Rekenfout niet door falend toezicht 6 Domburg knapt Boulevard van Schagen op 'CföyJ WÊÊÊÊBmmÈ De boulevard op het duin tussen de Hoge Hil en de watertoren vormt de overgang van stad (Domburg heeft stadsrechten) naar strand en een schakel in het wandelnetwerk langs de kust. Het is er ook goed toeven als je alleen maar wilt zitten en genieten van het beroemde Zeeuwse licht dat zoveel schilders naar Domburg trok. Toch is het nodig de boulevard op te knappen. Daarover zijn de ge meente, de stadsraad, de onderne mersvereniging, de Stichting Strandexploitatie Veere en de stich ting Duinbehoud het eens. 'Beter, niet anders', is de conclusie. En be ter wordt onder meer vertaald in comfort, stijlvol, meer capaciteit en toegankelijk. De herinrichting is een week ge leden begonnen en duurt tot eind maart 2018 - afhankelijk van het weer. De hele winter wordt er dus aan gewerkt, vanaf de Hoge Hil richting de watertoren. De boulevard zelf krijgt een nieuwe fundering en bestrating. De trappen worden vernieuwd en er komen nieuwe fietsenstallingen. Mensen die moeilijk ter been zijn of in een rolstoel zitten, zullen straks gemakkelijker op de boule vard kunnen komen: de opgang vanuit de Badstraat wordt aange- Op plekken waar je het beste van het uitzicht kunt genieten, komen andere banken en zelfs 'zeebalkons' past. Eén van de opgangen bij de Hoge Hil wordt zeker voor kinde ren veel leuker; daar kunnen ze, vermoeid na een dagje strand, glij dend terug naar de auto. De begroeiing van de duinen wordt ook aangepakt. Om voor meer variatie te zorgen, worden nieuwe soorten toegevoegd, zoals boksdoorn en zandhaver. In het donker zullen lichtmasten voor een hoog schijnsel zorgen; on dernemers willen er juist lage ver lichting bij. Op plekken waar je het beste van het uitzicht kunt genieten, komen andere banken en zelfs 'zeebal kons'. Het grootste van de zeebal kons komt bij de overgang van de Badstraat naar het strand bij De Stenen Toko. Daar worden brede verhogingen aangelegd zodat een soort tribune ontstaat. Op zes plekken langs de boule vard - waaronder die zeebalkons - komen de zes strofen van het ge dicht In de Manteling bij Domburg: In de spanne luwe stilte/In de wieg van 't glooiend mos Lig ik: boven vaart de zilte/Zeewind over 't neigend bos. Dit gedicht is trouwens niet van J.C. van Schagen, naar wie de bou levard is vernoemd. Het zijn regels uit een gedicht van P.C. Boutens. X-: - Dat schrijven burgemeester en wethouders in antwoord op vragen van D66 en LPM. Beide partijen vinden dat het dagelijks en het al gemeen bestuur onvoldoende toe zicht hebben gehouden op Orionis en op de financiële ontwikkelin gen. Daarvoor verwijzen de par tijen ook naar de jarenlange tekor ten waarmee gemeenten worden geconfronteerd. Het Middelburgse college bena drukt dat de fout - die leidt tot een extra tekort van 1,2 miljoen euro - een incident is. Het vindt het daarom ook niet nodig de gemeen schappelijke regeling met Veere en Vlissingen te veranderen. De rege ling is bovendien gebaseerd op een model dat binnen de Vereniging Zeeuwse Gemeenten gebruikelijk is. Verder rekent het college voor dat er wel tegenvallers zijn geweest sinds 2006 maar ook meevallers. Als je die tegen elkaar weg streept, hebben de gemeenten - ten op zichte van de begrotingen - uitein delijk 1,3 miljoen euro voordeel ge had. IN DE REGIO Concert Jim White Zeeland in Beweging geeft informatie Presentatie boek van Ida Smit MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE dinsdag 28 november 2017 WA Boulevard niet anders maar beter Zeebalkons van bamboe en beton. Nieuwe fietsenstallingen. Extra beplanting op de duinen naast de vertrouwde helm, duin doorn en rimpelroos. Het drukst belopen stukje Domburg krijgt in de winter een fikse opknap beurt: de Boulevard van Scha gen. Maurits Sep Domburg De herinrichting van de Boulevard van Schagen bij Domburg duurt tot eind maart 2018. Er wordt ge werkt vanaf de Hoge Hil richting de watertoren, foto dirk-jan gjeltema De blunder was een incident en er zijn maatregelen genomen om zo'n rekenfout niet nog een keer te maken. Het college van B en W van Middelburg voelt zich dan ook niet verantwoorde lijk voor de financiële misser bij Orionis Walcheren. Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG De Amerikaanse singer-songwriter Jim White geeft vandaag, dinsdag, een concert in de Kloveniersdoelen in Middelburg. 'The king of country noir', zoals White ook wel wordt ge noemd, is niet de meest gebruikelijke singer-songwriter. Zijn muziek bestaat uit een haast schi zofrene mix van country, gospel, folk en rock. Aanvang is om 20.00 uur. De deuren gaan open om 19.30 uur. Kaar ten kosten 12 euro. MIDDELBURG Stichting Zeeland in Beweging houdt morgen, woensdag, een informatie avond over bewe gen. Het komt vaak voor dat de drem pel om in beweging te komen erg hoog is. De informatie avond begint om 19.30 uur in de ver gaderruimte van Health Centrum Zeeland Gezond, Schenge 4 te Mid delburg. MIDDELBURG De Drvkkery in Mid delburg presen teert morgen, woensdag, een nieuw boek. Het boek Terugge vonden scherven' van Ida Smit (foto) komt aan bod. Peter Sijnke zal het eerste exemplaar in ontvangst nemen. Om 16.30 uur is ie dereen welkom in de Drvkkery. RITTHEM Cabaretier Elvira Out (foto) speelt morgen, woensdag, haar voorstelling 'Kill your darlings, Ladies night' in De Verwachting in Ritthem. In een 'One Woman Soap' speelt Out de teloorgang van een soapdiva. De voorstelling begint om 20.15 uur. Tickets kosten vijftien euro en zijn te reserveren via theatersaanzee.com. AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren met onder meer biljar ten, kaarten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Ac tiviteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar De Klimop, 14.00- 16.00 uur: Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG SCEZ, Looierssin gel 2,14.30-17.00 uur: Lezing Magda Devos over Etymo logische verkennin gen van Zeeuwse plaatsnamen; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Verto ning 'Tschick'; Kloveniersdoelen, 20.00 uur: Concert van de Ameri kaanse singer- songwriter Jim White, 'king of country noir' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmor- gen voor 55+'ers SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur: Senio renvolleybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; 13.30-16.00 uur: Bij eenkomst Stichting Feest van Herken ning WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren met onder meer koers- bal. ELVIRA OUT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34