Ik vertrek 'Spot niet met burgermoeder' Slimme meter van waterschap wint prijs Karla Peijs kandidaat voor CDA in Woerden 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column De leukste tweet was van sportverslaggever Thij s Zonneveld. Als reactie op het nieuws dat wielrenner Johnny Hoogerland een pension gaat be ginnen in Oostenrijk suggereerde hij een domeinnaam voor diens website: 'pensionniehoogerland.com is nog beschikbaar'. Zijn naam lokt ken nelijk woordgrapjes uit, gezien het artikel dat zijn werkgever Room pot op de website zette: 'Johnny vertrekt naar Hoogerland'. De reportage die Omroep Zee land eraan wijdde, zag eruit als het begin van een aflevering van Ik vertrek. In de auto en aan tafel oe fende de Zeeuwse Leeuw met zijn dochters wat Oostenrijkse woord jes, zoals hij zelf zei. En vertelde hij over zijn voornemen om ook fïetsarrangementen aan te bieden. Als hij bij Roompot goed heeft rondgekeken, weet hij hoe hij bui tenlandse toeristen moet lokken. De grote vraag is natuurlijk of er ook een cameraploeg naar Velden am Wörther See afreist om te zien wat Hoogerland daar aantreft. Het pension dat hij er met zijn vrouw gaat runnen, ziet er beter uit dan het hotel of de camping die de hoofdrolspelers in een doorsnee aflevering van Ik vertrek overne men. Het lijkt bepaald geen ruïne. Maar wie weet welke verborgen gebreken hij aantreft. Wordt het toch een soort luctor et emergo omdat de waterleiding lekt, of raakt hij bij het aanharken van de tuin verstrikt in een afrastering van prikkeldraad. Niet dat ik hem dat gun, maar het maakt zo'n do cumentaire er wel spannender op. Eigenlijk zou ik er zelf best een kamertje willen boeken. Hoe leuk zou dat niet zijn, om een work shop te krijgen van de bergkoning uit de Tour de France van 2011, want laten we wel wezen, die bol letjestrui verdiende hij. En de bief stuk die de klimgeit vroeger in zijn fietsbroek stopte, staat hij straks te bakken voor zijn Zeeuwse wieier- gasten. Lijkt me ook een mooie scène voor Ik vertrek. Terwijl hij ze bruin bakt in de keuken, schalt uit de jukebox in de eetzaal een klas sieker van Chuck Berry: Go Johnny, go, go, go! Een domeinnaam voor zijn website is nog vrij: pensionniehoogerland .com DESTELLING Vandaag: Met 15 jaar moetje in de gemeenteraad kunnen Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters BITCOIM ZEER POPULAIR MAAR NIET BEGREPEN ZON&AG AL besteld MAAR HIJ IS ER NOG STEEBS NIET/ Try-outs Claudia de Breij vervallen V Bekende namen in StrandRide Zeeuwen niet dol op volkorenbrood HULST Lichaam vermiste man gevonden De bekende taalkundige Wim Da- niëls neemt het voor de burger moeder op. Hij stoort zich aan de aanduiding 'schertsend'. „Dus vol gens Van Dale zegt men dat alleen maar om te spotten", schrijft hij op Facebook. „Dat vind ik echt onzin. Een vrouwelijke burgemeester wordt tegenwoordig (godzijdank) net zo volwaardig gezien als een mannelijke burgemeester." Daniëls verwijst onder anderen naar Marga Vermue. Zij is sinds be gin vorige maand burgemeester van Sluis, nota bene de bakermat van Johan Hendrik van Dale. De burgermoeder kan de actie van Daniëls wel waarderen. „Ty pisch iets voor Wim. Vanuit Sluis dus volop adhesiebetuigingen." Vermue kan zich voorstellen dat de term ooit een wat andere lading had. „Maar ik denk dat de tijd zeker rijp is om deze aan te passen." Aangepast Dat gaat gebeuren, verzekert Ton den Boon, hoofdredacteur van het Van Dale-woordenboek. Sterker nog: hij heeft het al aangepast, al is dat voor de buitenwacht nog niet zichtbaar. „We werken permanent aan het woordenboek en zodra er een nieuwe release is, wordt dat Volgens mij heeft Van Dale even een black-out gehad zichtbaar in de onlineversie. Dat zal in het voorjaar zijn." „De werkelijkheid verandert elke dag en dat betekent ook dat de taal dagelijks verandert", zegt Den Boon. „Zeven, acht jaar geleden ge leden werd burgermoeder ironisch gebruikt. Maar ik denk dat we de laatste jaren een paar burgemees ters hebben gekregen met een nogal vaderlijke functie, zoals Eber- hard van der Laan en Ahmed Abou- taleb. Daardoor heeft het woord ook een betere status