Dijsselbloem mogelijk langer euro-voorzitter Parasieten rukken op 'Diana zou dol zijn op Meghan' 3 dagen Groningen 5 De EVP-ministers binnen de euro- groep sturen aan op uitstel, omdat zowel Duitsland als Oostenrijk de benoeming van een opvolger, voor zien voor komende maandag, mo menteel slecht uitkomt. Officieel is de kandidaatstelling in volle gang. Gegadigden voor de opvolging van Dijsselbloem moe ten zich uiterlijk donderdagmiddag melden, de opvolger wordt dan maandag 4 december benoemd. Dat is nog steeds de situatie. Maar bronnen in Brussel bevestigen dat zowel Duitsland als Oostenrijk voor uitstel opteert. Duitsland zou liever nog even wachten, omdat het momenteel een demissionaire re gering heeft. Ook de nieuwe sterke man in Oostenrijk, Sebastian Kurz, is voor uitstel. Zijn land- en partijgenoot Hans Jörg Schelling loopt zich warm voor de opvolging van Dijs selbloem, maar als hij maandag zou worden benoemd tot eurogroep- voorzitter, dan moet Kurz hem ook aanhouden als minister van Finan ciën. Blijkbaar is de beoogd kanse lier zover nog niet. De socialisten ruiken nu hun kans. Zij drongen gisteren opnieuw aan op een 'rode' opvolger voor Dijsselbloem. „Het is gevaarlijk alle topposten in handen te geven van de conservatieve EVP. Dat weer spiegelt niet de politieke verhou dingen in Europa, en dat is wel es sentieel als we de komende jaren succesvol de economische en mo netaire unie verder willen uitbou wen", aldus vice-fractieleider Udo Bullmann en financieel woord voerster Pervenche Berès. Duitsland en Oostenrijk willen benoeming opvolger uitstellen De EVP heeft momenteel al de EU- president (Tusk), Commissievoor zitter (Juncker) en Parlementsvoor zitter (Tajani). Bij de socialisten wordt als moge lijke kandidaat al een tijdlang de Slowaak Peter Kazimir genoemd. De eurogroepvoorzitter - Dijssel bloem is overigens pas de tweede, na huidig Commissievoorzitter Juncker - is altijd een zittend mi nister van Financiën. Dijsselbloem, die in 'blessuretijd' zit, is op die re gel eigenlijk al een uitzondering. UTRECHT Het aantal parasie ten in Nederland neemt een vlucht. Dat zorgt voor gezond heidsrisico's bij dieren én men sen, waarschuwen deskundi gen. Zo kunnen problemen met lever, longen, hersenen en ogen ontstaan. Parasitoloog Paul Overgaauw is bezorgd over de resultaten van nieuw onder zoek, waaruit blijkt dat slechts een kwart van de honden- en kattenbaasjes hun huisdier vol doende ontwormt. Dat kan ge vaarlijk zijn nu het aantal para sieten zoals wormen toeneemt door het veranderende klimaat. Overgaauw: „Het verhoogt het besmettingsgevaar bij hond en kat. Indirect geldt dat ook voor jonge kinderen en mensen met een verminderde weerstand." BBC-INTERVIEW LONDEN Prins Harry en Meghan Markle hebben gisteravond in een interview met de BBC openlijk ver teld over hun relatie. Wat iedereen wilde weten: hoe vroeg Harry Meghan ten hu welijk? Die vraag werd direct aan het begin van het interview be antwoord. In hun huis in Kensington ging Harry op zijn knieën terwijl ze gegrilde kip aten. De Amerikaanse kon bijna niet wach ten tot hij de vraag zou stellen. „Zal ik je de ring dan maar geven?" voegde Harry daar ver volgens aan toe. „Toen ik haar zag, wist ik dat ik even wat meer moeite moest doen", lachte Harry. Meghan: „We hadden het toen meteen over wat we allemaal voor deze wereld wilden doen. Daarin hebben we zoveel gemeen." Hoewel het stel el kaar razendsnel leerde kennen, gaan de twee het de komende tijd wat rustiger aan doen. „We hebben nog geen plannen voor kinde ren. We doen alles stap voor stap." Op termijn, zo vertelden ze, zijn kinderen ech ter welkom. Ook prinses Diana kwam aan bod. In de verlovingsring van Meghan zijn diaman ten verwerkt die toe behoorden aan de moeder van Harry. Meghan: „Via Harry en andere bekenden van haar heb ik haar ook een beetje leren kennen." Of de twee vrien dinnen geweest zou den zijn? Prins Harry: „Ze zouden dikke vrienden zijn. Op dit soort dagen mis ik mijn moeder enorm, omdat ik weet dat ze van pure blijdschap door de kamer zou springen." www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-235969370cPg incl. diner Münsterland HP 5 dagen Veluwe**** dinsdag 28 november 2017 GO Jeroen Dijsselbloem maakt kans toch nog zes maanden langer de eurogroep te leiden. Zijn termijn zou normaal half januari eindi gen. Frans Boogaard Brussel Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Prins Harry zoals de wereld hem heeft leren kennen: als militair in Afghanistan (boven) en als fees tende 'nazi' (onder). Meghan ver wierf faam als actrice in Suits. FOTO'S AFP, REUTERS, BBC EPA Voor maar: Het Groninger Museum, de Martinitoren en meer. Er gaat niets boven Groningen! 2 nachten in 3* Hampshire - Plaza Groningen (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een welkomstdiner (dagschotel) Gratis wifi, parkeren en gebruik binnenzwembad 3* Landhotel Elkemann, Ahaus (7,8) 4* Van der Valk Leusden-Amersfoort (8,3) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 4 nachten incl. ontbijtbuffet 2x 3-gangen diner IZQ50 Gratis wifi en parkeren QQ Gratis wifi en parkeren J7« Aankomsten t/m maart 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5