De Horizon in Rilland heeft op drie na mediawijste klas van Nederland Leden No Surrender krijgen cel wegens geweldpleging 4 Celstraf voor mishandeling opskatebaan Was het een onschuldige ruzie om een horloge of een keihard conflict binnen motorclub No Surrender? Onder het oog van winkelend pu bliek bij de Bredase vestiging van Ikea werd op 21 september vorig jaar toenmalig president J.L. van de club volgens de officier van justitie gesla gen en ontvoerd. Tot ieders verrassing deed de rechter in Breda na de zitting gister middag uitspraak. De verdachten, onder wie S.K. (34) uit Axel en S. van B. (30) uit Hulst, werden tot drie maanden cel veroordeeld voor ge weldpleging, maar de ontvoering achtte de Bredase rechtbank niet bewezen. De verdachten worden zo snel mogelijk op vrije voeten ge steld, omdat ze hun straf in de vorm van voorarrest al hebben uitgezeten. De officier van justitie eiste giste ren een celstraf van vijftien maan den, waarvan drie maanden voor waardelijk, tegen de vier verdach ten. Volgens de officier was er door het 'kader' van No Surrender een knokploeg op L. afgestuurd om hem met geweld te wippen als president. L. werd later op die dag met een bad standing de laan uitgestuurd. De lezing van verdachte M. el A. (35) uit Rotterdam dat hij verhaal wilde ha len over de diefstal van het horloge van zijn oma noemde de officier on zin. „De verdachte heeft hierover nooit eerder verklaard", aldus de of ficier. De officier neemt het de ver dachten zeer kwalijk dat getuigen van het treffen op de parkeerplaats van Ikea ter plekke werden be dreigd. Enkele verdachten belden meteen de politie toen zij zagen dat L. geslagen werd en werd meegeno- De verdachten uit Axel en Hulst hebben, net als El A., allebei een stevig strafblad men in een auto. Het slachtoffer zelf heeft geen aangifte gedaan en zegt niet bang te zijn. Reden voor de rechter om ontvoering niet bewe zen te achten. El A. zei tijdens de zitting dat de Bredase tak van No Surrender Ikea gebruikte als vaste ontmoetings plek. Hij kende de omgeving ook goed. Het clubhuis zat tot de slui ting in Rijsbergen. Dat verklaart volgens de verdachte dat de man nen het Bredase slachtoffer in eerste instantie meenamen naar Rijsber gen. Het clubhuis is nu gevestigd in Clinge. De officier zei dat de ontvoering waarschijnlijk beraamd is tijdens een 'werklunch' in Eemnes. Waarom chapterpresident L. in on min is geraakt, bleef gisteren ondui delijk. Het geweld dat tegen hem ge bruikt werd, is volgens haar gebrui kelijk in de wereld van 'criminele' motorclubs. De verdachten uit Axel en Hulst hebben, net als El A., allebei een ste vig strafblad. Desondanks zag de of ficier reden om een deel van de straf voorwaardelijk te eisen. „In de hoop dat ze niet in herhaling vallen", al dus de officier. De advocaten be toogden dat de ruzie bij Ikea om een privézaak ging en dat er geen relatie is met het lidmaatschap van No Sur render van de verdachten. De MediaMasters Game is een crossmediaal spel voor in de klas en thuis. Spelenderwijs maken leerlin gen kennis met de kansen en de ge varen van media. De Game is een onderdeel van MediaMasters 2017/2018 en is vorige week gespeeld tijdens de Week van de Mediawijs- heid. Ruim 150.000 leerlingen gin gen samen met hun leraren en ou ders aan de slag met onderwerpen zoals nepnieuws, sociale media, re clame, informatievaardigheden, programmeren, games, cyberpes- ten, vloggen, beeldvorming, virtual reality en onlinegedrag. De klas die tijdens de Game de meeste punten scoorde, mag zich een jaar lang 'de meest mediawijze klas van Neder land'. In Zeeland is dat dus De Hor- zion in Rilland, die in de landelijke toptien bovendien de vierde plek heeft behaald. Volgens leerkracht Marisca van Peet, die de klas samen draait met collega Alfons Govers, zijn de leerlingen 'superenthousi ast' met het spel aan de slag gegaan. „Ze zijn op een speelse manier me- diawijs geworden. Ze hebben onder meer geleerd dat een goed wacht woord niet de naam van je hond is, hoe je