13-7 Promotie Nyck de Vries Het Formule 1-seizoen van Max Verstappen in cijfers WK: Van Gerwen tegen Kist 25 Het was voor Max Verstappen een jaar vol verhalen, teleurstellingen, de ommekeer en toch nog twee triomfen. De cijfers van zijn seizoen op een rij. IOC straft weer vijf Russen Maud van der Meer zwanger Frankrijk terug op plek één 2 In Maleisië en Mexico won Max Verstappen zijn tweede en derde Grand Prix, na vorig jaar Spanje. Veelwin- naar dit jaar was natuurlijk Lewis Hamilton, die 9 van de 20 wed strijden won. Sebastian Vettel pakte er 5, Valtteri Bottas 3, Ver stappen 2 en Red Bull-teammaat Daniel Ricciardo won in Bakoe. 4 Afgelopen seizoen mocht Verstappen 4 keer naar het podium na een race, wat zijn podiumtotaal op 11 brengt. Hij mocht al na de tweede afspraak op de kalender, waar hij tweede werd, naar het podium. Vervolgens na zijn zege in Maleisië, zijn sterke tweede plaats in Japan en we derom in Mexico, na de winst. In Amerika stond hij ook als derde klaar voor het podium, maar dat tripje werd hem in extremis ont nomen door een strenge marshal vanwege ongeoorloofd inhalen. 7 Slechts 13 keer haalde Ver stappen de geblokte vlag, 7x viel hij uit. In Bahrein (remmen), Spanje (botsing), Ca nada (accu), Bakoe (motor), Oos tenrijk (botsing), België (motor, foto rechts) en Singapore (bot sing). In 2016 haalde hij drie keer de finish niet. Bij Toro Rosso bleek hij in zijn debuutjaar 2015 5 keer niet in staat te finishen. Met 15 uit- valbeurten in 60 races staat zijn uitvalpercentage nu op 25 procent. gM Een gebrek aan vermogen, I dat was naast betrouwbaarheid ook een behoorlijk probleem bij Verstappen dit jaar. Maar in de staart van een verloren race in Brazilië greep hij mooi nog even zijn enige snelste ronde van het jaar. In 1.11,044 reed hij op Interlagos meteen een 13 jaar oud baanrecord van Juan Pablo Montoya uit de boeken. In Abu Dhabi nestelde Ric ciardo zich weer eens voor Verstappen in de kwalificatie, maar met 13-7 heeft de Nederlander het interne kwali ficatieduel bij Red Buil op de za terdagen overduidelijk gewonnen. Hamilton won bij Mercedes met dezelfde cijfers van Bottas. Van alle 6067 gereden kilo- meters reed Verstappen er dit jaar 639 aan de leiding, goed voor in totaal 133 rondjes aan kop van het veld. We reldkampioen Hamilton is met 2873 leidende kilometers (527 ron des) by far de locomotief van het veld. Vettel volgt op 1313 kilometer, gevolgd door Bottas (962). Ook Raikkönen (143) en Ricciardo (137) reden deze jaargang even aan de leiding. Lewis Hamilton bracht zijn Mer cedes dit seizoen altijd naar de finish en miste zo geen rondje, hij reed er 1195. Ver stappen kwam door al zijn uitval- beurten maar tot 819 rondes, slechts 68 procent van het totaal. Van de vaste coureurs reed nie mand minder rondes. Alleen Danil Kvyat (728 rondes) en Jolyon Pal mer (721), maar beiden werden nog voor het einde van het seizoen vervangen en misten dus races. In Abu Dhabi reed Max Verstappen de 60ste grand prix van zijn nog altijd prille carrière. Daarin verzamelde hij tot nu toe 421 WK-punten, een gemiddelde van 7.02 punt per wedstrijd. Ter vergelijking: zijn vader Jos kwam in 107 races slechts tot 17 punten. 