gekregen." Waterschap Scheldestromen heeft de Waterinnovatieprijs 2017 gewon nen. De vakjury bekroonde de Mul- tiflexmeter, die door twee mede werkers van het waterschap is ont wikkeld. De Multiflexmeter is een klein ap paraat dat continu het waterpeil meet. De gegevens worden digitaal doorgestuurd. De meter vervangt de blauwe peilschaal, die handmatig moet worden afgelezen. Het is ook mogelijk om het zout gehalte en de helderheid van het water te meten. Inmiddels werken negen waterschappen samen met Scheldestromen om het apparaat verder te verbeteren. De Multiflexmeter was een van de 115 innovatieve ideeën die waren in gezonden voor de prijs. De Unie van Waterschappen heeft er enkele we ken geleden 12 genomineerd, ver deeld over vier categorieën. De winnaars werden gisteren be kendgemaakt in Amersfoort. De Zeeuwse inzending won in de cate gorie Voldoende Water. De Multi flexmeter stond ook lange tijd num mer 1 bij de publieksprijs, maar werd in de laatste dagen voorbijgestreefd. HARMELEN Voormalig commis saris van de koningin Karla Peijs is lijstduwer voor het CDA in Woer den. Peijs is sinds januari dit jaar terug in Harmeien, waar ze ook in de ja ren zeventig tien jaar lang woonde. Harmeien was toen nog een zelf standige gemeente en Peijs be kleedde er geruime tijd de functie van afdelingsvoorzitter van haar partij. Ook nu wil ze zich wel inzet ten in de Woerdense kern Harme ien. Een plek op de kieslijst van het CDA is een eervolle functie, vindt Peijs. „Ik doe het om mijn vertrou wen in het CDA uit te stralen. Ik denk niet dat ik in de raad wordt ge kozen. Dan moet je echt honderden voorkeurstemmen krijgen. Dat zie ik niet gebeuren" Een wethouder schap sluit ze uit. „Daarvoor moet je een jong iemand hebben, met een gezin, met tentakels in de ge meente." Mocht ze toch zeer hoog uit de stembus komen bij de gemeente raadsverkiezingen in maart vol gend jaar, gaat ze met het CDA in conclaaf. „Dat is inderdaad een principieel punt. Maar de kandida tenlijst is zeer zorgvuldig samenge steld. Jong/oud, de verschillende kernen van Woerden zijn even wichtig aanwezig." dinsdag 28 november 2017 Gisteren: Ouderbijdrage moet verplicht worden 1198 stemmen MIDDELBURG De try-out-voorstellingen die Claudia de Breij op vrijdag 1 en zaterdag 2 december zou spelen in Studio A58 in Middel burg, komen te vervallen. De Breij heeft zaterdag haar enkelbanden ge scheurd en moet rust houden. Het publiek is per mail hierover geïnfor meerd. Het is nog niet bekend hoe lang het her stel zal duren en wan neer de voorstellingen alsnog doorgaan. SCHARENDIJKE Aan de Delta StrandRide for the Roses doen don derdag 28 december flink wat wielrenners en oud wielrenners mee. De orga nisatie heeft Johnny Hoogerland (foto), Brian van Goethem, Nick van der Lijken, Antwan Tol- hoek, Koos Moerenhout en Marco Minnaar weten te strikken voor de route van 40 kilometer. Er is ook een tocht van 20 kilome ter. De opbrengst gaat naar het KWF. Aanmelden: www.strandride.nl/in- schrijven VLISSINGEN Volkorenbrood is in Zee land minder populair dan in de rest van Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van de Maag Lever Darm Stichting onder 26.000 Nederlanders. Er worden nog steeds te weinig ve zels gegeten. Slechts 19 procent van de respon denten geeft aan elke dag de aanbevolen 250 gram groenten te halen en maar 23 procent eet elke dag twee stuks fruit. De politie heeft gisteren rond 12.45 uur een stof felijk overschot aange troffen op de Buitenvest in Hulst. Het gaat ver moedelijk om de sinds zaterdag 11 november vermiste Remy Verdur- men uit Hulst. Het li chaam werd door bouw vakkers ontdekt. De brandweer heeft het stoffelijk overschot uit het water gehaald. Een schouw moet uitwijzen of het inderdaad om de vermiste man gaat. Hoe serieus neemt de 'Dikke Van Dale' de vrouwelijke burge meester? In het woordenboek staat vermeld dat het woord burgermoeder 'schertsend' be doeld wordt. „Volgens mij heeft Van Dale op dat moment even een black-out gehad", zegt bur gemeester Marga Vermue van Sluis. Rolf Bosboom Sluis - Marga Vermue, burgemeester Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2