iets opzoekt en dat je nooit zomaar privégegevens online moet zetten." De rechtbank neemt het Mid delburger J.W. (41) zeer kwalijk dat hij zich als vader niet bekom merde om de twee jongens die op de skatebaan tegen elkaar botsten. In plaats daarvan gaf hij een van de twee klappen en schoppen tegen het hoofd. Die 16-jarige jongen was in de ogen van W. de boosdoener, want hij botste op 19 mei van dit jaar in Middelburg tijdens het skaten tegen zijn 5-jarige zoon. Daarop vielen ze beiden. W. rende na de botsing de skatebaan op en stortte zich op de 16-jarige. De jongen liep meerdere bot breuken op en een zware hersen schudding. Hij kon daardoor lange tijd niet skaten en is nog steeds voorzichtig als hij zijn hobby weer uitoefent. Hij let dan erg op of er geen oudere mannen staan die een gevaar voor hem vormen. W. kreeg gisteren 18 maanden cel opgelegd waarvan zes maan den voorwaardelijk. De recht bank vindt dat hij schuldig is aan poging tot doodslag. De rechters benadrukten dat een skatebaan een veilige speelplaats moet zijn. Daarom vinden ze dat een forse straf op zijn plaats is. Het Open baar Ministerie eiste twee weken geleden 24 maanden cel waarvan de helft voorwaardelijk. W. ontkende dat hij de jongen mishandelde. Volgens hem had hij hem alleen maar opgepakt en weggegooid zodat hij zich kon ontfermen over zijn zoontje. 112 NIEUWS Man opgepakt voor geweld Schoorsteen in brand Man na feestje aangevallen dinsdag 28 november 2017 Geen bewijs kidnap ïkea Ontvoering? Daarvan willen vier leden van No Surrender, onder wie een Axelaar en een Hulste naar, niets weten. De oud-presi dent van hun club die ze op het Ikea-parkeerterrein in Breda meenamen, ging gewoon vrijwil lig mee. De rechter deed vlak na de zitting meteen uitspraak: drie maanden cel voor geweldple ging. Geert Nijland Breda Groep 7 van interconfessionele basisschool De Horizon in Ril land is de mediawijste klas van Zeeland en de vierde van Neder land. Gisteren is de uitslag van de MediaMasters Game bekend gemaakt. Luc Oggel Rilland Een Middelburger moet de gevangenis in omdat hij in mei een jongen ernstig heeft mis handeld op de skatebaan in de Veerse Poort in zijn woon plaats. Emile Calon Middelburg NIEUWVLIET Een 25-jarige man uit Nieuwvliet is zon dag aangehouden voor het bedreigen van zijn partner. Omdat hij niet meewerkte bij zijn aanhouding en hij zich ook niet wilde aankle den, is hij in zijn blootje meegenomen naar het poli tiecellencomplex. De man was mogelijk onder invloed van een nog onbekend middel. Hij zou door het lint gegaan zijn vanwege een verdwenen auto. Toen de politie kwam, deed hij alsof hij lag te slapen. De man is meegenomen en ingeslo ten voor verhoor. ZIERIKZEE In een woning aan de Krammerstraat in Zierikzee is gisterochtend op zolder een schoor steenbrand uitgebroken. Er was niemand meer in de woning aanwezig. De brandweer heeft twee blusvoertuigen ingezet. Bij de buren was op zolder de rookmelder afgegaan. Daardoor waren zij ge waarschuwd en konden ook zij hun woning op tijd verlaten. De andere buren zijn eveneens ingelicht. De brand was even na elf uur uit. De bewoner is door ambu lancemedewerkers onder zocht omdat hij mogelijk rook had ingeademd. MIDDELBURG Een 38-ja- rige man is in de nacht van zondag op maandag in el kaar geslagen op de Wa- lensingel in Middelburg. De man kwam net van een feest af en liep rond 03.30 uur over de Walensingel waar een onbekende man op hem af kwam gelopen. Vanuit het niets sloeg hij het slachtoffer op zijn ge zicht. Het slachtoffer viel op de grond en werd nog een paar keer geschopt. Hij belde zelf 112 en is door agenten geholpen en naar huis gebracht. De ver dachte is een blanke man van achterin de dertig jaar en zo'n 1.85 meter lang. Hij droeg een donkere jas. Wie iets gezien heeft kan bellen naar 0900-8844. Groep 7 van basisschool De Horizon in Rilland. Uiterst links leerkracht Alfons Govers, uiterst Marisca van Peet. foto johan van der heijden rechts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32