9 Dit zijn zes boosters om je weerstand goed te houden in het koude najaar Erik de Lange (37) uit Middelburg is strandwacht in Westkapelle. Hij gaat sinds een jaar als vrijgezel door het leven en daar voelt hij zich vooralsnog prima bij. Strandtlirt: „Tijdens mijn werk ben ik niet zo'n flirt; het is geen Bay- watch. Ik merk wel dat de jongere gasten gevoeliger zijn voor die aange legenheden. Fantastische verhalen over dergelijke situaties komen na het werk, als we een biertje drinken." Werk: „Als hoofd-strandwacht ben ik verantwoordelijk voor alles wat op het strand gebeurt. Serieus werk. Na tuurlijk maken we op zijn tijd een lolletje, maar dat kan niet altijd. In het naseizoen loop ik alle strand- voorzieningen na en repareer ik wat stuk is. Of ik zit op de trekker om het strand schoon te harken. Mijn ambi tie is om het mooiste, schoonste en veiligste strand van Nederland te ma ken." Reizen: „Na het verbreken van mijn relatie afgelopen jaar, ben ik voor een maand naar Australië vertrokken. Die relatie heeft dertien jaar geduurd. In Australië was ik voor het eerst echt single en volledig teruggeworpen op mezelf. Ik leerde dat ik minder geor ganiseerd en gestructureerd ben dan ik dacht. Volgend jaar wil ik naar Thailand en Cambodja." Actief: „Ik houd niet van doelloos thuis zitten. Als single zit je daar dan maar wat. Dat is anders dan samen een film kijken met een wijntje. Ik zoek graag activiteiten buiten. Ik sport veel. Gewoon onderweg zijn vind ik al heerlijk. Naar familie of vrienden. Ergens afspreken en een biertje pakken natuurlijk ook, als er maar een beetje schwung in zit." Gezond leven: „Van stilzitten word ik moe. Gezond zijn en gezond leven vind ik belangrijk. Ik kook graag zelf, veel verse groenten en fruit. Ik ben niet van de afhaalmaaltijden. Het enige dat ik misschien fout doe, is avonden doorhalen; te veel drinken en te weinig slapen. Maar sporten en gezond eten houden me in even wicht." Boemerang: „Ik heb een tijdje in Rotterdam gewoond en gewerkt. Zeeuwen tussen de 20 en 35 jaar trek ken vaak naar elders. Nu komt ieder een langzamerhand terug op het honk. De meeste van ons kennen el kaar vanaf de middelbare school. We delen geschiedenis en weten wat we aan Zeeland hebben." Zoeken: „Hoewel ik van mijn werk houd, zie ik mezelf ook wel iets an ders doen in de toekomst. Ik heb het reizen ontdekt. Misschien ga ik ooit in een ontwikkelingsland werken. Een permanent ander klimaat zou ook fijn zijn." Niet zelfgericht: „Ik doe mijn best om niet zoveel met mezelf bezig te zijn. Graag richt ik me juist op ande ren. Om mensen te helpen of om te kijken wat ik kan doen. Op mijn werk hoor ik weieens een hulpvraag en dan spring ik in. Een tijdje geleden heb ik Syrische jongeren laten ken nismaken met de strandwacht. Ze vonden het prachtig." Tinder: „Verslavend. Op Tinder swipe ik me een ongeluk. Ik doe er verder niks mee, het is te oppervlak kig. Te vermoeiend. En toch merk ik soms dat ik alweer uren achter de te lefoon zit. Ik wil daar vanaf." Avontuur: „Ik denk dat ware liefde bestaat. Misschien meerdere ware liefdes. Ik ga vol overtuiging een rela tie in en wil een vrouw die zelfstan dig is en ambities heeft. Op dit mo ment geniet ik van mijn vrijheid. Maar toch zou ik graag een nieuw avontuur beginnen met een partner." TIPS dinsdag 28 november 2017 'Op Tinder swipe ik me een ongeluk' Marloes Hoeks Het verkoudheids- seizoen is weer geopend. Deze natuurlijke drank jes geven je immuunsysteem een opkikker. Proost! IKurkuma-bloed- sinaasappelthee Voor een groot glas: 3 partjes bloedsinaas- appel, sap van een halve citroen, 1/2 theelepel kurkumapoeder, snuf gedroogde peterselie, peper. Doe alles in een groot glas en stamp de ingrediënten fijn. Schenk er kokend water bij en laat trekken. 2Knoflook- citroenwater Voor een groot glas: 4 partjes van een grapefruit, J/2 theelepel knoflookpoeder, sap van een halve citroen. Stamp dit fijn in een glas en giet het voor driekwart vol met lauw warm water. Laat trek ken. Vul aan met kokend water en laat nog een paar minuutjes staan. 3Gojibessenthee Neem 40 gram gojibessen, sap van 1 citroen, 1,5 theele pel kurkumapoeder, 1 theelepel honing en 1 theelepel bijenpollen (optioneel). Schenk 350 ml kokend water over de gojibessen en laat ze 10 minuten wellen. Doe de rest van de ingre diënten erbij. 4 Appel ciderazijn- shot Voor acht shotjes: kamillethee, 25 ml appel ciderazijn, sap van een halve citroen, 1 eetlepel honing. Laat 400 ml kamillethee trekken. Voeg de appelciderazijn, het citroensap en de honing toe. Roer tot de honing is opgelost. De shots blijven een week goed in de koelkast. 5 Kruidige appeldrank 1 liter appelsap, biologische citroenschil en sinaasappelschil, gember, 1 kaneelstokje, 3 stukjes steranijs, snuf kardemom en cayenne peper, 1,5 eetlepel ho ning. Breng aan de kook, 15 minuten. Zeef het en voeg de honing toe. 6 Brandnetel thee Voor een volle theepot: 5 verse brandnetel bladeren, een paar plakjes verse gem ber, een halve sten gel citroengras, in stukjes gehakt. Doe alle ingrediënten in een theepot, vul met kokend water en laat 10 minuten trekken. Kirsten Bloemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53