6 De vele uitvalbeurten maakten Max Verstappen natuurlijk kansloos voor de wereldtitel, maar dankzij een sterk slot slaagde hij er nog vrij eenvoudig in 6de te worden in de WK-stand. Vorig jaar eindigde hij als 5de, in 2015 als 12de. In zijn eerste Red Bull-seizoen verzamelde hij 204 punten, nu 168. Bron: www.statsfi.com DARTS Titelverdediger Michael van Gerwen start het WK darts tegen landgenoot Christian Kist. Dat heeft de lo ting gisteravond bepaald. Raymond van Barneveld, als negende geplaatst, stuit in de eerste ronde op Richard North. Mochten 'Mighty Mike' en 'Barney' verdergaan, dan tref fen ze elkaar in de kwartfinale. Twee favorieten, Peter Wright en Phil Taylor, zitten aan de andere kant van het schema. Ook Jelle Klaassen lootte een landgenoot. Hij speelt tegen Jan Dekker. Benito van de Pas komt uit tegen Engelsman Steve West. Vincent van der Voort treft Dave Chisnall. Jer- maine Wattimena dart tegen Joe Cullen. Het WK begint op 14 decem ber. AUTOSPORT Nyck de Vries maakt promotie in de Formule 2. De 22-jarige Fries rijdt komend seizoen voor het Italiaanse top- team Prema, dat dit jaar met Char les Leclerc de kampioen leverde in de raceklasse die wordt gezien als voorportaal van de Formule 1. „Ik ben heel blij dat ik voor zo'n suc cesvol team als Prema ga rijden", zei De Vries. De coureur uit Sneek maakt al ja renlang deel uit van het oplei dingsprogramma van McLaren. De Vries verruilde een jaar geleden de GP3 Series voor de Formule 2. In dienst van het Italiaanse team Ra- pax boekte hij een knappe over winning in Monaco. De Nederlan der verhuisde tijdens het seizoen van Rapax naar het Spaanse Ra cing Engineering. „Nyck is een gewaardeerd lid van ons opleidingsprogramma", zei di recteur Eric Boullier van McLaren. „We zijn blij dat hij doorgaat in de Formule 2. Zijn ervaring zal hem in 2018 goed van pas komen." dinsdag 28 november 2017 GO Podiums en punten, maar ook veel pech Arjan Schouten Abu Dhabi vv 3 ALGEMEEN Het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) heeft opnieuw vijf Russische sporters be straft voor het overtreden van de dopingregels tijdens de Winterspelen van Sotsji in 2014. Ze worden alsnog gediskwalificeerd, moeten hun medailles inleveren en mogen nooit meer mee doen aan Olympische Spe len. Het betreft de bob- sleeërs Dmitri Troenenkov en Aleksej Negodailo, ske- letonner Sergej Tsjoedinov en de biatletes Jana Roma- nova en Olga Viloetsjina. Troenenkov en Negodailo maakten deel uit van de Russische viermansbob die goud won in Sotsji. ZWEMMEN Maud van der Meer (foto) zet haar top sportcarrière tijdelijk stop. Van der Meer is zwanger en verwacht in juni haar eerste kind. De 25-jarige zwemster blijft wel onder deel van de nationale trai ningsgroep in Eindhoven en wil zodra ze is bevallen haar zwemcarrière weer oppakken. Van der Meer maakte in 2011 haar internationale debuut bij de WK in Shang hai. Als seriezwemster had ze een aandeel in de we reldtitel van de estafette ploeg op de 4x100 meter vrije slag. De zwangere Van der Meer mist onder meer de EK kortebaan van komende maand in Kopenhagen. TENNIS De Franse tennis sers hebben zich dankzij de winst van de Davis Cup aan kop genesteld van de wereldranglijst voor landen. De ploeg van captain Yan- nick Noah klopte afgelopen weekeinde België in de fi nale met 3-2. Frankrijk ver drong daardoor Argentinië van de eerste plaats op de ranking. De Franse tennissers ston den tussen februari 2002 en september 2003 en ge durende een paar maan den in 2004 ook al aan kop. Argentinië zakte naar de tweede piek. De kampi oen van vorig jaar degra deerde via de play-offs uit de wereldgroep. België nam de derde plaats over van Groot-Brittannië. Max Verstappen als winnaar op het podium na de GP van Maleisië, foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25