Street en Lord Street zijn de blikvangers in het autovrije winkelgebied van Liverpool. U vindt hier de grotere warenhuizen, bijvoorbeeld in de moderne shoppingmall Liverpool One. In het Metquarter bevinden zich de exclusievere shops. Daarnaast heeft Liverpool een breed aanbod aan pubs, bars en clubs, die tot diep in de nacht zijn geopend. Concert Square is het centrum van het energieke nachtleven in Liverpool. Liverpool is, zoals Rotterdam in Nederland, de laatste jaren heLemaal hip en trendy. Boek een Beatles-tour, of drink een pint in The Cavern Club, de club waar het allemaal begon voor The Beatles en waar hun geluid nog vaak klinkt dankzij coverbands. Prachtige musea en monumentale gebouwen. Winkelwalhalla met alle grote modehuizen en fraaie boetieks. Doe als de Milanezen en bezoek voetbaltempel San Siro (Stadio Giuseppe Meazza). Geniet van Italiaanse sferen en geef u over aan lokale gerechten als risotto alia milanese, ossobuco of escalopa milanesa, gepaneerd stuk vlees. Op enkele eilanden in de Laguna Veneta ligt wonderschoon Venetië. Deze unieke, stijlvolle stad, een en al Renaissance, is al eeuwenlang dé trekpleister van Italië, ideaal voor een romantisch verblijf. Wie Venetië niet heeft gezien, kent Europa nog niet. Elk bezoek aan Venetië begint op het Piazza San Marco. Met de Vaporetto vaart u erheen, over het Canal Grande langs de beroemde palazzi, onder de Rialto-brug door. Op het Piazza neemt u onder de zuilengalerij eerst een koffie bij Caffè Florian, het oudste café van Italië. Vervolgens loopt u over het plein, vol verbazing over de vele duiven en de grandeur van de gebouwen. Zoals de Basilico di San Marco, de iconische klokkentoren Campanile (98 meter) en het Doge-paleis. Aan gevels en op zuilen beelden van leeuwen, symbool van het vroeger zo machtige Venetië. Variatie in vermaak: architectuur, cultuur, sfeer, shoppen, culinair. Overvloed: Venetië bestaat uit zes behoorlijk grote wijken: een en al bezienswaardigheid! Afgezien van de Vaporetto's geen gemotoriseerd verkeer. Op de Dom natuurlijk. De Duomo Santa Maria is een van de grootste rooms-katholieke kathedralen ter wereld. Beklim het meesterwerk (koop vooraf uw tickets via internet!) en geniet van een fabelachtig uitzicht over Milaan. Veel stedentrippers bezoeken Milaan vooral om ongenadig te (window)shoppen. En gelijk hebben ze, want de winkelhoofdstad van Europa is met recht een shopper's paradise. De winkelpassage Galleria Vittorio Emanuele II is met haar mozaïekvloer en glazen koepel een bezienswaardigheid op zich. En natuurlijk hebben alle grote namen hier een winkeL. In de Gouden Vierhoek (wijk Monte Napoleone) vindt u de duurste en mooiste winkels. Thuisbasis van topontwerpers Versace en Armani én de 'uitvinders' van risotto alla milanese: winkelwalhalla Milaan is synoniem aan stijlvolle mode, design en lekker eten. Maar ook in vele andere opzichten is Milaan een 'rijke' stad. S N Rond 7 januari begint de i uitverkoop!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60