4 Velen hebben het geprobeerd, actrice Meghan Markle is het gelukt: de Britse prins Harry strikken én temmen. Volgend voorjaar trouwen ze. SPROOKJESHUWELIJK HARRY EN MEGHAN In de ring die hij voor zijn verloofde ontwierp, schitteren twee diamanten uit de nalatenschap van zijn moeder. En op de plek waar hij zijn schitte rende toekomstige vrouw voorstelt aan de wereldpers, wandelde Lady Di het liefst: het prachtige groen achter Kensington Palace, sinds deze zomer een herinneringstuin voor de be treurde prinses. Er zal geen dag voorbijgaan dat prins Harry (33) niet aan zijn moeder denkt, maar vandaag - op één van de feestelijkste dagen van zijn leven - is de herinnering aan haar bijna voel baar. Zo veel vrouwen gingen Meghan Markle (36) voor, geen één die het echt lukte: het hart van de char mante, rebelse prins van de Britse ko ninklijke familie veroveren én tege lijk op een rustig, normaal ritme la ten kloppen. Vergeten zijn Harry's wilde strapatsen van de afgelopen ja ren, nu net bekend is geworden dat hij volgend jaar met de Amerikaanse actrice in het huwelijk treedt. Het nazi-uniform op een feest, het potje stripbiljart in de hotelkamer in Las Vegas waar de foto's van uitlekten naar de Britse boulevardpers; sinds hij een relatie met Markle (de twee kennen elkaar zo'n anderhalfjaar) heeft, kwam de prins geen enkele keer meer in opspraak. Hij maakte afgelopen zomer juist in druk in de interviews rondom de herdenking van de schokkende dood van zijn moeder, 20 jaar geleden. Harry vertelde openhartig over de psychische problemen waar hij na het trauma mee te maken kreeg, die hem 'diverse malen zeer dicht bij een totale ineenstorting' brachten. De af gelopen 2,5 jaar kreeg hij weer meer grip op zijn leven, zei hij zelf. Dankzij gesprekken met een therapeut en boksen. En, al zei hij er dat destijds niet bij, de liefde. Romantisch Vanaf het moment dat ze elkaar leer den kennen, vertelde Harry gisteren in Kensington Gardens nauwelijks verstaanbaar boven het geklik van tientallen fototoestellen, wist hij dat Markle 'de ware was'. En reageerde hij quasi-verontwaardigd op de vraag of zijn aanzoek romantisch was ge- WEETJES weest. „Natuurlijk!" Een datum is nog niet bekend, er gens in het voorjaar van 2018 zal de trouwerij plaatsvinden. Minder groot dan van zijn oudere broer prins Wil liam met Catherine Middleton, in 2011. Want hij wordt ooit koning en Harry - door de geboorte van Willi ams kinderen nu vijfde in lijn van troonopvolging - vrijwel zeker niet. Boeiender dan de koninklijke namen op hun gastenlijst zijn volgend jaar die van de Amerikaanse beroemdhe den. Want Markle, vooral bekend vanwege haar rol uit de advocatense- rie Suits, brengt een vleugje Holly wood mee naar de Windsors. En het bewijs dat ook het Britse hof in een paar decennia tijd enorm gemoder niseerd is. Markle was al eerder ge trouwd, met de Amerikaanse film producent Trevor Engelson. Een voorgenomen huwelijk met een reeds gescheiden partner: het was in de jaren 30 en 50 nog twee keer reden voor een daverende crisis in Buckingham Palace. Koning Ed ward VIII gaf in 1936 na amper een jaar de troon op toen hij de twee keer gescheiden Amerikaanse Wallis Simpson wilde huwen. En prinses Margaret, de zus van de huidige ko ningin Elizabeth, kreeg twintig jaar later geen toestemming om de al eer der getrouwde Peter Townsend te huwen. In het geval van Harry en Meghan Markle zou het hoofd van de Angli caanse kerk, de aartsbisschop van Canterbury, zijn zegen al hebben ge geven. Tijden veranderen. dinsdag 28 november 2017 Meghan tovert rebel Harry om tot brave prins Jeroen Schmale Rotterdam/Londen Volgens diverse media zou Meghans vader half Nederlands zijn. Maar hij stamt af van de Pennsylvania Dutch: mennonitische Duitsers en Zwitsers. Meghan wordt geen prinses. Dat is voorbe houden aan meisjes die in de koninklijke familie worden geboren. Na hun huwelijk zullen prins Harry en Meghan hertog en hertogin zijn. Meghan woont nu nog in Toronto, waar de serie Suits wordt opge nomen. Waarom is dit huwelijk zo bijzonder? Kijk naar royalty-expert 'fl* Jeroen Schmale I op onze website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4